Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szaúd-Arábiában még mindig...

Szaúd-Arábiában még mindig kell fátyolt hordaniuk a nőknek?

Figyelt kérdés
Most olvastam a Fátyol mögött c. könyvet, és próbáltam utána nézni a neten, hogy még mindig úgy kell e élniük az ottani nőknek ahogy a könyvben írják (tehát, hogy lefátyolozottan kell járniuk, nem vezethetnek autót stb..) de nem sokmindent találtam a témában. Valaki tud erről valamit?
2010. jún. 25. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
igen. Ott a mohamedán jogérvényes, ugyanúgy megköveznek, megbotoznakt mint anno afganisztánban. Csak ezt valamiért nem akarja az USA megtámadni. Nemis értem miért
2010. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az Iszlámban a nőknek el kell takarniuk a testüket, kivéve a kezeket és az arcot.
2010. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szaúd Arábia a könyv megírésa óta is muzulmán ország és iszlámok élnek ott. Persze, hogy úgy kell élniük, mint ahogy ott leírják.
2010. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az elsőnek, Afganisztán a legnagyobb kábítószer beszállítója az USA-nak. Csak ez nem egyezett a muzulmán hitvilággal és a tálibok felégették az mákföldek 90%-át. Ezért kellett megtámadni őket, de most már nyilatkoztak a katonák, helyre állt a rend és működnek a mákültetvények és így ismét tudnak szállítani. Úgyhogy hamarosan jönnek is el onnan. Sőt most olvastam a legfrissebbet: rekord termés várható, így lesz bőven heroin.

Szaúd Árábia éghajlata sem teszi lehetővé szerintem a máktermelést, így őket minek kéne megtámadni?

2010. jún. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, felégették. És akkor szerinted a tálibok miből éltek?
2010. jún. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
nyilván jómagam nem jártam afganisztánban, hogy ellenőrizzem valóban felégették e. Így kénytelen vagyok hivatalos forrásokra ENSZ jlentések, NATO jelentések, ott szolgáló amerikai katonák beszámolóira hagyatkozni. Akik ezt mondják a tálibok felégették az ültetvények 90%-át, de idén az összes ültetvény üzemel már és rekord termés várható. Ők ezt mondják, én meg kénytelen vagyok hinni nekik. Obama elnök sem tagadta egy percig sem, hogy ezért mentek oda és most már jönnének is haza.
2010. jún. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.- Elborzasztanak ezek a dolgok, soha nem gondoltam volna, hogy ilyen dolgok még léteznek, hogy megkövezhetnek valakit szabadon... :(
2010. jún. 28. 07:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Az iszlam azt nem mojda ki, hogy viseljenek nekabot is.

De mivel ok vahabitak, ok tok maskepp ertelmeznek mindent.

A szudi noknek kotelezo a teljs test fedes.

Ott dolgozo kulfodieknek, mindegy milyen vallasu is kotelezo, csak a nekabot hagyhatjak el.

Tehat az arcuk ki lehet.

2010. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!