Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen mértékben befolyásolja...

Milyen mértékben befolyásolja az ember sikerét az életben, társadalomban az, hogy mit mondanak idegenek róla?

Figyelt kérdés

Vegyünk 1 példát.Engem sokat szoktak szidni idegenek is, egyesek irigységből, mások bunkóságból, frusztráltságból, mások meg féltékenyégből(esetleg vannak olyan helyzetek is amikor tényleg nevetséges lenne rajtam valami, nem kizárt)


Néha olyan napom van a munkahelyen, hogy mikor jövök haza bizonytalan vagyok, vagy valami aggaszt és akkor nincs annyi önbizalmam(ettől még nem vagyok gyökér...)Ilyenkor egyből kiszúrnak ezek az alakok.


Volt sok olyan eset, hogy tetszettem csajnak és a hapsi akivel volt mindent rám mondott, hogy elvegye a csaj kedvét.


Végeredményben, úgy érzem sok rosszat is tehetnek nekem ezzel idegenek.Telebeszélik csajok fejét hülyeségekkel rólam, mások minden rosszat rám mondanak embereknek pedig nem igaz és nekem ez mind rosszat tesz az életemben.


Mi a véleményetek ezekről, ti hogy fogjátok fel ezeket a dolgokat?


2012. márc. 27. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, nagymértékben befolyásolja az embereket mit hall a másikról. Ezt úgy lehet kicselezni ha minél több független csoportban próbálkozik az ember(ne legyen ismerősi átfedés a csoportok közt, mert az újabb csoportot is megfertőzik a pletykával/beidegződött negatív hozzáállással).


"Néha olyan napom van a munkahelyen, hogy mikor jövök haza bizonytalan vagyok, vagy valami aggaszt és akkor nincs annyi önbizalmam(ettől még nem vagyok gyökér...)Ilyenkor egyből kiszúrnak ezek az alakok. "

Igen, ez is a hiénák jellemzője, ha vkinek rossz napja van arra lecsapnak.


"Volt sok olyan eset, hogy tetszettem csajnak és a hapsi akivel volt mindent rám mondott, hogy elvegye a csaj kedvét. "

Ez is mennyire jellemző, a klikkszerű működés. Főleg az adott csoport ranglistáján magasabb helyen levő kanok szokták lehúzni a külsős fiúkat olyan lányoknál is aki nem is tetszik nekik.


"Végeredményben, úgy érzem sok rosszat is tehetnek nekem ezzel idegenek."

Igen, a munkahelyi fúrás akár anyagi kárt is tud okozni.

Nem beszélve a bullying okozta lelki sérülésekről, amik csak fokozzák a szívatást, pozitív visszacsatolást okozva.

Sajnos az ember is csak állat.

2012. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Érdekes a meglátásod.Tisztázni szeretnék pár dolgot.Az ilyen fajta támadások nem belső körökben, klubbokban történnek, hanem utcán.A munkahelyen szerencsére minden okés, normálisak az emberek.A fentebb emlitett esetek mind utcán, pub-ban, teraszon történnek.Például utcá másik felén bámulnak aztán pofáznak valamit, vagy jön velem szembe egy srác és csaj és a csaj bámul, látszik tetszem és a srác mind mondogassa a csajnak, hogy "hagyjad mert gyökér" ilyen meg olyannak ir le és már csúnyan néz rám pedig nekem se vele se a csajjal nincs dolgom.
2012. márc. 27. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Külső köröknél is ugyanez a klikkszerű működés van, a példádban a srác és a csaj a klikk, te pedig a külsős akire féltékeny a srác. Godnolom egyedül mész az utcán, ez többszörösére növeli az ilyen megjegyzések esélyét.
2012. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, főleg akkor történnek ezek az esetek, amikor egyedül megyek az utcán.
2012. márc. 28. 09:40
 5/6 A kérdező kommentje:

"Főleg az adott csoport ranglistáján magasabb helyen levő kanok szokták lehúzni a külsős fiúkat olyan lányoknál is aki nem is tetszik nekik. "


Jó, de miért van ez ha nem is tetszik neki a csaj?Azért, hogy mindig ő legyen a menő, mindenki más gyökér?

2012. márc. 28. 09:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt egy pszichológus tudná pontosan megmondani, de kb ugyanaz az indok mint a bullying-nál, mások lehúzásával próbál nagyobbnak tűnni. Ezt egy csupa fiúkból álló klikk is megteszi, ha lány van mellette akkor meg sima ösztönös motivációja is van, hogy egy lánynak erősebbnek tűnhessen más fiúknál, akkor is ha nem tetszik az adott csaj. Ez hízlalja az egóját.
2012. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!