Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mi a véleményete...

Keresztények, mi a véleményetek a többi vallásról? Hogy tudtok egyetlen dolog mellett kitartani végig?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és lehet, hogy ostobaság, csak azon gondolkodtam, hogy egy keresztény (vagy akármilyen más vallású ember) mit gondol egy másik vallásról.

mármint mikor egy keresztény fiúval beszélgettem erről, ő azt mondta csak Isten és Jézus valós. megkérdeztem, hogy akkor mi van mondjuk Sivával? Ízisszel? Akármelyik másik vallás akármelyik istenével? Ő azt mondta azok csak hogymondjam "man-made gods", szóval ember által teremtett istenek..

de honnan tudod hogy a te istened nem az? de akkor ha te keresztény vagy, és minden más lehetőséget kizársz, csak Isten van, akkor mi van a többi rengeteg vallásos emberrel? Mind ostobák? Mind csak egy kitalált, man-made mesében hisznek? A tiéd miért feljebb való mint az övék?

Hogy zárhatod ki a többi lehetőséget, hogy zárhatsz ki akár egyetlen lehetőséget is, mikor semmi sem biztos?

Nem érzed úgy, hogy egy vallás mellett minden körülmény közt kitartani (senkit sem akarok megbántani, egyszerűen kíváncsi vagyok) szóval egyszerűen csak nem értelmes dolog? mármint nem választhatsz egy nézetet csak. nem ragaszkodhatsz egy véleményhez életed végéig..annyi minden szól annyi minden mellett és ellen is, egyszerűen nincs egy bizonyos igazság...

tényleg nem ítélek el senkit, és nem is akartam bántó lenni, de nagyon érdekel hogy mások, hívő emberek szerint hogy van ez.

előre is köszönöm a válaszokat, és bocs a hosszú őrült kérdésért : D



2012. júl. 4. 00:51
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:

Magam nem vagyok vallásos, de sok vallásos embert ismerek, akikkel nyíltan el tudtam beszélgetni.

Tegyük fel, hogy egy olyan pl. keresztény emberről beszélünk, aki nyitott a világ dolgaira, és puszta érdeklődésből utána néz más vallásoknak, világnézeteknek. Én azt gondolom, hogy az ilyen emberek többsége is megmarad a saját vallása mellett, azon egyszerű okból, hogy a kultúrája része. A "saját nyelvén szól hozzá" Nehezebb átélni egy messziről jött kultúrát és így annak vallását átvenni, mint beleszületni. (Bár vannak, akik egy másik kultúra vallásában vagy világnézetében fedezik fel önmagukat, de szerintem ők kevesebben vannak)

2012. júl. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
na ez jó kérdés. én ezt anno nagyanyámmal próbáltam megvitatni sikertelenül. (Ő református, én ateista) én nagy valószínűséggel itt is hasonló válaszokat fogsz kapni mint amiket a barátod mondott.
2012. júl. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
*és nagy valószínűséggel
2012. júl. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
47%
Az embernek megadatott a jog, hogy abban higyjen, amiben szeretne, meg ha nem is logikus. Az pedig csak paradoxon, hogy ket vagy tobb ember vallja, hogy a masoknak nem lehet igazuk, mert ovek az egy igaz isten. De hat a rovidlatashoz is meg van a jogunk.
2012. júl. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem létezik Isten. Azt nem fogom tudni leírni neked, milyen, mi pontsan stb...

De amiket a Krisztus mondott legalább normális.

2012. júl. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 lsandor ***** válasza:
67%
Nos az biztos, hogy nagyon sok úgymond Isten van, de azoknak tényleg a legtöbbjét maguk az emberek találták ki. Az egyedüli igaz Isten ez nem más, mint a Biblia Istene. Számtalan bizonyíték van emellett
2012. júl. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
mint például?
2012. júl. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 munyamunya ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!


A pogányok istenségei ugyanúgy valósak lehetnek, mint az Örökkévaló Atya Isten, hiszen nem csak Isten angyalai népesítik be a szellemi szférákat, hanem olyan fejedelmek, hatalmasságok is, akik a sötétség szolgái, a gonoszság szellemei. Ezek a lények kiadják magukat a világosság angyalának, megtévesztik, és valóságos történésekkel (megtapasztalások, csodák, stb.) elkápráztatják az embereket. Ez nem azt jelenti, hogy ezek az emberek "ostobák", mindössze nincs világosságuk, nem kaptak még hitet, és ezt nem is fogja rajtuk számonkérni az Isten, Aki elnézi a tudatlanság idejét.


Az igazság mint olyan nem lehet sem szubjektív, sem relatív - definíciójánál fogva csak egyetlen lehet, nem léteznek párhuzamos igazságok. A hit, ami Isten ajándéka, meggyőződést, értelmes bizonyosságot ad az Ő igazságai mellett; nem ELhiszek valamit, hanem bizalmam van a Teremtőben, hűséges vagyok Hozzá (ez volna a "hit" szó eredeti értelme). Akinek ezt megadja Isten, az nem kételkedik, és nem keres más "igazságokat", mert ez az egyetlen valódi kincs ezen a világon.


""Ismét hasonlatos a mennyeknek országa a szántóföldben elrejtett kincshez, a melyet megtalálván az ember, elrejté azt; és a felett való örömében elmegy és eladván mindenét a mije van, megveszi azt a szántóföldet.


Ismét hasonlatos a mennyeknek országa a kereskedőhöz, a ki igazgyöngyöket keres; A ki találván egy drágagyöngyre, elméne, és mindenét eladván a mije volt, megvevé azt.""

2012. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
68%

Én gyakorló keresztény voltam,ma már nem gyakorlom.Az a helyzet,hogy a keresztény Isten ugyanúgy egy "Man-made god" mint a többi,amikre egyes keresztények mondják.Már eleve az a felfogás eléggé emberi attitűdre,hogy úgy mondjam szűkebb látókörre utal,hogy "Csak a miénk az igazi,a többi nem"

De ha alaposabban megvizsgáljuk a Bibliát,abból is kiderül,hogy jó néhány Isteni szónoklatnak beállított,ám valójában emberi kijelentés van benne.

2012. júl. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Mulder614 ***** válasza:
67%
Ha megtalálod az igazságot akkor ki tudsz tartani benne. Ha kételyeid vannak pedig akkor nem erős a hit.Csak egy Isten létezik. Nem létezik keresztény, zsidó vagy napisten. Csak egy Istenről beszél a biblia is.
2012. júl. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!