Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek hivatalosan a reformát...

Lehetek hivatalosan a református egyház tagja, ha nem fogadom el a kálvini kettős predesztinációt? Maga a ref. Egyház mennyire haladta meg mára azt a tant?

Figyelt kérdés

Kálvin szerinti kettős predesztináció ugye azt jelenti, hogy az Isten szuverén Úrként az embereket már eleve vagy üdvösségre, vagy kárhozatra teremtette.

Tehát ez az Isten elhatározása, és mivel Ő szuverén Úr, így az ember ezt csak elfogadhatja, de meg nem változtathatja.

Azt, hogy ki mire lett teremtve nem tudhatjuk maximálisan, de ha tudnánk se tehetnénk ellene.


Én ezt így nem tudom elfogadni.

Én azt vallom, hogy Jézus Krisztus mindenkiért meghalt. Aki ezt elfogadja, megtér bűneiből és a Lélek gyümölcseit termi, az üdvözül. De ez nincs előre meghatározva. Krisztus áldozata mindenki számára megadja a lehetőséget, amit nekünk lehet elfogadni/elutasítani.



2019. júl. 27. 20:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
A Magyar Református Egyház inkább Árminiánus (egyszerű predesztináció) elveket vall. A Holland és Amerikai Református egyház vallja a kettőst.
2019. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként szerintem inkább legyél katolikus, ha már most veszed fel a kereszténységet.


A hagyományok tagadása és a Sola Scriptura dogma bevezetése szerintem hiteltelenné teszi a Protestanizmust.

2019. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
Jelenleg csak közvetetten tanítják ezt a tant a magyar reformátusok. Legalábbis a hivatalos tanításuk szerint. (Hogy melyik mit vall, az megint más kérdés.) Korábban folytattam egy elég hosszú beszélgetést egy református fórumozóval egyébként pont erről.
2019. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
72%
Miért akarsz "hivatalosan" az egyház tagja lenni? Pecsét is kell róla neked egy papírra?
2019. júl. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

#4


Nem feltétele az Úrvacsora vételének a rendezett helyzet?

Vagy bárki bemehet ref. istentiszteletre és odajárulhat, elég, ha hisz Istenben és elfogadta Krisztust megváltójául?

2019. júl. 28. 00:10
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

A Magyar Református Egyház a katolikushoz hasonlóan Zárt Úrvacsorát tart. Csak a rendezett helyzetű konfirmált református járulhat hozzá.


De a reformátusok csak hagyományként tekintenek az Úrvacsorára, tehát nem hiszik, hogy tényleg jelen van Krisztus a kenyérben, emiatt nincs is akkora jelentősége, ha jól tudom évente csak négyszer tartják.

2019. júl. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
65%
A keresztyénekhez is ugyanúgy meg kell keresztelkedni, mint a keresztényekhez.
2019. júl. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
25%

Nálunk a mamám süti a kenyeret Úrvacsorára. Megkérdezzem van e olyan összetevője hogy Krisztus?



Nem nem kérdezem meg. Úgyis van

2019. júl. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
16%
Én meg buddhista vagyok, de nem hiszek a reinkarnációban, a megvilágosodásban és a nirvánában.
2019. júl. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%

Persze, főleg, hogy olyan kérdésről van szó, ami egyházon belül is vitatott. De amúgy sem kérnek számon a híveken ilyen teológiai téziseket :)

Ez akkor lenne kérdés, ha pásztornak vagy teológusnak készülsz, de egyébként ne hozzon zavarba se Istennel se a választott egyházaddal kapcsolatban.

2019. júl. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!