Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell megtérni a katolic...

Hogyan kell megtérni a katolicizmusból?

Figyelt kérdés
A katolikus dolgok (az Oltáriszentség, a szentek közbenjárásának kérése, a rózsafüzér stb.) létrehoznak-e szellemi kötelékeket az emberben, amit el kell vágni, vagy elég egyszerűen csak elhagyni ezeket a katolikus dolgokat? Milyen megtérők imáját mondjak?

2019. aug. 18. 22:02
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:

Kedves Istenem!

Szeretnék Veled közelebbi kapcsolatba kerülni, mert felismertem, hogy Te velem vagy. Kérlek, segíts továbbra is engem, és vezessél el abba a keresztény közegbe, ahol igaz híved lehetek! Köszönöm szépen.

2019. aug. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
0%

"semmi hasonlót nem tanít az Egyház, amivel te rágalmazni próbálod"


A Római Egyház csak kirakja a templomban a Szent Antal szobrot, elé pedig a térdeplőt. A római katolikus hívek pedig értik, használják.

2019. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
80%
Hazudsz sátán, hazudsz. Szent Antal szobor előtt csak persely van, aminek tartalmát a szegények megsegítésére költik. Térdeplő csak gyóntatóban van és szentségimádáskor, akkor is az Eukarisztiában valóságosan jelenlévő Krisztus irányába.
2019. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
0%
Rágalmazó katolikus fórumtárs, sajnos láttam már térdeplőt katolikus templomban szobor előtt, nem kell ezt elhazudni.:)
2019. aug. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
85%

"A Római Egyház csak kirakja a templomban a Szent Antal szobrot, elé pedig a térdeplőt."

Mutasd meg képen, mert mindaddig te rágalmazod az Egyházat. Kis hazug :)

2019. aug. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
0%

Ismétlem, a saját szememmel láttam. Nem készítettem róla fotót, de attól létezik. Láttam olyan női alak szobrot is katolikus templomban, amely fel volt öltöztetve. Olyan szinten vannak némelyek, mint a babázó gyerekek. Volt olyan szobor, amely elé virágot raktak, meg gyertyát. Volt olyan Mária kép, amit csókolgatott egy hajléktalan egy katolikus templom előtt.

Ezekből meg kell térni az élő Istenhez. Egy bálványimádó vagy szoborszolgáló nem örökli Isten országát.

2019. aug. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, hogy a saját szemeddel láttad, minden vasárnap a katolikus misére jársz, s nem a hitgyülis szeánszokra. Én meg veled ellentétben valóban játok templomba és még sehol sem láttam. Pedig nem egyben megfordultam, akár csak turistaként is.

De akár le is fényképezhetem neked, ha úgy jobban tetszik. Persze nálad pont akkor véletlenül nem volt egy mobil, hogy képet csinálj.

Egyébként bújtál szőrzsákba és szórtál hamut a fejedre, hogy katolikus templomba tetted be lábad?

2019. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
0%

Több mint 20 éve voltam templomban, kizárólag katolikus ismerős kedvéért, elkísértem, akkor láttam a templomban a szobor előtt a térdeplőt, egy öreg házaspár használta is. Most nem szívesen mennék oda be, bevallom őszintén, de azóta láttam utcán sétálva templom előtt Szűzanya képet csókolgató hajléktalan kinézetű férfit. Ez egy pesti belvárosi templom előtt volt, a Krúdy utcában.


[link]


Ott térdelt a hajléktalan kinézetű férfi a Szűzanya kép előtt és csókolgatta, simogatta.

2019. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
85%

Értem, tehát nem tudsz ilyenre példát mutatni, valahogy sejtettem.

Azzal pedig sokat nem tudok kezdeni, hogy egy hajléktalan mit csókolgat (igazából nem is látszik a képen, hogy mit ábrázol), nálunk senki se szokott se képeket, se szobrokat csókolgatni. Bár önmagában még ezzel se lenne gond. Sokszor van, amikor a szülőnek távol van a gyermeke, vagy éppen már nem is él, ekkor helyettük csak a fényképüket tudják megcsókolni, így tudják kimutatni szeretetüket. Ellenben veled, én ezt nem tartom ördögi dolognak. Én mondjuk még sosem csókoltam meg egy szerettem képét sem, de ha valaki megteszi, azt sem ítélem el. Te egyből bálványimádónak és kárhozottnak titulálsz egy ilyen édesanyát, vagy szerető gyermeket, s úgy viszolyogsz tőlük, mintha leprások lennének (ugye mint írod: "Most nem szívesen mennék oda be, bevallom őszintén").

Aztán könnyen lehet, hogy ha jön a végnap, akkor Jézus fogja neked mondani, hogy „Bizony, mondom nektek, nem ismerlek titeket!”

2019. szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%

"Több mint 20 éve voltam templomban, kizárólag katolikus ismerős kedvéért, elkísértem, akkor láttam a templomban a szobor előtt a térdeplőt"

Ha közelebbről is megvizsgáltad volna, az is kiderült volna, hogy nincs odahegesztve, teljesen mobil, arrébb lehet tenni bármikor. És mivel nincs mindig esküvő a templomban, amikor az oltár előtt használatos

[link]

hát van, hogy máshova teszik. Pl. egy szobor elé, mert ott nem zavar senkit, sőt, amikor egy fájósabb térdű valaki szeretne letérdelni pl. akkor, amikor a mise közben az úgy szokás, akkor még használható is, méghozzá anélkül, hogy elő kéne venni pl. egy sarokból, hogy csak mindenféle zörgések árán lehessen elkezdeni használni. A térdeplő egyszerűen egy bútordarab, akárcsak a székek vagy a padok a templomban, amik mind a kényelmet szolgálják, az - akár több órás - imádkozás segédeszközei. Anélkül is le lehet térdelni, nyilván, csak van, akinek anélkül csak nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem menne se maga a letérdelés, se utána a felállás.

Az, hogy egy szobor előtt van (amikor épp ott van), nem azt jelenti, hogy a katolikusok a szobrot imádják. Ilyesmi csak a te fejedben létezik. Lehet, hogy gyakrabban kéne templomba járnod, nem csak húszévente egyszer, akkor jobban összeállna a kép.

2019. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!