Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Neked mi a benyomásod egy...

Neked mi a benyomásod egy szennyezett wc ülőkéről?

Figyelt kérdés

Minden héten megpucolom a fürdőszobát, köbbek közt a wc-t is. A wc "pottyantós" jellegű...felcsapódik a víz és az ürülék... Egyébként nagyon rendszerető, pedáns, igényes vagyok. Összességében tisztaság van nálam. A párommal egy éve vagyunk együtt, váratlanul meglepett. Elment pisilni, felhajtotta a wc ülőkét, ami alulról egy kicsit piszkos volt. Óvatosan a tudtomra is adta, hogy jobban odafigyelhetnék a higiéniára. Nagyon szégyelltem magam. Azóta is állandóan ez jár az eszemben, mit gondolhat rólam. Most biztosan nagyot zuhantam a szemében, hisz mindig mindenre odafigyelek, de ez most elmaradt. Kb 4-5 nappal. És ez nem egy olyan dolog amit jóvá tud tenni az ember. Hibázunk, tanulunk belőle, de borzasztóan kellemetlen.

Véleményetek szerint ez befolyásolja-e a véleményét rólam, mennyire égő ez szerintetek?

Én 31 vagyok, ő 38.



2018. nov. 7. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jajj ilyen butaságot. Van az a mondás, hogy enni kell, sz.rni muszáj. Ez egy baleset volt! Nem tehetsz róla. Ezen egy percig sem kellene aggódj, szerintem felejtsd el. Azt gondolom a párod, már nem is emlékszik rá. Még aznap elfelejtette. Most majd tanulsz ebből és legközelebb 3x leellenőrzöd a wc-t. Így van? :)
2018. nov. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Tüzes vagy babám, mint a Reichstag.
2018. nov. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Én közölném vele, hogy akkor pucolja le, az ő otthona is.


És kész :)


Én ma takarítottam wc-t, már megint kriminálisan nézett ki, pedig máskor is pucolom, de semmibe se kerül neki összepiszkolódni. A párom pedig odáig van, hogy néha takarítok is (nagyon keveset, nem a kedvenc ténykedéseim egyike), azt se neki kell. Nálunk ez így normális.


Ha érdekel, hogy mi a véleménye rólad, miért nem őt kérdezed meg? Egy kapcsolatban igen fontos a kommunikáció és a bizonyos fokú őszinteség. Bár ha te ennyire cikinek érzed (fel nem fogom, miért. OK, hogy a pedantériádon folt, de hát ismered a házakat, piszkolódnak, meglepően gyorsan, ilyen az élet), akkor értem, hogy nem akarod előhozni, de ne emészd már magad ennyire, inkább kérdezd meg.

2018. nov. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az együttérző kommenteket. Kedvesek vagytok. Tanultam belőle az biztos! További szép estét kívánok.
2018. nov. 8. 00:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Most már inkább szép éjjelt vagy szép hajnalt :)
2018. nov. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, én kevésbé óvatosan megmutatnám neki, hol vannak a tisztítószerek. És csodálkoznék, hogy ilyen egyszerű feladatot nem tud megoldani, pedig a férfiak alapvetően feladatmegoldó típusok.

Na persze ez neveltetés dolga, és lehetséges, hogy számodra természetes, hogy a te dolgod. Számára meg az, hogy a te dolgod. Erre azt tudom mondani, szemléletet váltani valóba nnem könnyű, de azért próbálkozni lehet. A házasság lényege, hogy egy csomó közös dolog van, ebből egy csomó feladat adódik, egyeseket közülük az végzi, aki jobban érti, de a wc takarítás történetesen nem igényel magasfokú technikai ismereteket, sem hatalmas erőt, sem kifinomult kezet. Csak hozzáállást.

2018. nov. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!