Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen érvek szólnak Jézus...

Milyen érvek szólnak Jézus teremtettsége mellett és ellene?

Figyelt kérdés
Vannak akik szerint Jézus maga az Isten, de angyalként, vagy prófétaként is lehet róla olvasni.

2019. aug. 14. 11:48
1 2 3 4
 1/39 Thispain ***** válasza:
50%
Jó érvek.
2019. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
79%
Mellette semmi. Legalábbis a Biblia alapján. A Koránt meg annyira nem ismerem.
2019. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%

Angyalként nem lehet róla olvasni, ez egy tévtanítás. Ha egyszer Isten minden angyala imádja és Mihály csak egyike az angyalfejedelmeknek, akkor Jézus nem lehet angyal.

A Biblia azt írja született, nem azt, hogy teremtetett. Tehát nem teremtmény. Méghozzá a teremtés előtt született, így végképp nem lehet teremtmény.

Azt pedig, hogy Isten, azt a Biblia írja. Nekem ennyi elég, másnak semmi.

2019. aug. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 pelgrim ***** válasza:
12%
Ellen szól szerintem az, hogy Isten nem teremtett semmit, hanem mindenné fejlődött. Mi emberek tehát Isten fejleményei vagyunk, nem teremtményei és Jézus egy közülünk a nagyjaink legnagyobbja, nem teremtett, hanem született, fejlődött.
2019. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
92%

A teremtettsége ellen a Biblia szól, mert úgy jellemzi, hogy Isten egyszülöttje, aki által minden teremtve lett. Ez már önmagában kizárja, hogy Jézus teremtmény lenne.

Prófétaként valóban lehet róla olvasni, de ez nem zárja ki az előbbit, úgy is lehet próféta, hogy nem teremtmény.

Angyalként sehol nem olvashatunk Jézusról.


Persze ezt hívő szemszögből írtam, ha valaki pl. ateista, akkor nem hisz a teremtésben, így Jézus szintén nem teremtmény szerinte, hanem egy nagyhatású ókori tanító.

2019. aug. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
50%

„Ő az egész teremtés elsőszülöttje” (Kolosszé 1:15).


Ő „Isten teremtésének a kezdete” (Jelenések 3:14).

2019. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
14%

Maga Isten, és Ő nem hazudik.

(Kolosszé 1:18) . . .Ő a kezdet, a halottak közül az elsőszülött, hogy ő legyen mindenben az első.

Ahogy olvashatod, Isten teremtésének kezdete, az az, elsőként hozta létre mint élőt. Mivel mindenben Ő az első, és volt kezdete, ezért nem lehet egyenlő, vagy egyenrangú azzal, aki örökkévaló, vagy is nincs kezdete, és nem is lesz vége.

(Kolosszé 1:15) . . .ő az egész teremtés elsőszülöttje,

Az tény, és nem vitathatja senki, hogy ezután már az Atyjával közösen tevékenykedtek, hogy további dolgokat, élőket hozzanak létre. ezzel azonban nem vált sem személyiségben, sem rangban egyenlővé a Teremtőjével.

De ha ez sem elegendő, akkor nézzük Jézus mit mondott saját magáról, és az atyjáról:

Maga Jézus határozottan kijelentette, hogy az Atyja nagyobb nála, ezért fel tudja Őt a halálból támasztani, hogy haza mehessen. Isten a szavában több helyen határozottan utal Jézus létére, mint elsőszülöttre, ami azt jelenti, hogy volt több "szülött" is, még sem lettek Istennel egyenlőek.

(Példabeszédek 8:22) 22 Jehova engem hozott létre elsőként, a legkorábbi műveként réges-régen.

Jézus a következőket mondja az életadójáról:

(Példabeszédek 8:27) 27 Ott voltam, amikor az eget készítette,. . .

Jézus itt felsorolja, hogy az Atyja mit hozott létre, és ennek Ő szemtanúja volt.

(Példabeszédek 8:31) 31 Örömömet leltem a földjében, mely lakható, és különösen az embereket szerettem.

Jézus az égi életében látta Atyját tevékenykedni, és az Atyja bevonta ebbe a munkába. Jézus Istenének nevezte az Atyját, Aki ugyan az, mint az emberek Istene, vagy a követői Istene:

(János 20:17) . . .»Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.«”

Sajnos Jézus személyét némely forditásban összeolvasztották a Teremtő Istennel, hogy a szentháromság pogányoktól át vett dogmatikáját támogassák.

2019. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
16%

"Angyalként nem lehet róla olvasni, ez egy tévtanítás."


(Héberek 1:9) . . .Ezért kent fel az Isten, a te Istened, az ujjongás olajával társaidnál inkább.”

(Héberek 1:6) 6 Mikor pedig ismét elhozza Elsőszülöttjét a lakott földre, ezt mondja: „És hódoljon neki Isten minden angyala.”

(Filippi 2:9–11) 9 Isten éppen ezért magasabb állásba emelte, és kedvesen megadta neki a nevet, amely minden más név felett áll, 10 hogy Jézus nevében minden térd meghajoljon, az égben levőké, a földön levőké és a föld alatt levőké, 11 és minden nyelv nyíltan megvallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atyának, Istennek a dicsőségére.


Vajon, hogy lehet magasabb állásba emelni valakit, ha a legnagyobb ranggal rendelkezik? És ki emeli ebbe a rangba? Mit jelent, hogy a társainál nagyobb rangot kap?

Kik a Társai?

Az angyalok pedig nem imádatot mutattak be neki, hanem hódolatot, vagy is nagy fokú tiszteletet, és engedelmességet, ami azt jelenti, hogy támogatják Isten kinevezett királyát. Már nem csak mint az angyalok fejedelme Ő, hanem Isten kinevezett királya, aki az emberek felett is királyként uralkodhat ezer évig. Nem véletlen nevezi királyok királyának. Az emberi királyok helyét is Ő fogja át venni.


Az imádat kizárólag az Atyának jár.

2019. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
83%

18%-os, nem unod még, hogy évek óta hajtod a magadét itt az oldalon?


Jó neked, hogy ennyire lejáratod saját magad, meg a felekezetedet is? Már össze sem lehet számolni hány nick-el nyomultál.

2019. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
92%

Micsoda fordítás 😅😅😅😅

Se a zsidólevél, se a Kolossé nem igazolta, hogy Jézus angyal, fogalmam sincs honnan szedted.

2019. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!