Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amerikában ha egy tanuló...

Amerikában ha egy tanuló kimarad az iskolából, mi a folyamata? És, ha egy felnőtt hiányzik a munkából, mert beteg?

Figyelt kérdés

Itthon ugyebár úgy van, hogy egy napot igazolhat a szülő, de a többire orvosi igazolást kell vinni (kivéve persze, ha a szülő felhazsnálta azt az egy napot, de a gyerek nem betegség miatt hiányzik - pl temetésre megy).


A munkahelyen is, ha szabin vagy szabin vagy, de ha beteg leszel, akkor a betegszabihoz táppénzes papírt kell kérni, amit a háziorvos ad ki?


A filmekben viszont azt látom, hogy, ha a gyerek nem a halálán van, akkor csak betelefonálnak az iskolába, el se viszika z orvoshoz és a felnőttek detto; tehát semmilyen igazolást nem kapnak orvostól.


Sok esetben így a gyerek a filmben vagy sorozatban otthon maradt, mert megijedt valamitől a suliban vagy rossz kedve volt de néha azt is eljátszá, hogy az első órára bemennek, utána lelépnek és pár óra múlva visszamennek.


A való életben ez hogy zajlik? Tényleg elég, ha betelefonál a felnőtt a gyerek iskolájába és/vagy a munkahelyére és, ha nem szükséges az állapota miatt, nem kell elmenni az orvoshoz?


Ez esetben egy dolgozó embernek hogyan számolódik el az otthon töltött idő? A rendes évi szabadságából töltődik le és náluk nincs táppénz?


A gyerekeknél azt tudom, hogy x órát hiányozhatnak hivatalosan, de azt nem léphetik túl; de, hogy ezt az X órát igazolással hagyhatják ki, azt nem tudom.


Előre is köszönöm a felvilágosítást!



2018. okt. 26. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyerekeknél nem tudom mi van, munkában (ahol én dolgoztam), ott elég volt egy levelet írni, hogy nem érzed jól magad, nem mész ma melózni.


Annál a cégnél ahol voltam, minden hónapra járt egy ún. sick-day, vagyis egy évben 12 napot lehettél távol betegség címszóval, arra járt a fizetés. Ha jól tudom 3 egymást követő nap után kellett volna orvosi igazolás, de ebben nem vagyok biztos.


Gondolom (mint sok mást odakint) ezt is cége válogatja, szóval ez biztosan nem univerzális szabály.

2018. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
engem egyszer itthon megműtöttek és 3 hétig nem dolgoztam. Akkor ha odakint lett volna, ez több mint 12 nap, ebben az esetben repültem volna vagy vihettem volna igazolást a kórhából és elfogadják, esetleg akkor nem kellett volna papír de a maradék napokat, amik már túlmennek a 12 napon nem fizetik ki?
2018. okt. 26. 12:49
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom 3 egymást követő nap után kellett volna orvosi igazolás ; azt értem hogy akkor mindenképp kellett volna papír róla, de itt a 12 napra gondolok, hogy ilyenkor hogy néz ki, ha túlléped a 12 napot
2018. okt. 26. 12:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor legközelebb a tömérdek rizsa helyett próbáld az megkérdezni amit meg akarsz tudni.
2018. okt. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A második kérdésem arról jutott eszembe, amit írtál, a 12 napról - mert érdekes volt, hogy 12 napot könyvelnek el betegállományba. Ha nem írtad volna, nem lett volna ez a kérdésem, tehát nem ez volt a fő kérdés.


Ne haragudj, ha felbosszantottalak vele és köszönöm a választ. Sosem jártam még Amerikában. csak filmekben láttam az ottani kultúrát meg szokásokat, de mivel azok nem mindig a valóságot mutatják be, én pedig kíváncsi természet vagyok, ezért minden felmerülő kérdésemet felteszem, hogy a lehető legpontosabb betekintést nyerjem az ottani életbe. Bár tudom, annak a legjobb módja, ha az ember az adott területen él; de valahogy ez is segít kielégíteni a kíváncsiságomat.


Még egyszer bocsánatot kérek és lkellemes napot, szép hétvégét kívánok!

2018. okt. 26. 13:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Allamonkent, iskolankent valtozik, hogy eleg a szulonek betelefonalni, vagy ker az iskola orvosi igazolast. "Public" iskolaba valszeg kernek x hianyzott nap utan orvosi papirt, de magan iskolaban, ahol a szulok sulyos ezreket fizetnek a tandijra, ott lazabban veszik ezt.


Munkahely szinten valtozo. Ahol en dolgozom, ott eleg egy telefon vagy sms a fonoknek reggel, hogy ma beteg vagyok, nem megyek be. Kifizeti a napomat. Tobb napot egymas utanban meg sosem hianyoztam, de ahogy ismerem a fonokot, valszeg elfogadna. Sot, ha korhazban lennek, akkor meg is latogatna. Nem csak azert, hogy leellenorizze, hogy tenyleg beteg vagyok, hanem azert is mert erdekli a joletem.


A parom munkahelyen ugy volt, ahogy elozo irta. Ha az ember sokaig volt beteg es kivette az osszes sick-day-t (ami fizetett nap volt) utana eldonthette, hogy tovabbi sick-day-t ker (amit nem fizetnek es amihez orvosi papir kell), vagy a sajat szabadnapjait veszi ki (amit fizetnek) de szabadnap is csak x van egy embernek. Minel tobb evet dolgozik annal tobb napot gyujt ossze, de nem lehet vegtelensegig gyujteni a napokat, mert x osszegyujtott nap utan kotelezik az illetot hogy vegye ki a fizetett szabadnapokat. Igy tudott a parom 2 honapra hazamenni egy olyan munkahelyrol, ahol max evi 2 het szabadnap jar, de evekig ott volt es osszegyult neki 2 honap amit aztan muszaj volt kivennie.

2018. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

" Sot, ha korhazban lennek, akkor meg is latogatna. Nem csak azert, hogy leellenorizze, hogy tenyleg beteg vagyok, hanem azert is mert erdekli a joletem." - ez annyira cuki!!!!! <3


Nagyon szépen köszönönm a választ és, hogy részletességével egy pontos képet kaphattam. Ment a zöld kéz! <3

2018. okt. 29. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!