Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért fogadják el...

Az emberek miért fogadják el mások autoritását?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon sok problémám volt ezzel , főleg a suliban. Nem fogadom el a tanár fennhatóságát, csak azért, mert tanár. Persze akad köztük olyan, akit nagyra tartok, de ő pont nem ilyen. A pedagógia valóban értelmiségi munka, de annak a legalján van. És kizárólag azért, mert felnőttek, azt hiszik, hogy ők ott a császárok, minden utasításukat követni kell. Ha ellenszegülsz, akkor egy elkényeztetett taknyos vagy, akit nem neveltek a szülei a tiszteletre. Ezt még valahogy elviselem, mindig lesznek ilyen emberek. Ami bosszant az a párbeszéd hiánya. A fő érveik: "Csak! Azért, mert azt mondtam! Nekem ne pofázz vissza! Nem érdekel!"

Na ilyenkor felmegy bennem a pumpa.


Lehet, hogy a szövegből nem ez jött le, de nem vagyok lázongó fajta, viszont a tanárok mindig kiszúrnak engem, annak dacára, hogy egész nap kussban ülök. Szerintem azért, mert szarok arra, hogy mit mondanak. Azért fizeti őket , hogy leadják a tananyagot, nem azért, hogy engem minősítsenek.

De nem csak a tanárokkal van ez, hanem az egész társadalommal. Ha valaki gyerek, de érvel, akkor pimasz. Ha valamit kikér magának, akkor gyerekes. Ha beír a vásárlók könyvébe, mert szarik a multira, akkor túl lázongó. Nem értem az egészet. Bizonyos emberek miért várják el, hogy az ő fennhatóságukat axiómaként kell kezelni? És ezt miért fogadja el a társadalom ? Vagy csak a magyarok ilyenek. Gondolom egy francia, vagy egy amerikai jobban védi a személyi szabadságát :S

Cselekedni kell, ha valami b*ssza a csőröd. Ha ezt mindenki betartaná a fogyasztóvédelem és a politika is jobb lenne.

"Tyranny of the majority"


Ezzel van még valaki így, vagy én lógok ki ennyire a sorból ?


2010. júl. 10. 00:39
1 2
 11/11 anonim válasza:

Van a kérdésedre egy elméletem.


Iskola után munkahelyre kerülsz és jobb esetben olyan helyre ahol mindenkit ugyanazok a közös célok motiválnak. Ha jobban végzed a dolgod az emberek többségénél elfogadják az autoritásodat, sőt mindezt őszinte tiszteletből teszik. A lázadozás teljesen értelmétlenné válik, ha nincs mögötte valódi érték.


S mivel az ember képes felismerni az értéket, a bizonyítottan sikeres emberek életvitelének keretét (szorgalom, kitartás, következtes munka stb.), próbálja, ha nem is tudatosan, iskola címszó alatt terjeszteni.


Az iskolában pedig hiányzik a közös motiváció, ezért talán nem nyilvánvaló mindez.

2011. jan. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!