Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Engem nagyon idegesít amikor valaki végigröhögi az egész Himnuszt, Szózatot vagy ilyeneket. Jó, felőlem legyen jó kedve de szerintem illene legalább ennyi tiszteletet adni az őseinknek. Nem tudom mit gondolnak olyankor :S. Őket nem is érdekli az egész? Na ez az amit nehezen hiszek el...bár a mai fiataloktól ez is kitelik. Attól nem lesz menő senki, hogy nem tud viselkedni és játssza egész ünnepség alatt a fejét. Csak mert Amerika olyan jó hely -.-" és akkor mi van álljak át a sötét oldalra(bocsi ezt muszáj volt:D)?. Igaz, hogy a politikusok kicsit elcseszték de én akkor is büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok. Nekem nem az van az eszembe, hogy betöltöm a 18-at és megyek Amerikába..vagy ha nem is oda akkor máshová csak innen el. Ez egy hülye elképzelés. A magyarok nagy része cserben hagyja az országot és utána csodálkoznak, hogy milyen "szar" hely ez a Magyarország.

Amikor osztálykirándulás volt akkor Magyarország 2. legnagyobb templomába mentünk és az egyik osztálytársam bent a templomban káromkodott más gyerekek előtt, hogy ő milyen menő mert csúnyán beszél.

Az is idegesítő amikor ezek a 12-15-16 éves fiúk-lányok azért menők mert előzőnap este úgy be volt rúgva, hogy annyira még egy alkoholista se volt. Meg, hogy neki kiadták a cigit és naponta 1 doboz cigit szív, hú de menő. Az meg le van szólva aki nem iszik, nem cigizik és nem akar 25-30 évesen meghalni. Meg az is le van szólva aki becsületes úton szerzi meg a dolgait, normálisan tanul és próbál nem hazudni. Meg az is le van szólva akin nem 20.000Ft-os ruha van hanem 2000Ft-os, meg aki nem a New Yorkerbe veszi a cuccait hanem mondjuk egy kínaiban. Meg ha valakin nincs 2 kg smink az már szar, meg az is akinek nincs 2 kg hajlakk a hajában, és nem nagyképűsködik, nem mutogatja magát. Valaki elmondaná, hogy ebben mi olyan menő? Meg az egészben amit leírtam?

Ha az osztálytársaimnak elmondom ezekről a véleményeimet akkor én vagyok a szar mert nem csinálom azokat amiket ők (amik ide le vannak írva). És ha én egy héten 2× felveszel 1 ruhát akkor már csóró vagyok. Meg ha nem Converse cipőbe járok akkor is csóró vagyok. Hogy van ez? Az átlag ember szar és csóró? Na hát ez a gáz amiket a mai fiatalok csinálnak.

13/L


2010. jún. 23. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
szerintem gáz vagy... xddd
2010. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
igazad van... elsőnek ment a lepont
2010. jún. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
háháá neked is :D h lehet ezzel egyet érteni?! én az elsővel értek egyet
2010. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
85%

Na lassabban...

A legtöbb dologgal azthiszem én is egyetértek. Kivéve a ne menjünk Amerikába dolgot, de erről most nem nyitnék vitát.

Most azt szögezzük le, hogy Te egy falka vérszomjas 13 évesre nem vagy hatással. Bármekkora arc lehetsz, ez lehetetlen. (Személyes tapsztalat...:() Ha te így látod, az viszont pozitív. Az élet nehéz és igazságtalan, ez ellen nem csinálhatsz sok mindent, max majd keresel magadnak egy társaságot, akik így gondolják.

Kitartás!:)

2010. jún. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy Amerikában több munkahely van és jobban fizetnek de van olyan aki csak azért megy oda mert az a menő.

Felőlem azok is írhatnak akik nem így gondolják az egészet, úgyis a véleményekre vagyok kíváncsi. Amúgy tuti h az 1. és a 3. válaszoló ugyanaz :D

2010. jún. 23. 18:56
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Jó, hát az első válaszolót hagyjuk, le se szarja. Buta egyén, valami felelőtlen tinédzser. Lényegtelen.

Te meg jól látod, igazad van. De azért, nem kell ezt ennyire komolyan venni. :) Hidd el, eltelik 2-3 év, Te is másképpen fogod ezt látni. Még most ezen az állásponton vagy, nem is baj, jó ez így. Pár év múlva változik. :)

2010. jún. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
IGAZAD van
2010. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Engem nagyon idegesít amikor valaki végigröhögi az egész Himnuszt, Szózatot vagy ilyeneket. Jó, felőlem legyen jó kedve de szerintem illene legalább ennyi tiszteletet adni az őseinknek. Nem tudom mit gondolnak olyankor :S. Őket nem is érdekli az egész?

Ez engem is idegesít, sajnos sok ilyen idióta van a világon. Ez van, ezt kell szeretni...


bár a mai fiataloktól ez is kitelik.

Már megbocsáss, de úgy láttam, 13 éves vagy...akárhogy is számolom, a mai fiatalok közé tartozol, lehet nem kéne leszólni őket


Igaz, hogy a politikusok kicsit elcseszték de én akkor is büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok. Nekem nem az van az eszembe, hogy betöltöm a 18-at és megyek Amerikába..vagy ha nem is oda akkor máshová csak innen el.

KICSIT???? Ezek a rendszerváltás óta kb. csak a zsebeiket tömik...Magyarországon előbb-utóbb bekövetkezik az, akitől mindenki fél, bár mindenki tudja is, hogy a nyakunkon van, vagyis az államcsőd...

Most még gyerek vagy, nincs más dolgod, mint tanulni...amilyen hosszúra csak tudod, nyújtsd ki ezt az időt...na ne bukással. Majd ha oda kerülsz, hogy munkahelyet kell keresned, rájössz milyen nehéz találni...


Az is idegesítő amikor ezek a 12-15-16 éves fiúk-lányok azért menők mert előzőnap este úgy be volt rúgva, hogy annyira még egy alkoholista se volt. Meg, hogy neki kiadták a cigit és naponta 1 doboz cigit szív, hú de menő. Az meg le van szólva aki nem iszik, nem cigizik és nem akar 25-30 évesen meghalni. Meg az is le van szólva aki becsületes úton szerzi meg a dolgait, normálisan tanul és próbál nem hazudni. Meg az is le van szólva akin nem 20.000Ft-os ruha van hanem 2000Ft-os, meg aki nem a New Yorkerbe veszi a cuccait hanem mondjuk egy kínaiban. Meg ha valakin nincs 2 kg smink az már szar, meg az is akinek nincs 2 kg hajlakk a hajában, és nem nagyképűsködik, nem mutogatja magát. Valaki elmondaná, hogy ebben mi olyan menő? Meg az egészben amit leírtam?

Ezek, akik azzal "menőznek", hogy hú de beb*sztam, általában csak eljátszák azt, hogy nem tudnak járni, stb. Egyfajta biztonságot ad, az a tudat nekik, hogy részegnek hiszi őket mindenki, mert azt csinál, amit akar...és ha másnap visszahallja, annyit mond, hogy nem emlékszik rá és kész.

A márkás ruháról, sminkből...stb- ből ítélve, nem a magadfajták társaságában vagy. Neked olyan barátok kellenének, akik nem viselkednek, öltöznek kihívóan, és kínaiban vagy duriban vásárolnak.

Egyébként semmivel nem ér többet nálad az a lány, aki 13-14 évesen iszik, cigizik, márkás cuccban jár, és szórja a pénzt. Gondolj csak bele...a piát meg a cigit a szülei tuti nem tudják...nagy patália lesz otthon.

A drága cuccokról meg a pénzszórásról annyit, hogy sajnos a szülők nem halhatatlanok. Ha már ők nem tudnak rajtad segíteni anyagilag, te megleszel, mert hozzá vagy szokva az olcsó cuccokhoz, de a gazdag lány kezei közül akkor is ki fog folyni a pénz...és lehet, hogy hozzád megy kölcsönért.


Ne törődj a rosszindulatú, bántó megjegyzésekkel.

Sajnos Magyarországon igen szélsőségesek az emberek közti anyagi viszonyok. Mi szegények vagyunk, turiban és kínaiban vásárolunk, mások gazdagok és a plázába járnak ruhát venni úgy, hogy fogalmuk sincs arról, hogy hová teszik, mert a szekrény már tömve van.

Fogadd meg a tanácsomat, és ne törődj ezekkel az emberekkel. Ne igyál, ne cigizz, ne drogozz, még pasizni is ráérsz.

Tanulj, ameddig csak lehet, a diplomáig - vagy ha az nem megy anyagilag - 3-4 OKJ-s szakmáig meg se állj!!!!!

23/L

2010. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Múltkor,egy tanárunk elesett a műsor közbe,és lehúzodott a nadrágja....utána gyorsan beadták a szózatot,és nem hiszem,hogy volt olyan,aki nem nevetett volna :D
2010. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 wheeler válasza:
34%

A Himnusznak egy évzárón nincs akkora jelentősége, mint mondjuk egy nemzeti ünnepen. Ezért érthető, ha eszébe sem jut az illetőnek, hogy a Himnusz alatt máshogy kellene viselkednie. Én is csak muszájból nem rakom zsebre a kezem, és maradok csöndben, mert tudom, hogy mit illik és mit nem. De megesett az is, hogy elnevettem magam. Akkor egyáltalán nem a Himnuszra gondoltam.

A káromkodásról annyit, hogy egyáltalán nem "menő", csak azok beszélnek így, akik nem tudják máshogy kifejezni magukat.

Attól, hogy valaki be van rúgva, még nem elítélendő, hiszen csak próbálja jól érezni magát. Igaz, én még soha sem ittam annyit, hogy ezt az állapotot elérjem, enélkül is jól tudom érezni magam. És szerintem ez a menő (nagyon nem szeretem ezt a szót :) ) Ha valaki azzal kérkedik, hogy mennyit ivott, ne is figyelj rá. Ennyi idősen (12,13) ennyit inni... tényleg nagy büszkeség...

A cigit, csak úgy mint az alkoholt, nagyon nehéz elkerülni. Sokan azt hiszik, hogy ha megkínálják, és nem fogadják el, akkor gyávának fogják tartani őket. Ez szintén egy bizonyos korosztályra igaz. Én személy szerint még egyszer sem gyújtottam rá, és nem is nagyon szeretnék. Egyszerűen nem látom értelmét. És ezzel az elszántsággal ugyancsak ki lehet tűnni a többiek közül. Mert hogy mi is az a "menő"? Menő az, aki jó cuccokban járkál, és az előbb említett dolgokkal rendszeresen él? Nem hinném. Nagyon sokan csinálják ezeket, ebből következően ők átlag emberek. Nem menők. Ha viszont te tőlük valamilyen szinten eltérsz, az már menő. Mivel nem szeretem ezt a szót, és amúgy is van erre kifejezőbb, hívjuk különlegesnek. Persze ez alatt nem szélsőséges dolgokat, csak egy átlagostól eltérő gondolkozásmódot értek. Attól még ugyanúgy ihatsz, és öltözködhetsz mint más. Kínai cuccokból is lehet ám divatosan, vagy a te stílusodhoz illően öltözködni.

Tehát még egyszer: legyen benned valami különleges, de attól még ne legyél nagyon különc. Azért próbálj te is felvenni pár jó dolgot az ő stílusukból. :)

A sminkre és a hajlakkra csak annyit tudok mondani, hogy szerintem természetes, hogy szépek akarnak lenni. Némi irígységet véltem felfedezni ebben a részben :). Ha nem így van, akkor bocsánat.

2010. jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!