Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az mennyire elterjedt, hogy...

Az mennyire elterjedt, hogy családtagok egymás előtt szellentenek?

Figyelt kérdés

Mi családunkban pl. ez sosem volt jellemző. Egyedül az egyik Nagypapámmal fordult elő időnként “baleset”.

Másoknál viszont azt tapasztalom, hogy teljesen általános, hogy folyamatosan elfingják magukat egymás előtt, nincsenek zavarban.

Mennyire ciki megkérni a páromat, hogy ezt ő lehetőleg ne csinálja előttem, hacsak nem tényleg véletlen és nem jutott el időben a WC-ig? (Én vagyok a fiú...)



2019. júl. 8. 09:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem szokás. Persze ha véletlen kicsúszik, nincs gond. De próbáljuk nem egymás előtt intézni. Szerencsére a párom is pont ugyanígy van ezzel.

És szerencsére nincs gond az emésztésünkkel, úgyhogy nem kell állandóan szellentenünk. Néha meg nem gond kimenni a wc-re.

2019. júl. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Mi családunkban még az is jellemző volt, hogy férfiak is ülve pisilnek, alsóneműben és póló nélkül nem ülünk a székre stb.

Én már így nőttem fel, ez a természetes számomra, nem nagyon tudom megváltoztatni.

2019. júl. 8. 09:10
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

Ne is változtasd meg a szokásaidat. Az a normális, ha valaki nem meztelenül ül asztalhoz. És az ülve pisilés is hasznos, nincs vita abból, hogy esetleg melléfröccsen, ami nem túl higiénikus.

A párodnak pedig nyugodtan szólhat, hogy ezt nem illik. És a családjában lehet, hogy ez nem ciki, de más családoknál igen, úgyhogy figyeljen oda. Persze kedvesen, nem leszúrásként.

2019. júl. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Mivel ez egy természetes biológiai folyamat így egyáltalán nem zavar. A páromat es a családomat szeretem,nem undorodom tőlük. Legfőképp a páromtól nem. Akár kaja közben is fingunk,nyitott ajtónál wc-zünk ha épp benne vagyunk egy beszélgetésben. Jókat röhögünk rajta. Mellesleg akármit teszek (diéta,gyógyszerek,orvosok) nekem iszonyat sok gáz képződik, és ha visszatartom olyan szinten begörcsölök,hogy fel sem bírok kelni. Szóval szerencse,hogy nekem toleráns családom van és nincs egy finnyás párom. Nem.sokáig maradtam volna egy ilyennel. Abba belegondoltál,hogy esetleg a barátnőd is ennyire görcsös? A fing nem olyan,hogy elrakom későbbre, sem kiizadni nem tudjuk.. el kéne fogadni,hogy emberből vagyunk, vannak szükségleteink. Természetesen nyilvános vagy hivatalos helyen illik nem kiengedni,de otthon hadd csináljam már ami jól esik..

Amúgy meg mond meg a csajnak a véleményedet. Szegény valószínűleg zavarba jön és szorongani fog innentől kezdve minden természetes folyamattól,ami a testében zajlódik. Apás szülést tervezel? Ha hirtelen jön a szülés még le is sz..rhatja a gyereket fejét a párod.. akkor is undorodni fogsz?

2019. júl. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4: “Mellesleg akármit teszek (diéta,gyógyszerek,orvosok) nekem iszonyat sok gáz képződik, és ha visszatartom olyan szinten begörcsölök,hogy fel sem bírok kelni.”


Nem kell visszatartani. Én csak simán szó nélkül kimegyek az erkélyre vagy be a mosdóba és ott engedem ki.


“Apás szülést tervezel? Ha hirtelen jön a szülés még le is sz..rhatja a gyereket fejét a párod.. akkor is undorodni fogsz?”


Ezen a kérdésen még nem gondolkodtam. Még a gyerek úgy általában messzinek tűnik.

2019. júl. 8. 10:14
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Na figyelj,ha állandóan kimennék valahova fingáskor,kb.kiköltözhetnék a teraszra. Majd ha hulla fáradtan meló után ágyban pihengetésnél ki fogok szaladgálni 10 percenként..:D ezért írtam,hogyha otthon vagyok,azt szeretnék tenni,amit akarok..

Másreszt..ha olyan emberrel vagy együtt,akit szeretsz,elfogadod olyannak,amilyen.. nem szeretném ha feszengene,ha megjátszaná magát és miattam kellene kellemetlenül éreznie magát. Olyan a jó társ,aki mellett önmagad lehetsz. Felszabadult. Hisz ha sokáig együtt vagytok,kb.minden részét ismered/szereted,elfogadod. A fing/büfi/menstruáció,reggeli csipa,szájszag, izzadtságszag,növekvő testszőrzet együtt jár egy emberrel. Nem lehet mindig topon az ember. Nyilván ez akkor éleződik ki,ha mar együtt éltek,addig valamelyest kivédhető. Nem baj az álláspontod,ha a másik fél is hasonlóan gondolkozik. A lényeg,hogy ebben hasonlóan álljatok a dologhoz. Mint írtam,én nem bírnám azt,hogy folyamat ezen a kis dolgon kellene szorongani. De amúgy nővér vagyok,lehet ez is közrejátszik,hogy semmitől nem undorodom és elég behatóan ismerem az emberi test alapvető működését. Így semmi nem.tud meglepni vagy elijeszteni. Megszoktam már. :)

2019. júl. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Szeretünk jókat enni, nem fogunk azért salátákat enni, csak hogy ne fingjunk. Mi szoktunk egymás előtt, és ha emiatt kimennék, mire kiérek a fürdőszobába, már rég elmúlik az érzés. Szóval nem zavar egyikünket sem.

Az asztalnál azért még én is azt mondom, hogy fúj. Pisilni pisilünk nyitott ajtónál, még nevetünk is egymáson jókat, de a nagydolgot már privátba végezzük :)

2019. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Ha összeköltöznek addig külön élő felnőtt emberek, akkor ezek az otthoni szokások egyrészt maguktól kialakulnak, a másik pedig hogy tiszta szívből azt kívánom nektek, hogy a fingás legyen a legnagyobb problémátok az együttélés során.

Hát... szerintem ez lenne a megfelelő idézet egy esküvői emlékkönyvbe.

2019. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Egy kapcsolatban nem az első csók a legnagyobb mérföldkő, hanem az első fing. - Ez azt jelzi, hogy önmaga előtted, s nem játsza meg magát, hogy jobban tetszen neked. Eléggé stabilnak érzi a kapcsolatot, ahoz hogy visszavegyen a szépelgésből s ellazuljon.


Én még soha életemben nem mentem ki a WC-re szellenteni. A mi családunkban is normális az egymás előtt szellentés. Ez a lényeg abban hogy otthon vagyunk. Nem kell tenni a szépet egymás előtt.

2019. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9: Az OK, hogy nem jó folyton a szépelgés, de én pl. ebéd közben akkor sem szoktam elszellenteni magam, amikor tök egyedül vagyok itthon.:) Ezek olyan dolgok, amiket magamtól is elvárok. Sőt, ez nem is kényszer számomra, rutin, mint a kézmosás.
2019. júl. 8. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!