Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek nem fura, ha...

Szerintetek nem fura, ha magáznom kell egy 22 éves tanárnőt úgy, hogy én 20 vagyok?

Figyelt kérdés

Nekem ezt valahogy nem sikerül elfogadni, hogy egy korombeli lányra úgy kell nézzek, mint egy felnőttre...


Persze aki nem diákja, azzal ugyanúgy rendesen tegeződik mint két normális fiatal egymással.



2016. febr. 16. 16:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
A tegezés bizalmas kapcsolatot tételez fel. Ha tartani akarja a távolságot akkor nem tegezödik. Egy nötöl ezt el kell fogadnod, ha nem akarod kinyilvánitani vadparaszt valodat.
2016. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
78%

Nem fura.

Ha most 50 éves vagy és bemész egy boltba ahol az eladó pont 50 éves, akkor is magázod mert ez a tisztelet.


Egy nőt meg főleg nem illik letegezni.


Plusz ugye van némi protokoll is.

Van olyan tanár aki megengedi, hogy tegezzék, de olyankor sokszor a tisztelet is elmarad, és a fejére nőnek.


Meg van olyan szitu is, hogy az iskola igazgató köti ki, hogy mi a szabály.

2016. febr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
8%

22 évesen hogy lehet tanár?

Mert ugye ez se mindegy milyen "tanár".

De 22 elég fiatalnak hangzik ehhez.

2016. febr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Őt nem a kora, hanem a státusza miatt kell magáznod. Ha iskolán kívül is tartanátok a kapcsolatot, akkor valószínűleg ott tegeződnétek, az iskolában meg magázódnátok. Ez ilyen.
2016. febr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha kórházba mész, hasonló korú ápolóval is találkozhatsz. Mégsem jut senkinek sem az eszébe, hogy tegezd. Sőt, ha ő tegezni merne, leharapná a főnővér a fejét.
2016. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
98%

A magazas/tegezes nem a korbeli, hanem a "rangbeli" kulonbseg fuggvenye.


Tanar-diak kapcsolatban ugyanugy helye van a magazasnak, mint idos ember-fiatal ember, vagy fonok-alkalmazott viszonyaban.

2016. febr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen. De mivel őt tisztelni kellett így elfogadtam. Persze mikor találkoztunk szórakozóhelyen akkor tegeződés volt, de mivel a tanárom volt és tanított, így eszembe sem jutott tegezni az iskolában.
2016. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen erővel, ha bemész az orvoshoz ( mondjuk 20 év múlva), és az fiatalabb nálad, akkor letegezed?


vagy fordítva: Te 40 éves vagy, és bemész a gyereked szülői értekezletére, és a 42 éves tanár letegez téged?


Itt nem az életkor, hanem az aktuális szerepek miatt nem illendő a tegeződés.

2016. febr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nyugodtan köszönj neki úgy hogy hello, vagy szia
2016. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
39%

"Te 40 éves vagy, és bemész a gyereked szülői értekezletére, és a 42 éves tanár letegez téged?"


Igen. Szerencsére. ;)

2016. febr. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!