Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell köszönni ha egy...

Hogyan kell köszönni ha egy vagy több tegezendő és nem tegeződő emberekkel találkozok egy helyen egy időben?

Figyelt kérdés
Marhára kellemetlen, hogy most honnan fogja tudni a másik, hogy nem őt tegeztem de közben a másik meg nem kezd el háborogni, hogy megbeszéltük, hogy tegezz! Ezért is utálom, ha valaki azt akarja, hogy tegezzem. Most mondhatnátok, hogy ránéz az ember, hogy "Jó napot" aztán átfordul a másikra, hogy "Szervusz", de ha többen vannak és nem egymás mellett állnak, körbe veszik a nem tegeződőt? Nagyon kellemetlen és senki nem ért semmit. Nem beszélve arról ha felváltva állnak, akkor kész epikussá válik, még mindenkin végig megy az ember és csak áll mindenki még befejezem a köszönési rutint.

2019. jún. 1. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem egyesével köszönsz nekik, hanem mint csoportnak, ha többen vannak. Erkezeskor egy jó napot, sziasztok, tavozaskor egy viszlát, sziasztok teljesen megfelel.
2019. jún. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lilla64 ***** válasza:
Jó napot,azt mindenkinek lehet köszönni.Én minkétféleképp köszönök ilyenkor,jó napot és sziasztok.
2019. jún. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Jó napot, sziasztok!
2019. jún. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Én is "duplán" szoktam ilyenkor köszönni.
2019. jún. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

„Jó napot kívánok, sziasztok!”


„Jó napot kívánok, helló!”


Így szoktam megoldani.

2019. jún. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
„Jó napot kívánok, sziasztok”
2019. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!