Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten teremtette a világot...

Ha Isten teremtette a világot akkor miért teremtett pszichopatákat, nárcisztikusokat, szociopatákat? Mi a célja velük?

Figyelt kérdés
Az egy hiba az emberben, mégis létrehozta. Úgy vannak megalkotva hogy előnyt szerezzenek a mindennapi életben. Őket is Isten teremtette?
2019. júl. 27. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Nagy vonalakban ezt mondja a kereszténység. A világot Isten jónak teremtette, és szabad akaratot adott az embernek (meg az angyaloknak). Ami rossz van a világban, az azért van, mert valaki szabad akaratából a rosszat választotta. Ezzel persze más embereknek is árthat, vagy legalábbis kellemetlenséget okozhat. De valódi bajt másnak senki nem okozhat, hiszen az üdvözülés mindenkinél csak saját magán múlik, a saját tettein, döntésein.


Legalábbis én nagyjából ezt tanultam hittanból. Ne fáraszd magad azzal, hogy ellentmondást keresel benne, szerintem is van.

2019. júl. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha isten létezik és mindenható , akkor csak jónak kellene csak léteznie .

De itt latszik hogy nem mindenható , mivel van egy alapvető szabály : ha van jó akkor van rossz is , ha van fény akkor van sötétség is , a kettő nem létezhet a másik nélkül

2019. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Az nem igaz hogy a jó nem lehet rossz nélkül,

De a Láblógatósra ráfér a kritika.

2019. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyebként nem lehet válaszolni a kérdésre mert nem látod hogy az a másik miért pszicho vagy akármi. Csak gondolatok, vélemények vannak.
2019. júl. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
De ha nem létezne a rossz akkor nem tudnánk értelmezni a jót .
2019. júl. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Molyember ***** válasza:
100%

Csak mi nem tudnánk elképzelni, kedves Alma, mivel Isten definíció szerint mindenható, ő teremthet egy olyan világot, amiben csak jó létezik, és ennek az adott világ lakói tudatában is vannak. Szerintem nincs logikai akadálya.

De a kérdésben említetteken túl miért teremtett vírusokat, bélférget, darazsakat, skizofréneket, rákos betegségeket, miért van összekötve a nyelő- és légcsövünk, miért kapunk rákot a naptól, miért léteznek autoimmun betegségek, miért van édes és sós víz, és miért abból van több, amelyik megöl minket, stb. Ha a vallásos megközelítés tetszik jobban, akkor azért, mert ki lettünk penderítve a Paradicsomból, és a világunk egy büntetés-végrehajtási intézmény. Ha a tudományos válasz érdekel, akkor azért, mert csak. Így alakult.

2019. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is szükség arra hogy "értelmezzük a jó fogalmát", ha a világ csak jo lenne akkor ez fel sem merulne és ennek igy kellene lennie.
2019. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:
20%

Szia

Isten nem teremtett sem pszichopatákat, sem nárcisztikusokat, sem szociopatákat, csak ilyenné válhat az ember az öröklött tökéletlenség miatt, de szerepet játszik benne az örökölt genetika, a családo környezet, neveltetés is.

Pl. te úgy nőttél fel, olyan körülmények, információ, tapasztalás, tanulás alapján, hogy felvetődhetett benned ez a kérdés. Én bennem soha nem merülhet fel a kérdésed, mert az én körülményeim, információim, tapasztalásaim, tanulásom teljesen más irányu volt.

Tehát SOHA nem gondolnám azt(az alapján amit a Bibliából tudok Istenről), hogy Isten BÁRMIT is hibásan teremtett. Minden ember Ádám leszármazottja, akitől tökéletlenséget örökölt Nem Osten teremtett senkit tökéletlennek. Mindig a döntésünk határozza meg a későbbi életünket.

De van, amikor nem így van. Egy fiatal asszonnyal tanulményoztam a Bibliát, aki a hónapok folyamán elmondta, milyen kegyetlenül bántak vele egész nyermekkorában a szülei, elsősorban az anyja. Eléggé hihetetlennek tünt(a sok történet, eset amelyeket elmesélt), de azt is láttam, hogy az éppen kiskorú fiát, és csecsemő lányát(akit az anyjánál nevelt) hogyan neveli, uszítja a mama az anyjuk ellen. Idővel kiderült nem annyira a Biblia érdekelte, inkább a szeretetünkre, és törődésünkre vágyott, amit kimutattunk iránta, hiszen nem igen tapasztalt eddig ilyet. A körülményei miatt abbamaradt a tanulmányozás vele, de azért figyelemmel kísérem az életét, hiszen kicsi városban ez nem nehéz. Azóta több alkalommal megjárta a pszichiátriát, és ma már olyan állapotban van, hogy saját ellátására is képtelen. Azóta dohányzik, iszik is, teljesen leépült.

Nem teremtette őt ilyennek Isten, csak az élete miatt ilyenné vált...nem volt ereje hozzá fiatalon, hogy talpra álljon és kezdjen valamit az életével. Nem volt alapja, amire építhetett volna....nem Isten hibáztatható ezért...inkább az élet, a körülmények és az emberek.

2019. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!