Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vendég ajándékoz vagy illik...

A vendég ajándékoz vagy illik kölcsönösen adni?

Figyelt kérdés

Évi egyszer jönnek a velem kb egyidős rokonaim. Mindig hoznak valami ajándékot, de olyan kellemetlen érzés át venni. Nekem is kellene adni nekik valamit?

Mindig egy kis csokit hoznak. Nagyon mesziről jönnek és igazából apukám házában találkozunk ahova én is csak ritkán megyek. 18/f



2019. júl. 5. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk a családban szokás vinni valami apróságot, pl. bort, de nem mindenkinél van ez.


Ha hoznak neked, szerintem adj te is valami hasonlót.

2019. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Egy tipp a felnott korra: mindig legyen otthon egy uveg bor, es egy doboz bonbon, amit ilyenkor elokaphatsz.

Legkozelebb ha mesz apukadhoz, vigyel valamit.

2019. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem te vagy a vendéglátó-igen. Amúgy a szállás, kaja lenne amit adsz.
2019. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kertes ház, így ebédet + háztájit szoktam adni a vendégeknek
2019. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem a kérdést: a vendégek szokás szerint ajándékot hoznak a vendéglátásért cserébe. Neked nem kell viszonozni, mert ti vagytok a vendéglátók. (Hogy te konkrétan nem apukádnál laksz, annak nincs jelentősége, akkor is a házhoz tartozol.)
2019. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a vendégek szoktak hozni valami apróságot.
2019. júl. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van egy mondás: aki jön az köszön, ezt lehet ajándékra is érteni. Csak valami apróság, édesanyám pl. mindig egy üveg házi lekvárt vitt akárkihez ment.
2019. júl. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
A vendég hoz valamit, a vendéglátó vendégül lát. De nagyon közeli barátoknál csak felugrasz a haverhoz és annyi.
2019. júl. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!