Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a szokás a hozzánk bedobott...

Mi a szokás a hozzánk bedobott másnak címzett levelekkel?

Figyelt kérdés
Társasházban lakom, rendszeresen dobnak be másnak szóló leveleket, számlákat általában, vagy legalábbis hivatalosnak tűnőket. Nem tudom, hogy aki rajta van az létezik-e vagy sem a házban, vagy korábbi lakó vagy ilyesmi. Ezekkel a levelekkel ki mit szokott csinálni?
2019. máj. 29. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk kirakják a levelesládáknál egy üres helyre, vagy a ládák legtetejére.
2019. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ.

Nekem dobnak be néha olyan levelet, ami egy volt tulajnak szól, nem is ismertem, harminc éve elköltözött, azt kidobom, mert sejtelmem sincs, hol lakik.

Kínaiak vannak felettem és kapok kínainak szóló leveleket, egy időben feltettem a levélláda tetejére, de nem ők azok, ezért most gyűjtöm, hátha valamelyik orvul bejelentkezett a lakásomba, ha lesz hozzá kedvem és időm, akkor letisztázom és feljelentem őket, meg persze kijelentem, ha be vannak jelentve.

Van egy pont hasonló nevű a házban, mint én, a postás időnként összecseréli a leveleinket, ő nem szokta ideadni az enyémeket, ám én bedobom neki, többnyire felbontva, hiszen csak úgy tudhatom meg, hogy nem az enyém, ezért mérges rám, hogy mi jogon bontom fel a leveleit, mert agyalágyult egy kissé.

Ha azonnal látom, hogy nem engem illet, akkor kirakom, de előfordul, hogy csak fent nézem meg, akkor már ritkán viszem le, egy darabig az elintézetlen ügyek halmát gazdagítja, aztán szelektáláskor mégiscsak a szemétben köt ki többnyire.

Átlag negyedévente volt egy kósza levél, mostanában talán kevesebb, jobb, figyelmesebb postásunk lehet újabban.

2019. máj. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha lelkiismeretes vagy, akkor fogod magad, és elballagsz a címzetthez (már ha ismered, vagy tudod, hol lakik), és bedobod/átadod neki.

Ha ez valamiért nem opció, akkor megvárod hogy legközelebb jöjjön a postás, és szépen elpanaszolod neki, hogy már több alkalommal kaptál nem neked szóló levelet, és felvilágosítást kérsz tőle, hogy mi ilyenkor a teendő.

Ha csak kicsit vagy lelkiismeretes, akkor kirakod a postaládák fölé, állítva, hogy látszódjon, hátha fontos levél, és könnyen megtalálja az, akinek valójában szól.

Ha meg egyáltalán nem vagy lekiismeretes típus, akkor dobd ki a kukába. Fontos, hivatalos leveleket tértivevénnyel adják fel, hogy biztosan megkapja a címzett. Ha tértis lenne, akkor nem dobnák be hozzád, hiszen a postásnak alá kell iratnia. Mivel nem tértis, ezért hivatalos szempontból nem is fontos, szóval mehet a kukába.

Én személy szerint elég lelkis vagyok ilyen szempontból, minimum a postással konzultálnék a hogyan továbbról.

2019. máj. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi. a postás nem opció, hisz én dolgozok, életemben nem láttam még postást:) pár naponta megnézem, hogy dobtak-e be valamit, de ennyi, szerintem akiknek szól, azok nincsenek a házban, akkor csak oda dobná, inkább korábbi lakóké vagy kamucímek, mindenféle bankoktól meg hasonlók.
2019. máj. 30. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!