Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mióta Pesten élek, egy csomó...

Mióta Pesten élek, egy csomó egyetemistát hallok bácsizni meg nénizni. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Általában idősebb emberre asszociálok a bácsi szó hallatán, de regnetegen használják huszonévesekre és harmincasokra. Kicsit gyerekies érzést kelt a hallgatóban :D. Általában Pest megyeiektől hallom ezt. Ez a nyelvezet erre a vidékre jellemző?

2018. dec. 19. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem erre a korosztályra jellemző.

Én is borzasztóan furcsállom:S

2018. dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És Pest nincs benne a világ száz csodájában.Nem fer.
2018. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mégis hol jársz te?... Budapesti vagyok, itt is születtem... Nem jellemző huszonévesen... Max az, hogy a gyerek/kisebb testvér előtt így mondják vagy pl ha valahogy szóba kerül az általános iskolai tanárom akkor reflexből így hivatkozok rá, de amúgy nem
2018. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as, de, sajnos jellemző. Az utóbbi 1-2 évben kezdtem el hallani én is, először azt hittem, rosszul hallok:S
2018. dec. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Életemben nem hallottam ilyesmit.
2018. dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az esett nagyon szarul, amikor engem bácsiztak le. Azóta már megszoktam...
2018. dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Egyszer én is voltam "néni", de azt hatéves gyerek szájából hallottam. Sosem hallottam még egyetemistát nénizni meg bácsizni harmincasokat. Vagyis, poénból igen. Nem lehet, hogy te félreértettél valamit?
2018. dec. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értette félre, akik nem hallottátok ezt, ne úgy képzeljétek, hogy a szemükbe mondják, hanem amikor beszélnek róluk, akkor "a bácsi azt mondta" meg ilyenek. És a "bácsi" mondjuk ha nem is 30-as, de 40-es:(
2018. dec. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem olyan rég voltam egyetemista, de esküszöm, nem hallottam még ezt. Persze, használjuk/tuk a néni/bácsi szót, de inkább 60+-osokra, meg egyesek poénos értelemben 40-esekre, hogy "nem néz ki rosszul a bácsi/néni", amikor a lényeg az volt, hogy egy náluk jóval idősebb ember bejön nekik.
2018. dec. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is hallom! Eddig vidéken voltam egyetemista, ott nem volt ez.
2021. szept. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!