Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Ti hogyan viszonyulnáto...

Hívők! Ti hogyan viszonyulnátok egy olyan emberhez, akiről előtte azt hittétek, hogy vallásos, istenhívő, de kiderülne róla, hogy ateista?

Figyelt kérdés

Az illető erősen érdeklődik keresztény kultúra iránt, sokat foglalkozik szakrális dolgokkal, sosem állította, hogy hisz, de az ellenkezőjét sem. Tegyük fel, úgy gondoljátok, hogy biztosan van hite.

Viszont egyszercsak kiderülne, hogy ateista, és mindig is az volt. Megváltozna a viselkedésetek vele szemben, csalódnátok?



2019. júl. 6. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ő olyan, amilyen, és ez világossá vált számodra. Te kepzeltel bele valamit, ami nem volt ott.
2019. júl. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A történetben valójában én vagyok az ateista. Kíváncsi vagyok,mire lehet számítani, ha kiderülne. Mert hát nem titok, de nem is hirdettem eddig, meg ezután sem fogom.
2019. júl. 6. 12:50
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Az a helyzettől függ.

Ha pl. munkahelyen, világi környezetben ismerném az embert, akkor semmi, elkönyvelném egy újabb ateistának, és úgy állnék hozzá, mint bárki máshoz. Mondanék érte imát, hogy az őszinte érdeklődése és a vallás iránti nyitottsága egyszer elvezesse a hitre.

Ha egy templomi, vallásos közösségben derülne ki róla, akkor szélhámosnak tartanám, és elveszne benne a bizalmam.

Párkapcsolatban azonnali szakítás, mert egy ilyen lényeges dologban nem lehet a másikat bizonytalanságban és tévhitben tartani.

2019. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

"Tegyük fel, úgy gondoljátok"... ne tegyük fel. Ilyesmiben nem lehet átverni engem. Hamarabb ki tudom ugratni a nyulat a bokorból, mint hogy a rágcsálóban tudatosodna önazonossága. Ehh.


A sokat foglalkozik szakrális dolgokkal mit jelent a te megfogalmazásodban?

2019. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: a nyúl nem rágcsáló...


Ha valaki hívő, annak nem feltétlen fontos, hogy a másik ember is az-e, a lényeg a saját hite. Ha nyitott emberről van szó, aki nem piszkál a vallásosságom vagy nem vallásosságom miatt, és jókat lehet vele beszélgetni, akkor az tök jó. Az ő hite pedig innentől kezdve magánügy.

2019. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Ez attól függ milyen közel áll hozzám az illetõ. Kicsit biztos csalódnék, de nem zavarna ha nincs hite. A gyülekezetemen túl a barátok többsége is hitetlen. A csalàdom is az, ssinte az összes rokonom. Párkapcsolatban is voltam egy olyan lánnyal, aki ateistának tartotta magát.

Ezzel az illetõvel lenne még egy ilyen ismerõsöm, de nem tartom negatívumnak.

2019. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rólam "kiderült",hogy agnosztikus vagyok,de nem csak ők hittek kereszténynek,hanem én is magamat. Aztán rájöttem,hogy van egy csomó dolog,amibe egyszerűen nem tudok beilleszkedni,de ez egy másik sztori. Amúgy semmi különöset nem vettem észre,nem bánnak velem máshogy a gyüliben,kiközösítve sem vagyok. Sőt,ugyanúgy bevonnak a beszélgetésekbe,de eddig szerencsére még nem voltak tolakodóak.
2019. júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amúgy olyan esetleg lehet,hogy hívő volt,de ateista lett,de hogy közeli ismerős és ne tudd róla,hogy ateista,sőt egyenesen vallásosnak nézed....mi alapján? Mi olyat csinál egy ateista,ami egy vallásos emberre utalna?
2019. júl. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én egy csomó ismerősömről nem is tudom, hogy vallásos-e vagy sem, de nem is igazán érdekel.
2019. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha papként, lelkészként, hitoktatóként, vagy kántorként tevékenykedsz és közben ateista vagy, akkor az nem korrekt dolog. Minden más esetben magánügy.
2019. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!