Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten teremtett mindent,...

Ha Isten teremtett mindent, akkor ő teremtette a bűnt/bűnös cselekedeteket, bűnös állapotokat, erre az egyszerű paradoxonra mi a válasz?

Figyelt kérdés

2019. aug. 17. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

Igazából bűnösnek ítélni valamit csak egy minősítés.

Mi kell a bűnhöz? Miért lesz valami bűn?

Én arra a következtetésre jutottam, hogy bűn az, ami úgy akadályoz másokat, hogy az sérelmet okoz számukra és szándékos.

Tehát a kérdés inkább az, hogy miért tud megsérülni valami? De ha nem tudna megsérülni senki, akkor is meg kellene oldani, hogy akadályozni se tudjuk egymást (pl. bezárni örökre egy sírba).

Tehát Isten nem bűnt teremtett. Hanem halált, pusztulást, rothadtást. Továbbá azt sem oldotta meg, hogy ellenkezni tudjunk. Emiatt van szenvedés. De ez nem bűn, hanem a teremtés legalja.

2019. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, érdekes látásmódod van.


Úgy látszik nem igazán tudnak erre érdemben válaszolni a keresztények, pedig szerintem elég alap kérdés, nem is értem, hogy lehet úgy hinni, hogy erre nincs egy kiforrott válasz.


Hiszen alapvetően a bűnre van felfűzve az egész Biblia.

2019. aug. 17. 13:32
 3/8 Laszti64 ***** válasza:
Ő teremtette igen,azaz adta a lehetőséget szabad akarat formájában. Lehet Vele együttműködni és lehet ellentmondani.Az ellentmondásból származó dolgok a bűnös cselekedetek.
2019. aug. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ő nem teremtett bűnt, Ő szabad akaratot teremtett. Pl összeveszel valakivel mit tudsz tenni ? Imádkozhatsz is érte hogy újra jó legyen a kapcsolatotok vagy akár meg is ölheted. Kicsit morbid de szerintem ebből érthető hogy Isten nem teremtett bűnt hisz Ő maga a szeret , a jóság. A bűn az csak egy rossz választási lehetőség.
2019. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" A bűn az csak egy rossz választási lehetőség"

Na de ez a kérdés, hogy mi értelme rossz választási lehetőségeket teremteni?

2019. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Laszti64 ***** válasza:
Egy szereteten alapuló kapcsolat nem kényszer által történik,ott a választás lehetősége és ha valaki rosszul dönt annak ellenére hogy hallja a jó tanácsokat,látja mások hibáit akkor a saját példájából,tapasztalásából van lehetősége tanulni.A rossz választás lehetősége és megtapasztalása a számukra van.
2019. aug. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi lenne ezen paradoxon. Ezekre való lehetőség nélkül, hogyan lehetne minden a minden?

Privátba ha akarsz valamit.

2019. aug. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 világvége1 ***** válasza:
Bűnt nem lehet teremteni, azt csak elkövetni lehet. Isten jó szellemeket teremt, akik közül szinte mindenki gonosszá lesz azonnal.
2020. jún. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!