Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen megszólítást alkalmazza...

Milyen megszólítást alkalmazzak ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Van egy elég magas beosztású egyetemi oktató aki tanszékvezető is egyben. Általában a "Tisztelt Tanúr Úr!" megszólítást használom másoknál, tőle is a kurzussal kapcsolatban szeretnék kérdezni valamit.
2019. jan. 4. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezen szerintem egy tanszékvezető sem sértődik meg. Ritka aki elvárja a "Tisztelt Tanszékvezető Professzor Úr!", vagy ilyesmi kacifántos megszólítást. A "Tisztelt Tanár Úr!" tökéletes (csak helyesen írd).
2019. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Azt írd hogy "Professzor Úr", vagy "Docens Úr". Vannak olyanok akiket nem érdekli különösen, de akit érdekel az nem hogy nem fog válaszolni, még szoperatni is fog ha nem a megfelelő titulust használtad.
2019. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
Én csak a tulajdonneveket írom nagybetűvel. Szóval "Tisztelt professzor úr" vagy "Tisztelt dékán úr" megszólítást használom írásban.
2019. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Várjunk, Docens-nek semmiképp ne szólíts olyat, aki nem az. Ha precíz akarsz lenni, akkor keress rá a tanszéke honlapján, hogy pontosan micsoda.
2019. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:

A legmegfelelőbb és szakszerűbb is az, ha kiírod a teljes beosztását is és itt minden nagy kezdőbetű.


Tisztelt Dr. X Y Tanszékvezető Úr!


Már ha ez a titulusa, aminek nézz utána, főként ilyen esetben amikor kiemeltebb rangja van.


Elköszönéskor pedig nincs hivatalosan mondat végi írásjel, bár én tennék.


Üdvözlettel!


X Y

2019. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, kivéve, ha a túlflancolt megszólítás miatt talpnyalónak gondol.


A legfontosabb mindenesetre, hogy semmiképp ne szólítsd "Tisztelt X. Y."-nak. Egy professzor egyszer elmondta, hogy így a gázművek címzi a leveleit, szóval az ilyen leveleket úgy kezeli, mintha onnan jönnének.

2019. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:

Akkor a kedves professzor nem sok hivatalos levelezést folytat és összecseréli a magánlevelezéssel.


Jut eszembe kérdező, ha nagyon közvetlen már a viszonyod vele, akkor értelemszerűen lazább lehet a megszólítás.

2019. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:

Egyébként meg nyilván a gázművek is egy normális megszólítást használ és nem olyat, hogy "Szia Sanyi!". Az összes hivatal megfelelő megszólításokat alkalmaz és a kérdezőnek is ezt javasolom.


Azt meg nem tudom, hogyan lehetne értelmezni, hogy az ilyen, vagyis hivatalos megszólítást tartalmazó leveleket a gázművektől jövővel azonosan kezeli. Ugyanolyan lenézően? Akkor is ha valaki egy személyes levelet írt neki? Vagy hogyan?


Abban talán hallgatnék a professzorra, amiből a címét szerezte, de ebben nem. :)

2019. jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően azt mondanám, hogy elég a "Tisztelt Tanár Úr!" megszólítás, én is ezt szoktam használni, elég gáz, ha egy oktató ezen megsértődik. Egyébként is, nekünk több oktató külön felhívta a figyelmünket, hogy ha egy tanárnak írunk, akkor egyáltalán kell megszólítás, meg írjunk be valamit tárgynak, tehát ezek szerint van, akinek egy ilyen szintű megszólítás sem megy. Egyetlen tanárom van, akinek ha írnék, úgy szólítanám meg, hogy "Tisztelt XY Tanszékvezető Úr!", mert ő egy ilyen elég tekintélyes ember, ha ő ír a hallgatóknak, vagy a tanszék honlapján, akkor is kiírja a címeit.
2019. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!