Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok a gyülekezetek, keresztén...

Azok a gyülekezetek, keresztények akik szakítottak a Biblia dogmatikus értelmezésével azok miként érelemezik a Teremtést, az Özönvizet?

Figyelt kérdés

Azokra a gondolok (és ezek véleménye is érdekel) akik elfogadták egyrészről azt, hogy a Bibliában jelen vannak mítoszok , másrészről elfogadták és megértették a tudomány jelenlegi állását, azaz nem kardoskodnak az evolúcióval szemben, sem azzal, hogy nincs bizonyíték egy globális özönvízre.



Alapvetően az érdekel, hogy az elfogadáson vagy az új keletű értelmezésen túl milyen új tartalmat kaptak a Biblia azon részei amelyeket ilyen új perspektívából tekintetek. Ahogy említettem például a Teremtéssel kapcsolatosan, milyen szemszögből tekintetek Ádám és Éva alakjára vagy magára a bűnre, vagy mikor történt a megkísértés, mit jelöl a Paradicsom stb. Vagy mi a helyzet azzal, hogy az Újszövetségben is szó szerinti értelmezéssel hivatkoznak a Teremtéstörténetre.


A gyülekezet ahova járok az fundamentalista elveket vall, viszont számomra én szeretnék más szemléletmóddal is megismerkedni, ezért érdekel ez az irány.


Kérlek csak olyanok válaszoljanak akik érdemben tudnak hozzászólni. Az egy két szavas vagy mondatos hozzászólásoktól, a kérdéstől eltérő értelmetlen válaszoktól kérlek tartózkodjatok.


Akik tudnak értelmes, tartalmas választ adni, azoknak előre is köszönöm a segítséget.



2019. aug. 9. 16:01
1 2
 11/11 anonim válasza:
nem tudom ez mennyire segit, de en ateista vagyok(nem tudom jol irtam-e) viszont regen hittem az urban, de utana szemelyes okok miatt mar nem hiszek. Nincs elmeletem a teremtestrol, de oszinten nem hiszem hogy adam es eva lettek volna utodjaink, mivel ha adamnak es evanak gyermekuk lett volna, tegyuk fel hogy ketto es kulonbozo nemu, akkor ha ok szeretkeztek volna egymassal mar az tesverek kozotti szex lenne, ami tudtommal isten szeme elott tabu. a masik ha megis igy szaporodnak, rokoni genetikajuk miatt (nehez elmagyarazni) egyre rosszabbul fejlodnenek ki utodjaik. errol ennyi a velemeny.
2019. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!