Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy nagyon drága holmit...

Egy nagyon drága holmit kaptam postán amit nem én rendeltem mégis az én nevemen van. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

2019. jan. 24. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem rendelted meg, akkor nem veszed át, hanem visszaküldöd.
2019. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
55%
Ha wishes akkor a borítékon rajta van az eladó neve. Esetleg írj rá, hogy kinek hova küldte. Bár ha a cím meg minden a tiéd akkor ez érdekes. Nem lehet hogy valaki ajándékba küldte neked? Tesóm szokott így rendelni nekem. Amúgy mi az a cucc, szeretnéd megtartani?
2019. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Nem lehet, hogy valakitől kaptad?
2019. jan. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem kell érte fizetni, vedd át bátran. Ha utána nincs követelés, akkor nyertél egy drága holmit, ha meg utólag követel bárki bármit, akkor is mondhatod, hogy bizonyítsa be, hogy te rendelted, mert nem így van, és attól kérje a pénzt, aki rendelte, te bizony ezt ajándéknak könyvelted el valami titkos hódolódtól, és ennyi.

Amennyiben visszakövetelik a terméket vagy az árát. akkor postaköltség térítése esetén megkaphatják, hiszen nem érhet kár azért téged, mert tévedésbe ejtettek, és te jóhiszeműen jártál el.

A lényeg, hogy megtarthatod.

2019. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
AZ EDDIGI VÁLASZOLÓK FEJÉBEN MEG SEM FORDUL EGY TÉVEDÉS LEHETÖSÉGE. Egyszer kaptam a bankszámlámra vagy 30 utalást, nem tudni kitöl, mert csak számok voltak rajta. Az olyan hülyék, mint az eddigi válaszolók azt mondanák, tartsd meg. Kiderült, hogy egy iskolai osztály nyári tábor befizetései. Naná, rendeztem az ügyet.
2019. jan. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Vissza kellene küldeni. Nekem az a meglepő, hogy miként került rá a te neved és címed? Csak úgy tartom elképzelhetőnek, ha attól a cégtől már rendeltél valamit és valahogy rákeveredtek az adataid. Na ha nem rendeltél semmit, akkor meg vajon hogy lehet ez?


Én pl kaptam már levelet úgy, hogy összekeverték az adataimat valakiével és pont ismertem az illetőt. Mondta is, hogy neki címzett borítékban kapta az én nevemre szóló levelet. :) Azonos körzetben vagyunk és mindketten kaptunk már onnan levelet, tehát mindkettőnk adatai megvoltak. De nálad hogy lehet?

2019. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lolian válasza:
sose tudjuk meg mi volt az a baziértékes akármi ? :-(
2019. ápr. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!