Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A csontkovácshoz való járás...

A csontkovácshoz való járás miért ördögi dolog, amitől tartózkodni kell?

Figyelt kérdés
Én Kovács-Magyar Andráshoz szeretnék elmenni, de eléggé félek, mert azt hallottam, hogy nem szabad, de nem tudom, hogy miért nem.
2019. aug. 10. 18:38
1 2
 1/11 jdfGabrella ***** válasza:
4%
Menj el nyugodtan! Semmi rossz dolog nincs benne.
2019. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A csontkovácsolás legfeljebb azért ördögi dolog, mert jól átvágnak téged. A csontkovácsok általában nem orvosok, s még csak nem is természetgyógyászok, hanem önjelölt gyógyítók.

Javaslom nézd meg az alábbi cikket.

[link]


A kérdésben említett ember egy sarlatán, elég a neten rákeresni, a napnál is világosabb.

2019. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez a nő nagy ostobaságokat ír.
2019. aug. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem ördögi, de ha félsz, illetve a lelkiismereted furdal, akkor ne menj el, mert saját magad teszed átokká a dolgot.

Nem olvastok Bibliát, apostoli leveleket?

2019. aug. 11. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 jdfGabrella ***** válasza:
0%
Ha problémád van akkor menj el!
2019. aug. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ördögtől való,de lósz*rt nem ér. Legjobb esetben is csak legombolnak és semleges hatása lesz,de rosszabb esetben még árthat is.A buszon én összefutottam egy csontkováccsal,megadta a névjegyét is,pedig elmondtam neki,hogy nekem izületi betegségem van. Arra aztán bazira nem csontkovács kell,főleg,hogy az első alkalommal atomjaira törné a kezem. Ígyis ha egy kisebb ütés éri,már iszonyú fájdalmaim vannak egy teljes napig,csontritkulásos is,azért el lehet képzelni,hogy ezzel milyen faszályos lenne csontkovácshoz menni. Hát ennyit róluk.
2019. aug. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csontkovacshoz menni butasag, bajod van keres a neten nyujto gyakorlatokat. Napi 1x, pár hét alatt semmid nem fog fajni es ingyen van. Napi 1x nyujtok es semmim nem fáj.
2019. aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Látom már nem mostani a kérdés de hátha számít még a válaszom.

Szóval, azért ne menj csontkovacshoz mert Magyarországon nincs hivatalosan ilyen képzés hogy csontkovacs. Ezek a sarlatanok egymást tanítják, adják át a hülyeségeiket. Lehet hogy akihez te mész épp 8 általánossal, nulla anatómiai ismerettel nyúl hozzá a gerincedhez és egy életre megnyomorithat.

Inkább keress manuálterapeutat. Ez egy főiskolai képzés csak orvosoknak vagy gyógytornászoknak. Nyilván ilyet nehezebb találni és az ára is több de ha pl gerinc problémad van azzal nem kellene játszani szóval érdemesebb őket választani.

2020. máj. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem a hülyeségeiket adják át, hanem tapasztalataikat. Dr. Ormos Gábor, akkor a reumatológiai intézet adjunktusa, aki akkor már 20 éve tanulmányozta a témát, 1990-ben megjelent könyvében ismertette a laikus csontkovácsok tevékenységét, egy rossz szót sem szólva azokról, akik jók. Mert valakitől megtanulni konkrétumokat, és azt jól alkalmazni, az lenne pont a követelmény a páciens szempontjából, nem pedig az, hogy valakinek legalább kettese legyen minden szaktárgyból, és ez be legyen keretezve a falon. :D Te nyilván többet értesz hozzá. :D

A rossz csontkovács meg rossz csontkovács, ebben igazad van. :D

2020. máj. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Egy olyan gyógytornásznak akinek kettese volt mindenből még neki is több esze van mint a nyolc általánossal jozsitol tanultam csontkovacsnak. De te menjél csak az önjelölt gyogyitokhoz.


Ha valaki ezt akarja csinálni akkor csinálja rendesen. Diplomazzon gyógytornászkent vagy orvosként és végezze el a manualterapiat, ne a gyorstalpalót.

2020. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!