Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek nèznek...

Vallásos emberek nèznek horror filmet? Èn nézek

Figyelt kérdés
2019. aug. 7. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Persze, az Ómen alapmű minden pap számára.
2019. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Még viszonylag gyerek voltam és én nem tudtam még akkor,hogy az akkori gyerekkori barátom szülei vallásosak. Náluk töltöttük a napot a többi barátunkkal és elkezdtünk horror filmet nézni. Ez kiderült és lett belőle egy kisebb botrány. Belém is égett az amikor mondta az anyja,hogy az Ő házában semmilyen erőszakkal kapcsolatos dolog nem lehet. Teszem hozzá,hogy agresszívan mondta, szóval ezt inkább már nem is minősítem. (Nem is tudom,honnan tanulhatta amikor nem is néz ilyen filmeket.)
2019. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

vallásosnak lenni, vagy keresztény életet élni, nem ugyan az.

Aki nem csak elméletileg, de a minden napokban Krisztus oktatása szerint él, az nem néz horror filmet.

Miért?

(1Timóteusz 6:20, 21) 20 Timóteusz, ügyelj arra, amit rád bíztak, és ne figyelj oda az üres beszédre, amely sérti azt, ami szent, se arra, amit tévesen „ismeretnek” neveznek, és ellentmond az igazságnak. 21 Az efféle ismeret fitogtatása miatt némelyek elhagyták a hitet.. . .

Egy Istenfélő ember, nem néz, nem posztol, és nem népszerűsiti Sátán eszméit. Jézus aki ismeri Sátánt a kezdetektől fogva, soha nem beszélt róla, pedig lett volna mit a több ezer év alatt történtek alapján.

(Filippi 4:8) 8 Végezetül, testvérek, amik csak igazak, amik csak komoly figyelmet érdemelnek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak szeretetre méltók, amikről csak jót mondanak, ha van valami erény, és ha van valami dicséretre méltó, továbbra is azokkal foglalkozzatok.

2019. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tesómék gimis hittanon ördögűzős horrorfilmeket szoktak nézni néha. XD


Amúgy én nem nézek ilyen filmeket, de ennek semmi köze a vallásomhoz, egyszerűen csak nem szeretem az ilyen filmeket.

2019. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Én néztem keresztényként is. A fundik szerint nyilván van hatása az emberre és a hitére,de az igazság az,hogy ha valakinek egy buta film romba tudja dönteni a hitét,ott már rég nem a film a hibás. Ugyanez a véleményem arról a tézisről,hogy a GTA a hibás azért a sok beteg emberért,akik a valóságban is kipróbálják,mert az orruknál tovább nem látnak,hibáztatnak egy játékot és bele se gondolnak,hogy aki erre hajlamos,az játék nélkül is defektes. Na ugyanez igaz a horror filmekre is. Ugye nem gondolja senki,hogy egy normális ember,ha megnézi,kimegy az utcára és mészárol?
2019. aug. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Néha csak
2019. aug. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Hogy függ össze a kettő?
2019. aug. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
A vallásos emberek bőségesen nézik a horrorfilmeket, a valódi keresztyén hívők azonban azért nem néznek ilyesmit, mert a keresztyén erkölcs, tanítás alapértékeivel szöges ellentétben állnak, ezen kívül hiábavaló időtöltés. Életünk sokkal rövidebb annál, hogy ilyesmire vesztegessük az időnket.
2019. aug. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Vallásos vagyok, ennek ellenére nézek horrort. Nem hinném, hogy a kettőnek köze lenne egymáshoz. A Jóistenhez úgy is lehet imádkozni, hinni, vagy egyáltalán vallásgyakorlónak lenni, ha közben horrort néz valaki.
2019. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
9# És miket mondsz, mit imádkozol a Jóistennek horrornézés közben?
2019. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!