Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen lenne egy olyan társada...

Milyen lenne egy olyan társadalomban élni, ahol mindkét nemmel szigorúan egyformán bánnak és a jogaik és kötelességeik is egyenlőek lennének?

Figyelt kérdés
Jó lenne az? Ahogy elnézem még messze vagyunk tőle.

2018. nov. 10. 20:57
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
41%

Egy ilyen világban szinte mindenki rosszul érezné magát, de mindenki más miatt.

Pont az a lényeg egy normális társadalomban, hogy mindenkit abban támogassanak jobban, amiben gyengébb, ill. mindenkinek biztosítsák azt valamennyire, amit jobban szeret.

Ha pl. én tv-t szeretnék nézni - sokkal jobban, mint mások - akkor én ott érzem magam jól, ahol biztosítják ezt nekem, és egy normális társadalom ezt figyelembe is veszi.

Tehát ha más pl. átlag 1 órát néz tv-t, attól még én nézhetek akár 4 órát is, mert ez még nem zavar másokat.

Természetesen cserébe ő mondjuk több focizásra jogosult.

2018. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
54%

Az a helyzet, h ahol ez elvileg működik, gyakorlatban a legtöbb ember ott se tartaná ezt be. Pl. minden európai országban egyenlőséggel kapcsolatos törvények vannak, illetve Magyarországon is törvény nem tilt meg semmit egy nőnek, viszont az emberek gondolkodása nem teszi a két nemet egyenlővé.


Először is, minden társadalomban, a legliberálisabb társadalmakban is van egy-egy szélsőséges mag, akik szerint a patriarchális, fehér heterókból álló társadalom kéne hogy az egyetlen opció legyen. Egész egyszerűen ez egy velejárója a liberális társadalmaknak, hiszen szólásszabadság van, ha nekem van jogom az egyenjogúságban hinni, nekik ehhez mért ne lenne joguk.


Másrészt meg én számos nőt ismerek, akik képesek a mai napig a nőket ilyen pitsáskodó, butácska lényeknek beállítani, a férfiakat meg macsó szőke hercegnek (egy nagyon tanult nőről van szó btw), ahogyan ismerek olyan férfiakat is, akiknek Al Bundyhoz hasonló világképe van.


Szóval a szabadságot meg az egyenlőséget nem lehet ráerőltetni egy közösségre, ha nem akarják. Én viszotn nagyon örülök a mai helyzetnek, még ha nem is rózsás, még ha vannak még mindig nehézségei a nőknek Magyarországon is, itt legalább az átlagember tisztel azért, mert dolgozol, és nem lek*rváz.

2019. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!