Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, ti miért hisztek...

Hívők, ti miért hisztek valójában?

Figyelt kérdés
Honnan tudjátok azt, hogy amiben hisztek az maga a valóság s nem pediglen csak illúziókat tápláltok?

2019. júl. 28. 22:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Én azért hiszek, mert tapasztaltam már spirituális élményeket, érzéseket, víziókat.


Voltak időszakok az életemben, amikor eltávolodtam a kereszténységtől, ilyenkor kevésbé voltam boldog, mint amikor hittem.

2019. júl. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
Nekem egy nagyon egyéni hitem van, de hiszek benne, hogy valamiféle Isten mentette meg az életem és azt gondolom van még célja velem az életben, ezért maradtam életben.
2019. júl. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Én magamban hiszek. És pontosan azért teszem, mert ez a lehető legvalóságosabb dolog. Mindenki más akár illúzió is lehet, egy mátrix világ. Én magam viszont csak én lehetek, és ebbe senki nem szólhat bele!
2019. júl. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudjuk? Nem tudjuk. Ezért hit. ha tudnánk az nem lenne hit :). Ha ilyen tamáskodó embernek szeretnék valamit erre mondani talán azt mondanám,hogy biztos nem hinnének ilyen sokan a világon legalább ha nem is ugyanabban,de nagyon hasonló dolgokban ha semmi alapja nem volna.Megpersze a vallás egyben jó dolog is mert nem csak arról szól hogy te azt mondod hogy hiszel azt annyi,hanem úgy is próbálod élni az életed.ha igazi hívő vagy megismered jobban magad,meglátod a saját hibáidat is és próbálsz rajtuk változtatni.Próbálsz emberi mivoltodhoz képest mindenkivel jóarc lenni,törekedsz a békére és arra hogy az emberek jó emberek legyenek.Ezzel te is a világon jó embernek számítasz,és szükség van rád.Hívhatjuk ezt buddhizmusnak,katolicizmusnak,iszlamizmusnak bárminek,azthiszem a erkölcsi lényege ugyanaz.Szóval a hit az nagyon leegyszerüsítve egy erkölcsi miheztartás amihez szeretnéd magad minél közelebb tudni és mint egy jó "törvény" ha követed rendben tartja az életed ,segít feldolgozni a rosszat és megerősít.Persze ennél sokkal bonyolultabb,egy nem hívő embernek így tudnám legjobban leírni.

:)

2019. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 3 as hiszel magadban mert az biztos valóságos.

1 Ha valamit tudsz az nem hit.

2 Csak azt hiszed hogy ismered amiben hiszel(csak magad)meg se tudnád fogalmazni a többi ember nélkül,mivel az ember értelmét értékét a többi ember "adja".

3 tedd fel magadnak a ki vagyok én kérdést

;)

2019. júl. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
A hit azért hit, mert hisszük, amit nem látunk. Bízunk benne. Keresztyén vagyok, de ha ortodoxnak neveltek volna, lehet az lennék.A vallásra nevelés-tanítás egy dolog (meghatározhat viselkedést, tevékenységet). A hit viszont az egyén döntése, meggyőződése. Én pl. hívőnek tartom magam, de nem hiszem, hogy isten konkrét, kézzel fogható jeleket ad . A választás a miénk. Szeretem az ismeretlen dolgokat tudományosan magyarázni. De ahol véget ér a tudás, ott kezdődik nekem isten. Számomra nem összeférhetetlen a hit és tudomány, hiszen isten azért adta a világot, hogy megismerjük.
2019. júl. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Akik azt mondják, hogy azért hisznek, mert van tapasztalatuk és valamiféle spirituális élményben részesültek, hát bocsi, de nem hiszek nektek :D Én ennek tudom a pszichológiai magyarázatát.
2019. júl. 28. 23:53
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

Én meg a pszichológiában nem hiszek, mert sok mindenben az is olyan, mint egy vallás. Random dolgokat betegségnek tekint vagy nem egy alapvetően angol-amerikai XX. és XXI. századi értékrend szerint.


A pszichiátriát elfogadom, mert az biológián és kémián alapuló orvoslás, ami pl. a máj helyett az agyat gyógyítja.

2019. júl. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Elképzelés, szemléletrendszer, érzések, tapasztalások, ösztönök. Valaki pl mit érez, vagy mit vél/gondol igaznak. Vagy mit tapasztalt már meg a hitével összefüggésben. Meg pl a hitnek énszerintem nem kell egy szilárd dolognak lennie, tehát nyitottnak kell lenni az új szemléletmódokra, és ha tapasztalunk esetleg valami újat, akkor érdemes lehet felülbírálni, felfrissíteni az addigi nézeteinket, ha pl történhet valami olyasmi, amiről addig nem gondoltuk, hogy ilyen van, és akkor átértékelni, felújítani a szemléletmódunkat. Érdemes lehet talán akár.
2019. júl. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem abban hiszünk, hogy mi a valóság, hanem hogy mi az igazság. Onnan tudjuk, hogy nem csak illúzió, hogy megtapasztalható. Hogyan azt is tudod, amikor megfogsz egy poharat, hogy van pohár, és nem csak illúzió. Ez egy megélhető tudás, nem olyan, mint amit az enciklopédia ad.
2019. júl. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!