Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent ez a bibliai idézet?

Mit jelent ez a bibliai idézet?

Figyelt kérdés

'' Szövetségre léptem szemeimmel, és hajadonra mit sem ügyeltem.,,

Jób 31:1



2019. aug. 5. 23:33
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem vagyok nagy biblia szaki, de valami olyasmi lehet hogy erőt vett magán, hogy ne nézze a nőt (így lépet szövetségre a szemével) és aztán képes volt ignorálni is őt (hajadonra mit sem ügyeltem)
2019. aug. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Uralkodott magán, és csak a felesége iránt mutatott romantikus érdeklődést

Jób, aki becsületes férfi volt, felismerte, hogy milyen szoros kapcsolat van a látás és a vágyak között. Jób nemcsak azt határozta el, hogy nem fog erkölcstelen szándékkal megérinteni egy nőt, hanem azt is, hogy még gondolatban sem fog elidőzni ilyesmin.

Persze látott ő nőket a mindennapokban, és biztosan segített nekik, ha rászorultak. Azt viszont nem engedte meg magának, hogy olyan értelemben legyen velük figyelmes, aminek már romantikus célzata lett volna.

Sosem játszott el a gondolattal, hogy fiatalabb nőkkel meg nem engedett nemi kapcsolatot létesítsen.

Ha kisebb flörtöléseket engedett volna meg magának, ez illetlenség és hűtlenség lett volna feleségével szemben. Az a legkevesebb, hogy a flörtölés helytelen kívánságokat és reményeket ébreszthetett volna benne. Jób ezért kerülte a flörtölést.

2019. aug. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal
2019. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2019. aug. 6. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!