Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Letezik olyan, hogy Isten...

Letezik olyan, hogy Isten azert teremtett valakit, hogy mindenki gyulolhesse?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 25. 22:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
A szeretetet meg azért teremtette, hogy még jobban fájjon. De aztán az fényként kiszakadt a világból. Bár a sötétséget nem tudta megvilágítani, egy új világot képes beragyogni a karokat alkotó sugaraival.
2019. ápr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki azt kapja, amit megérdemel. Aki mindenkit gyűlöl, őt is gyűlölni fogják. Gyakorolni kell az elfogadást, megbocsájtást ilyen esetben.
2019. ápr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
76%

Szerintem igen, pl. engem.

Én egy békés ember voltam, nem gyűlöltem senkit, de engem mindig mindenki utált.

Nos, most már én is utálok mindenkit.

2019. ápr. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

"Mindenki azt kapja, amit megérdemel."

Ezt azért gondold újra egy kicsit. Jób, Jézus...


Kérdező, a válasz nem. Mivel akkor azt feltételeznénk, hogy Istennek az a célja, hogy táplálja a gyűlöletet.

Nehezen tudom elképzelni, hogy valaki létezésének az a végső célja, hogy legyen kit gyűlölni, amikor Jézus azt várja el a követőitől, hogy még az ellenségeiket is szeressék.

Az mondjuk érdekes kérdés, hogy vajon miért gyűlöli a környezete ezt az illetőt? Valamit rosszul csinál és ezért vagy ő helyesen cselekszik és pont emiatt nem fogadják el? Nem mindegy. Akárhogy is, létezésének nem a gyűlölet a célja.

2019. ápr. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
9%
Biztos, hogy nem.
2019. ápr. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 lilla64 ***** válasza:
43%
Nem,ha valakit gyülölnek az általába tesz is azért,hogy gyűlöljék
2019. ápr. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem igen, pl. engem.

Ha teszek valamit, az a baj, ha nem, akkor meg az.

2019. ápr. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem, ilyet nem hoz létre. Mivel Isten szeretet, ezért semmi rossz sem származik tőle.

Hogy némelyek a tettük miatt learatják amit vetnek, az nem Isten hibája.

Vannak törvények amiken belül szabadon mozoghat az ember, minden hiányérzet nélkül.

2019. ápr. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem...

"Hisz az egész világ olyan előtted, mint a porszem a mérlegen, és mint a földre hulló hajnali harmatcsepp. De te mindenkin megkönyörülsz, mert mindent megtehetsz, és elnéző vagy az emberek bűnei iránt, hogy bűnbánatot tartsanak. Mert szeretsz mindent, ami van, és semmit sem utálsz abból, amit alkottál. Ha gyűlöltél volna valamit, meg sem teremtetted volna. Hogy is maradhatna meg bármi, ha te nem akarnád, és hogyan állhatna fenn, ha te nem hívtad volna létre? De te kímélsz mindent, mert a tiéd, életnek barátja." (Bölcs 11,22-26)

Jézus sem azt tanította, hogy legálisan gyűlölhetjük egymást, hanem hogy úgy szeressük egymást, mint saját magunkat. Önellentmondás, hogy valakit gyűlölet tárgyává tegyen Isten.

2019. ápr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 KZitus ***** válasza:
36%

Szia


Nem, ez összeegyeztethetetlen Isten személyiségével.

Ha így lenne, akkor a személyválogatás vádja is megilletné.

Ez a gondolat,(feltevés) az örökölt bűn miatt merülhet fel. Éva, majd Ádám is amint elkövették a bűnt, Istent vádolták szinte azonnal. Ez sajnos máig nem változott. Mármint az, ha hibázunk, másokat okolunk ezért.

Azt mondta Jakab Istenről: 1:17

"Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, az égi világosság Atyjától jön alá, aki nem változik, mint az elmozduló árnyék."

Isten soha nem változott az emberek szeretetével kapcsolatosan, bár volt sokszor büntette őket a makacs engedetlenségükért. Ezt teszi a jó szülő is a gyermekével, de nem azért mert nem szereti, inkább azért, hogy ne váljon olyanná, "hogy mindenki gyulolhesse".

2019. ápr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!