Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Miből lesz a cserebogár? "

"Miből lesz a cserebogár? "

Figyelt kérdés

18 èves lány vagyok

Jövő utáni èvben èrettsègizem,èn elég furcsának èrzem magam mintha nem is lenne helyem a földön

Vannak terveim,álmaim, ahogy az emberiség kb 95%ának..sokat gondolkozom és tudom nem lehet "egy nap alatt" megváltani a világot de nem tudok csak egy feladattal foglalkozni,egy szóval minden èrdekel. Règen règèsz,tanár, most èpp gyógytornász,kisgyermekgondozó esetleg kisgyermekápolóra szakmára vágyom. Szeretnèk szabadságot,gyerekekkel foglalkozni egèszsègileg is ès olyan èrtelemben is hogy csak mi vagyunk ès programokat tervezünk,ötletelgetünk,tanulunk,játszunk. Ez egy nagy döntès..fèlek elbaltázom. Nem nagyon bízom magamra a szüleimnek köszönhetően mert hát soha semmi okot nem adtak arra hogy növelhessem az önbizalmam. Ha meg kezdek csitulni az elválási körülmènyeik akkor a magamban èpítgetett kis bizalomváramat szèpen ledöntöttèk. Hobbim az èneklès, válogatós típus vagyok:ètel,stílus (ruhák), emberek,emberekkel foglalalkozás (amikor tehetem bölcsibe megyek akár ingyen is egyszerűen szeretem. A pènz nem motival, nincs èpp,jó lenne ha volna abból èlünk ès manapság mindenhez az kell de úgy èrzem más boldogabbá tesz (szeretet,pillanatok,èlmènyek)

Szóval az igazi nagy kèrdèsem az volna hogy mi leszek ha nagy leszek?

Úgy èrzem minden ember èrtèkes,bennem is van èrtèk ès valami keresni valónk van a földön hisz nagy dolgokat vihetünk vèghez ezèrt teremtett Isten.

Nem messze lakom Budapesttől, szoktam nèzegetni a felvi-t de elkeserít a tudat hogy nekem vajon lesz valaha háromszáz plusz pontom?:(

A harci helyzet az hogy ugye kèt èv múlva èrettsègizem ès jelenleg ez van:

-Matekfelmentèsem

-Az írás az erőssègem

-Jól viselkedem csak néha vagyok rossz

-Irodalom:4

-Nyelvtan:3

-Angol:4

-Fizika:2

-Biológia:3

-Töri:3

Informatikai tantárgyakból épp hogy 2-es vagyok nagyon gyatrán megy de a tanáraim mèg rá is tesznek erre

-Nèmetet most tanulok először földrajz ès kèmia helyett:2

-Az erőssègem közè tartozik mèg a tanács adás,dietetika vagyis olyasfèle tudást adhatok másoknak amivel az èletmódjuk jelentősen megváltozik

-mások önbizalmának felèpítèse

-Szorgalmas vagyok

-Nem szerettem olvasni az èrdeklődèsi köröm viszont nagyon tág amit mondtam is hogy sokminden èrdekel

Alapvetően èn olyasfèle vagyok aki mindig megy

Mindig azt csinálja amihez kedve van

Nem állok be a sorba,igen lehet hogy baj de azt gondolom hogy mivel sokan egyformak vagyunk ès velem nincsen szerintem baj elfèr egy két ilyesfèle ember a "tömeg" között

Azt nem szeretem magamban hogy nem szeretek beszèlni vagyis nem az hogy nem szeretek hanem mikor írok akkor úgy èrzem előre gondolkodik az agyam,lehetsèges hogy ráállt az agyam az írásra?

A fenti jegyek nem elèg jók pèldául egy egyetemre, ahogy gondolom kivettétek már szeretnèk ugye továbbtanulni amèg csak lehetsèges de valahol olvastam hogy a jegyek csak afféle osztályzatok ès nincs jelentősègük, mi van ha mondjuk valakire pikkelnek vagy csak egyszerűen legyek èn a pèlda arra hogy nem tud felelni,nem megy a szóbeli neki? Attól megszerezhet ès birtokolhat olyan tudást mellyel hódíthat az ő keretein/olyan területen ahol dolgozni szeretne,nem?

Szeretnèm kikèrni a vèlemènyeteket arról hogy mit gondoltok rólam

Mindenkit meghallgatok!



2016. okt. 27. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Hát, ítélkezni nem ítélkezek, legalább őszinte vagy.


Amit tudok mondani megnyugtatásképp, hogy ha az egyetem nem is jön össze, rengeteg OKJ-s szak van, ami érdekelhet téged, és el tudsz vele helyezkedni azokban amiket említettél.

2016. okt. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ha ennyire élvezed a gyermekekkel töltött időt, akkor gondolkozz el pl. egy ovónői szakon. De csak ha megvan a türelmed hozzá hosszútávon is...vannak előnyei hátrányai is. nagy előny, hogy az ELTE ovónői képzésére 300 körül ahogy írtad be lehet kerülni államilag...én idén kezdtem egyetemen, az én szakom országszerte 469 pontos állami határral rendelkezik..:D Sőt nagyjából minden normális humán szak. A hátrány talán a fizetés, bár manapság már azt is meg kell becsülni..de egy ovónő nem fog világot utazni a havi fizetéséből sajnos. Szerintem emellett az évek alatt meg csinálhatsz akármi OKJ-t, hátha utána tudsz váltani is, ha szükséges.

Pár tipikus női 'Munka', amit nálunk végzősévben hallottam a lányoktól: állatorvos,kutyakozmetikus,kozmetikus,lakberendező,grafikus,tanító(bár ezt nem ajánlom:DD)

2016. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Amit elfelejtettem leírni, hogy az angolra feküdj rá! Gyakorlatilag a legkönnyebb nyelv a világon, nem tudom milyen szinten beszéled, de jövőre simán összehozhatsz egy nyelvvizsgát belőle,ami +28 pont. 1-2 hónap alatt fel lehet rá készülni B1-es szintről, ami 11.-ben az átlagos.
2016. okt. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi gyors válaszokat

A gyógypedagógus

A gyógytornász

A kisgyemekápoló

A Kisgyermek-gyermekgondozó

A rendezvènyszervező

A pedagógus,tanár

Amik szóba jöhetnènek

Angolból haladok a közèpszintet nemsokára megszerzem:)

2016. okt. 27. 11:57
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

"A kisgyemekápoló

A Kisgyermek-gyermekgondozó "


Ez a kettő, amit reálisnak tartok.


"-Az erőssègem közè tartozik mèg a tanács adás,dietetika vagyis olyasfèle tudást adhatok másoknak amivel az èletmódjuk jelentősen megváltozik "


Ez szinte biztos, hogy nem igaz. Maximum szeretsz segíteni, de hármas biosszal biztos, hogy nem vagy képben az alapvető folyamatokkal sem.


Ha rám hallgatsz, nem erőltetsz olyat, ami nem megy. A leírás alapján viszont szeretnél és tudnál is foglalkozni gyerekekkel. Ennél több nem is kell.


"-Az írás az erőssègem "

Egyébként ez sem igaz.

2016. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: mièrt ne lehetne az erőssègem az írás?

Amikor segítek másokon,olyan ismerősökön akkor azt úgy èrtettem meghallgatom, tanácsokat adok hogyan kène máskèpp hogy mivel lenne jobb

Nem világhódítás ès igen nem tartozom a zseni tanulók közè ès nem vagyok okos de úgy èrzem bennem is van valami ami mondjuk a legtöbben nincs.

Ha akarok valamit nyilván megcsinálom mèg ha nem is kenem vágom,mièrt adnám fel?

2016. okt. 27. 13:07
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

"Utolsó: mièrt ne lehetne az erőssègem az írás?"


Mert helytelenül írsz.


"Amikor segítek másokon,olyan ismerősökön akkor azt úgy èrtettem meghallgatom, tanácsokat adok hogyan kène máskèpp hogy mivel lenne jobb"


Ezen a szinten mindenki megteszi.


"Nem világhódítás ès igen nem tartozom a zseni tanulók közè ès nem vagyok okos de úgy èrzem bennem is van valami ami mondjuk a legtöbben nincs."


Igen, ezért kellene annál maradni. Hiszen láthatóan jobban érdekelnek a gyerekek, mint az átlagot.


"Ha akarok valamit nyilván megcsinálom mèg ha nem is kenem vágom,mièrt adnám fel?"


"Megcsinálom" és "megcsinálom" között elég nagy különbség lehet. Középszerű pedig ne akarj lenni. Semmi értelme.

2016. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező, de néhány dologra tényleg rá kell világítanom:


"Utolsó: mièrt ne lehetne az erőssègem az írás? "

Mert szaggatott, néha érthetetlen, nehezen kibogozható a kérdésed is:

"Jövő utáni èvben èrettsègizem" - 2 év múlva vagy másfél év múlva - nem kell túlbonyolítani a dolgot... :-)

"Nem nagyon bízom magamra" - magamban


" Ha meg kezdek csitulni az elválási körülmènyeik akkor a magamban èpítgetett kis bizalomváramat szèpen ledöntöttèk." - kezdek csitulni? elválási körülményeik? EZ MI? ezt a mondatot egyáltalán nem tudom értelmezni, csak sejtem, hogy mit szeretnél mondani :-)


"-Az írás az erőssègem

-Irodalom:4

-Nyelvtan:3 "


Ha nyelvtanból 3-as vagy, akkor már eleve nem lehet az írás az erősséged. Kisgyerekeket viszont csak akkor taníthatsz, gondozhatsz, ha HELYESEN TUDSZ BESZÉLNI, ÍRNI.


"-Szorgalmas vagyok "


-Fizika:2

-Biológia:3

-Töri:3

Informatikai tantárgyakból épp hogy 2-es vagyok ...

-Nèmetet most tanulok először földrajz ès kèmia helyett:2"


3 kettessel és 2 db 3-assal azért én nem állítanám magamról, hogy szorgalmas vagyok... Az jó, hogy mész bölcsibe, ingyen is, az szuper - de azért tanulni is kéne... :-)


"de azt gondolom hogy mivel sokan egyformak vagyunk ès velem nincsen szerintem baj elfèr egy két ilyesfèle ember a "tömeg" között "

Nincs olyan, hogy tömeg között... A tömeg, az egyetlen halmaz. A között szót akkor használjuk, ha 2 valami között tartózkodik valami (az ablak és az asztal között van.)


"Azt nem szeretem magamban hogy nem szeretek beszèlni vagyis nem az hogy nem szeretek hanem mikor írok akkor úgy èrzem..."

"birtokolhat olyan tudást mellyel hódíthat az ő keretein/olyan területen ahol dolgozni szeretne,nem? "


ezeket a mondatokat megint nem tudom értelmezni, eléggé ziláltak... (jó, sejtem, mit akarsz mondani, de vesszőhiányok és kifejezésbeli problémák miatt nehezen megfejthető)


Mindezeket nem azért írtam le, hogy a maradék önbizalmadat is leromboljam, hanem azért, hogy tisztán láss:ha látod, min kell javítani, könnyebben mehet.


Amiatt meg ne izgulj, hogy mi leszel, ha nagy leszel - az jó, ha sok minden érdekel és van még időd eldönteni... az igaz, hogy nem feltétlenül a jegyek a fontosak - ám azok is szükségesek az ember céljainak megvalósításához.

Hiába akarsz Te pl. gyógypedagógus lenni, ha nem vesznek fel az egyetemre, mert 2-3-as vagy mindenből.

Ha az ember akar valamit, akkor tegyen is érte (bölcsi jó, biológia 3-as nem jó)


Hát ennyi, amit én látok.

2016. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sajnálom hogy nem tudom kifejezni magam,rosszul írtam le mindent, belátom a hibáim. Köszönöm azèrt.

Többet nem írok ki semmit.

2016. okt. 27. 22:07
 10/14 anonim ***** válasza:

1 valamire feküdj rá és az legyen tökéletes. (csak ne a történelem tanárodra!)


én sem voltam éltanuló. jó mondjuk a főbb tárgyak 4, ami érdekelt 5, amit meg utáltam az 3.


elmentem egyetemre, tettem 2 nyelvvizsgát, szakmámban dolgozom, nem unom és irigylésre méltó jövedelmem van.


szóval dont panic, de valamit most már el kellene kezdeni rendesen tanulni. lehet nyomorogni egy életen át havi 150.000 ft ból, csak nem érdemes.

2016. okt. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!