Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik valami ajándékot vennem...

Illik valami ajándékot vennem a szakmai gyakorlatvezetőmnek vagy túl szervilis lenne?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva fogom befejezni a gyakorlatomat egy könyvelő cégnél. Már az elején megbeszéltük, hogy nem kapok fizetést cserébe alig kell bejárnom. Eddig kb. 4 napot voltam bent az elmúlt 1 hónap során, akkor is csak alibi dolgokat bíztak rám és a gyakorlatvezetővel is csak akkor beszéltem, amikor épp felhívott, hogy valamit segíteni kell. Igazából ez így nekem tökéletesen megfelelt, mert így is nehéz lett volna más helyre bekerülni (ahol komolyabb szakmai dolgokat tanulok) és így legalább le lesz (remélhetőleg) igazolva. Ezért sem tudom eldönteni, hogy kellene valami ajándékot vennem a gyakorlatvezetőmnek vagy sem? Mert igazából pont vele beszéltem a legkevesebbet (aki kiállítja az igazolást) és akik meg mondtak pár hasznos szakmai dolgot is, azoknak meg nem vennék? Vagy akkor ennyi erővel az összes dolgozónak akikkel kapcsolatban voltam...? De szervilis sem szeretnék lenni azzal, hogy valami drágább ajándékkal beállítok (amely érték amúgy meg se kottyanna bármelyik dolgozónak, mert jó fizetésük van), mert az igazolást akkor is ki kellene állítani és tényleg alig voltam bent dolgozni szinte. De akkor meg már ott vagyok, hogy a kollégájának is kellene vennem, akivel mindig egy irodában van és milyen lenne, ha neki nem adnék ecetera ecetera... Szóval ti hogy döntenétek? Mert ha előtte adnám oda, akkor az annyira szervilisnek hatna számomra (mindenféle hálapénztől és nyalis ajándékoktól rosszul vagyok), ha kiállítja utána meg már úgy is tök mindegy lenne.

2019. jún. 10. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vinnék. A legtöbb helyen amúgy is a hátuk közepére nem kívánják a gyakorlaton lévőket. Ahol be kell járnia a hallgatónak ott is lekakilják. Inkább hazaküldött ne szívd el a levegőt.

Barátnőm is panaszkodik most, hogy semmi értelme ott lennie. Esetleg kap egy minimális olvasnivalót és ül. Azzal többre menne ha kiküldik seperje le a járdát.

2019. jún. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tehát gyakorlati tudást-információt-tapasztalatot nem szereztél, nem is fizetnek és még ajándékot is vinnél ? :D
2019. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!