Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szólítanátok meg egy...

Hogyan szólítanátok meg egy tanárnőt ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egy gimis tanárnőmről van szó, aki mióta egyetemista lettem, írt nekem néhányszor, érdeklődött, hogy mi van velem. Most én szeretnék írni neki.


A "Tisztelt tanárnő" ide nekem ultúl hivatalosnak tűnik, a "Jó napot kívánok" nem igazán illik egy Messenger-üzenetbe.


Valami ötlet?


2019. máj. 22. 13:58
 1/6 anonim válasza:
80%

Kedves tanárnő

Jo napot Katika néni

2019. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a Kedves Tanárnő! a legmegfelelőbb.
2019. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is. Levélben nem szokás jó napot-ot írni. De lehet üdvözlettel, további szép napot stb.
2019. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lilla64 ***** válasza:
58%
Üdvözlöm tanárnő!
2019. máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
A "kedves" megszólítás szerintem nem helyes, mert az lekicsinyítő. Idősebb szokta "kedves"-ezni a fiatalabbat, nem fordítva.
2019. máj. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Kedves szerintem is a legjobb. :)

Nekem az egyetemi tanárom is ezzel a megszólítással szokott írni, és én is ezzel írok vissza.

2019. máj. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!