Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudok megtérni? Mi...

Kikicsajxi kérdése:

Miért nem tudok megtérni? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Egèszen kicsi gyerekkorom óta hiszek Istenben ès imádkozok is Hozzá( pedig a szüleim nem hisznek Benne sőt...igazábol azt sem tudom hogy kisgyerekkoromban honnan "vettem" hogy van Isten ès mièrt keztem el imádkozni hozzá...senkit nem ismertem a környezetemben akkoriban aki beszèlt volna Róla) szóval már majdnem 18ève imádkozom (nèlküle most sehol nem lennèk) hiszem tudom hogy Ő van, de mègsem tudom befogadni őt,a fèrjem Istenhivő de mèg soha nem imádkoztam elötte...lehet hogy az a gond "magamba tartom" a gyülekezetbe se mondok bizonyságot soha pedig lenne mit mondanom. Kèrlek csak az válaszoljon aki tènyleg hisz istenben.

#vallás #Isten #hit #megtèrès
2017. máj. 15. 09:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem ismerem az életed,nem tudom,hogy ki vagy de azt megkérdezném,hogy hogy állsz a bűneiddel?

Van esetleg olyan terhed amit már évek óta cipelsz és nem vagy hajlandó letenni végre?

Bízzál Jézusban! Tedd le terheidet elébe és valld meg bűneidet, ismerd el,hogy igenis egy bűnös ember vagy és talán akkor a szíved megnyílik és be fogod tudni enged Jézus Krisztust.


Olvasd el vagy nézd meg a Zarándok útját című filmet könyvet mert az most pont neked való!

John Bunyan írta, itt a link ahol bele olvashatsz;


[link]


És az elejéről egy részlet;


"Első fejezet


Mit kell nékem cselekednem, hogy idvezüljek? (ApCsel 16,30.31.)

Midőn e világ nagy sivatagán zarándokoltam, oly helyre érkezém, hol egy barlang vala, itt

lefeküdtem aludni és láttam álmot; egy ember tűnt fel előttem, piszkos, szétszaggatott

ruhában, s arcát saját házától elfordítva, könyvet tartott kezében, s nagy terhet hordott hátán

(Ésa 64,6; Zsolt 38,4; Zsid 2,2.3). Ránéztem s észrevevém, hogy a könyvet felnyitva abból

olvasott, s olvasás közben sírt és reszketett, s miután már nem bírta magát tovább tartani,

keserves jajveszéklésben tört ki, így kiáltván fel: "Mit cselekedjem" (ApCsel 2,37)?"

Ily keserves állapotban ment haza, s ameddig bírt, erőt vőn magán, hogy neje és gyermekei

baját észre ne vegyék. De nem tudott sokáig hallgatni, nyomora kényszeríté, hogy feltárja

szívét neje és gyermekei előtt: Ó, szeretett nőm s ti drága gyermekeim, egy teher miatt, mely

súlyos nyomással nehezedik reám, végem van nekem. S mi több, biztos tudomásom van, hogy

e városunkat égi tűz fogja elemészteni, s e borzasztó veszélyben mi mindnyájan, én, te nőm, s

ti édes gyermekeim nyomorultan fogunk elveszni, ha szabadulásunkra (mit még, fájdalom,

sehol sem látok), biztos ösvényt nem lelünk."

2017. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Ne gyülekezetbe járj, mert az oda járás nem megtérés. Elég, ha hiszel Istenben és imádkozol hozzá.
2017. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azèrt járok gyülekezetbe mert szeretem a többiekkel dícsèrni Istent. Ha nem megyek valamelyik vasárnap akkor rosszul èrzem magam.
2017. máj. 15. 09:58
 4/16 anonim válasza:
Tettekkel imádkozz, ne szavakkal.
2017. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ő van, de mègsem tudom befogadni őt,a fèrjem Istenhivő de mèg soha nem imádkoztam elötte...lehet hogy az a gond "magamba tartom" a gyülekezetbe se mondok bizonyságot soha pedig lenne mit mondanom. Kèrlek csak az válaszoljon aki tènyleg hisz istenben.



---

Van olyan leirás a Bibliaba

hogy a belső szobába ahol senki sem lát csak az Isten , Jézus és az Angyalok

kell imádkozni

és nem mások előtt kell mutatni , hogy imádkozunk


az elismerés miatt , az ember nem szabad büszkének sem lennie

tehát titokban és ott

ott az ember az igazi


hogy a férjed melett nem szégyeled ? vagy mi lehet

egy pszichológus ,vagy terapeuta elmondja

2017. máj. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

megvagy térve szerintem

mindenki aki Istenben , Jézusban hisz

és az Angyalokban

mindent elfogad amit ir a Biblia

és Istent Jézust keresi

és az Angyaloknak a segitségét elfogadja

ez a megtérés


"Tettekkel imádkozz, ne szavakkal."

-

szerintem mind a kettő kell

a lényeg hogy összhangban kell legyen


tehát amikor valaki imádkozik meg minden


de ott van egy koldus , és van pénze

a koldusnak meg nem ad

akkor mind imádkozhatsz


lehet ha erre érti a választ adó

de akkor is szépen is kell Imádkozni

és megköszönni amit Isten adott , és mindenkinek meg kell köszönni , azt is Jézus amit tett

megváltotta az emberiséget

tehát Ő Jézus az aki elvette a világ bűneit , feláldozta magát


és az Angyalok mindenhol ott vannak

és segitenek az embereknek

2017. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok

ezt is megnézhetitek , vannak ilyen esetek is


ateista volt , ez az illető ember , 35 évesen

és megtért

na ez az igazi megtérés


https://www.youtube.com/watch?v=SovfwPUJoyc


A mennyország igazságai



ez igaz történet


ott volt a Mennyországban is

35 éves korában , itt öreg már a bácsi de jól elmondja


látta Istent , Jézust és az Angyalokat


tehát nem kamu

ez teljesen igaz történet

2017. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ozcar ***** válasza:

Isten valamiért megőrizte benned ezt a hajlamot, hogy őt keressed. :) Ez jó dolog, sokakban nincs meg ez az affinitás, de az őszinte megtéréshez ennyi valóban nem elég.

A bűneidet kell átgondolni, vajon mik vannak az életedben, amik miatt nem tudsz közelebb jutni Istenhez. Kezd mondjuk a legegyszerűbbel, amit biztosan le tudsz győzni. Mindig azon legyél, hogy tisztogasd az életedet. Mától pl ne káromkodjál semmit, egy szót sem és próbáld tartani. Vagy ha ez nem jellemző, akkor keress valamit, ami jellemző és azt hagyd el az életedből. Ha így jársz el, egyre kevésbé leszel sáros, és egyre könnyebben tisztulsz majd. Egy idő után komolyabb bűnöktől is szabadulni tudsz majd. Ez pl egy jó elindulás lehetne...Isten biztosan méltányolni fogja az igyekezetedet.

2017. máj. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Jézus szolgája ***** válasza:

egyet értek a 8-al.

de tud hogy aki igazán tud neked segíteni a az a személy akit a szívedbe kell fogadni,mint királyok királya uraknak ura megváltó.

amellyel kezdődik a megtérés,ilt az első és legfontosabb dolog.

és ez Jézus.

ö a kőszikla,mindenek orvosa és csak ö tud megtartani és formálni az ö szent szellemével.

2017. máj. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 imakommandós ***** válasza:

" lehet hogy az a gond "magamba tartom" a gyülekezetbe se mondok bizonyságot soha pedig lenne mit mondanom."


Igen ez a goonoooond. :d


Szivvel hiszünk az igazságban, szájjal teszünk megvallást az üdvösségre. Ha nem vallod meg emberek előtt Krisztust megváltódnak és Uradnak akkor nem költözik a szívedbe. Szerintem a hited már megvan csak nem kéne magadban tartanod.

2017. máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!