Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szokás kezet fogni?

Hogyan szokás kezet fogni?

Figyelt kérdés

A történet:

Lány vagyok, és egy fiú csoport társammal üldögéltem egy padon. Odajött egy közös ismerősünk, akivel kezet fogtak egymással. Ez eddig rendben: férfi férfival kezet fog, így szokás. De aztán velem is kezet fogott, és kicsit furcsállottam. Bemutatkozáskor természetes a kézfogás, de máskori találkozásnál is, egy férfinél és nőnél?


2010. júl. 8. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Tiniknél majomkodás inkább, de munkahelyen, tárgyaláson egyenrangú partnerként kell kezelni a nőt és kemény kézfogás jár neki.


Mond neki, hogy ettől nem lesz coolabb csávó és azonnal kis nyuszivá válik :)

2010. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az volt amúgy a ciki, hogy egyáltalán nem tudtam hova tenni ezt a dolgot...Másokkal elintézem egy hello-helloval és kész. Ez meg nyújtotta a kezét, én meg még valamit mormogtam is, mert annyira meglepődtem...
2010. júl. 8. 21:10
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Férfi soha nem nyujthat kezet egy nőnek. Mindig csak a nő nyujtja a kezét először. Akkor is ha a férfi idősebb,vagy a főnöke.
2010. júl. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
a beosztott nő mindig kezet szokott csókolni a főnökének, és le is térdel közben :D
2010. júl. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán van olyan helyzet mikor egy fiú/férfi kezet nyújthat egy nőnek. (Max. az lehet kivétel ha nagyon egyértelmű a rang vagy korbeli különbség, de nekem még egy főnököm se nyújtott előre kezet, pedig idősebbek nálam jóval.)


A férfi kezdeményezi a köszönést/bemutatkozást, de a nő nyújt kezet ha akar... (persze illik kezet nyújtani, ha a helyzet megkívánja, de a nő "joga" ezt eldönteni. :) )


Amit az első írt: Igen, persze egyenrangú félként kell kezelni a nőket stb., de azért az alapvető illemszabályok érvényesek.



Szóval "illemtankönyv szerint" elég bunkó módon viselkedett, dehát ez van, azért olyan nagy ügyt ne csinálj belőle. :)

2010. júl. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én meg olyat láttam, hogy nő a nővel fogott kezet, mikor találkoztak, pedig régóta ismerték egymást. Na az is érdekes volt.
2010. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8%

hát pedig sztem fiúnak kézfogás + 2 puszi jár, és lánynak pedig egy kézfogás

és hülyeség h a férfi nem kezdeményezhet, éppen az h udvariassági szempont h a férfinak kell kezdeményezni a kézfogást, tudom h ez ügyben nagyon nagy etikett-beli viták vannak, de sztem meg kifejezetten taplóság ha a férfi nem nyújtja a kezét a nőnek

2010. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az etikett szerint a barátjával történt kézfogás után a követendő viselkedés az lett voln, hogy feléd fordul, kissé meghajol előtted és várja, hogy TE nyújts neki kezet. Ő ebben az esetben a kézfogást feléd semmiképpen nem kezdeménezheti. Ha pedig netán téged akart volna a barátod bemutatni a fiúnak, akkor te felállsz és ismét te nyújtod a kezed, majd bemutatkozol. Utána ő mutatkozik be neked.
2010. júl. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!