Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek az "normális",...

Szerintetek az "normális", hogy egyes emberek állatokat olyan nagy becsben tartják már, mint egy gyereket? Vele alszik, pulóvert vesz neki, gagyog vele, esőkabátot vesz, kozmetikushoz viszi, megpuszilja, tányérból eteti stb?

Figyelt kérdés
Már mintha a kutya,macska lenne a gyerekük.Ha nem akar gyereket,akkor ezzel pótolja?Vagy mi ennek az oka?
2019. júl. 16. 09:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Horoszkópját is megnézi,az már nem fért ki :)
2019. júl. 16. 09:59
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Maga a jelenség akár tekinthető normálisnak is(a horoszkóp azért már tényleg értelmetlen).

A háziállat gazdájának szándéka a lényeg:

Hogy azért törődik ennyire a kedvenvével,mert szereti,vagy mert ettől többnek és jobbnak gondolja magát.

2019. júl. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen,ez igaz.De olyanról is hallottam,ahol az anyuka a fiatalok háziállatát unokának hívta.Gondolom gúnyból a fiatalok fele,hogy nem lesz gyerekük.Nekem az a véleményem,hogy egyfajta pótlék az állat sokszor a társ,vagy a gyerek helyett.Persze nem mindig.
2019. júl. 16. 10:33
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen is van,igen.És ez nem helyes sok esetben.
2019. júl. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Végülis az állat is él. Viszont ha egy ragadozó dög az emberrel egy szinten van, akkor börtönbe is lehet zárni meg perbe fogni, hiába más "tulajdonsa / szolgája".
2019. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
13%
Szerintem teljesen normális, az állatok jobban megérdemlik a gondoskodást mint néhány ember.
2019. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Sok olyan pár van ahol még nincs gyermek, vagy már nem lehet ezért a kisállatok töltik be ezt a szerepet. Amolyan gyerekpótlék bár nyílván nem ugyan az. De ezzel is lehet foglalkozni, ez is "hálás" és ragaszkodó.

Én nem ítélem el azokat akik a kis kedvencükben találják meg azt amit másképpen nem tudnak megélni.

2019. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azzal egyet tudok érteni,hogy az állatok sokszor jobban megérdemlik a gondoskodást,mint néhány ember.Bár a "normális" az lenne szerintem,ha minden normális lenne,de a világ szépen lassan kifordul önmagából.Efelé megyünk.
2019. júl. 16. 13:00
 9/11 anonim válasza:
86%

nem normális. Karácsonykor a gyerekekkel odaszalad a fához, így neki is van ott egy csipogó vagy hasonló kis ajándék. Ha úgy van jön velünk kirándulni. De semmi több. Ő egy állat, akit szeretünk.


Viszont amin kiakadtam. Alléban már régóta lehet bevinni kutyákat. A gyerekek elaludt a babakocsiban így ezt a nyugalmat kihasználva gondoltam felpróbálok egy-két ruhát. Előttem egy hölgy az ölebével (hatalmas táskában) besétál a probafülkébe, hozzám rohan egy hölgy, hogy a babakocsit nem vihetem be. Amikor rákérdeztem, hogy akkor mégis mit csináljak az alvó gyerekkel, mert kint egyedül mégsem hagyhatom, flegmán közölte, hogy jöjjek vissza gyerek nélkül.

2019. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez eléggé szánalmas jelenség.


Én általában olyan embereknél találkozom vele, akik gyerekpótlékként haszálják az állatot, általában nem mernek felelőséget vállalni a gyerekért.


Kényeztetik az állatot, de mégis csak egy állat, nem akora felelősség, otthon lehet hagyni, ha munkába mész, stb.

2019. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!