Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azokkal a cigányokkal is...

Azokkal a cigányokkal is bajotok van, akin nem látszik, hogy az?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbben a viselkedést, alpári megnyilvánulásokat vagy a közönséges kinézetet- ápolatlanságot veszik rossz néven tölük. Én mondjuk faji hvatartozás nélkül bárkit ellenszenvesnek tartok ha ezek közül valami igaz rá.

Egyépként én apu után negyedvérig az vagyok, anyu miatt hófehér a bőröm, szeplős vagyok s a nővérem is kék szemű ugyhogy senki se tudta először. Mivel mint viselkedésben mint kinézetben adok magamra kínosan ez miatt (meg amúgy is) ezért senki se itélt el, amikor pedig elmondtam a barátaimnak akkor csodálkoztak egyett s továbbra is a barátaim maradtak. Többször voltak nálunk, a páromat se érdekli.

Nálam egyébként az ilyen előitéletek miatt alap, hogy megvárom amíg valaki megismer személyesen s csak utána tudja meg. Így engem lát s nem a kissebbséget.

2010. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak azokkal van bajom,aki nyilvános helyen nem tudnak viselkedni,pl. az egész vonatnak Gusztit kell hallgatni vagy zeng a váróterem a trágárságoktól.Rászólni nem szólhatsz,mert neki áll feljebb.Jobb esetben megúszod annyival,hogy végigugatja az utat,rosszabb esetben jól összever a haverjaival együtt.
2010. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
nekem azzal az emberrel van bajom,aki illemtelenül viselkedik,nincs megnevelve,egy magyar is lehet suttyó sajnos.
2010. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyan olyan tirpákok, akkor azokkal is.
2010. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bőrszínnel van a baj, hanem a viselkedéssel....ezt kéne már felfogni.
2010. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Hogyhogy nem látszik? Külsőleg vagy viselkedésileg? Hogy érted?

Nekem nincs bajom azzal sem, akin látszik, mert vannak cigány ismerőseim, akikkel szívesen elbeszélgetek, rendes emberek, de ismerek olyat is, aki állandóan szidja a cigányokat, puccoskodik, miközben mindenki tudja, hogy ő is cigány, mert le sem tagadhatná, én ismerem a családját is. Na, az ilyen tiszta szégyen!!

2010. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A cigányok mindent megtesznek a célért, hogy az előítéletek jogos alapokon nyugodjanak. Ez a baj. Ezt a kisebbség kisebbsége szívja meg. De nem baj, majd eljön az idő, amikor már képtelen lesz az állam eltartani őket.
2010. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Végre értelmes válaszokat kaptam ezen az oldalon.

Természetesen nem a kinézet számít elsősorban, hanem a viselkedés, a már közhellyé vált "beilleszkedés"

Személyes érintettségem annyi, hogy egyik nagymamám cigány származású volt, ezt én 20 évesen tudtam meg.

Tisztességes MAGYAR embernek neveltek a szüleim, és remélem az is lettek.

Köszi mégegyszer!

2010. júl. 1. 10:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az a cigány aki úgy viselkedik!
2010. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Én a rossz embereket utálom, akik gonoszak, fenyegetőek. Ilyen van minden nép soraiban. Nem a kinézeted számít! Legyél jó ember, akivel csak tudsz, vidd jó hírét a cigányoknak :-)
2010. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!