Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor kell megtérni?

Mikor kell megtérni?

Figyelt kérdés

Van egy hívő kollégám ,és "állandóan" azt mondja,hogy meg kell térni,Isten szeret,meg ilyesmi.

De én nem érzek Isten felé semmit,és nem nagyon értem amiket mond Jézusról.

Most akkor hogyan térjek meg ha még nem érdekel.A kollégámat se szeretném megbántani avval hogy hagyja már abba, majd később,hátha érdekelni fog.Ilyenkor mi volna a megoldás? Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. júl. 29. 12:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%

Én sem értettem soha, hogy mit jelent megtérni és miért is kéne. Sajnos a keresztények többsége bár igazat mond, nem tud evangelizálni. Nem mondja el, hogy miért is fontos, hogy mi a bűn és hogy mi a következménye. Nem mond semmit.


Kérd meg a kollégádat, hogy beszéljen a bűnről, a bűnbánatról és hogy miért fontos ez.


Amúgy röviden: amikor Ádámék engedetlenek lettek, akkor tulajdonképpen megfertőzték a bűnnel az egész világot, ezért ilyen a világ. Minden rossz a bűn következménye. A háborúk, az éhínség, a betegség, az erőszak, a kegyetlenség, a hűtlenség, a boldogtalanság és még sorolhatnám. Az ember, akinek nincs kapcsolata Istennel, az a bűn által dönt, általában rosszul, de mivel vak, ezért nem latja, hogy a sátán az orránál fogva vezeti.

A megtérés az, amikor felismered, hogy van Iaten, azt is hogy bűnben vagy, meg is bánod és kéred Isten kegyelmét. A jó hír az, hogy Isten már volt itt, és meghalt helyetted, hogy ne neked kelljen elvinni a balhédat, de ezt el kell fogadni, őt magát pedig életed urává kell tenned. Amikor ezt megteszi valaki, akkor hatalmas változások szoktak történni.


Amikor valaki csak elfogadja, hogy van Isten, de továbbra is úgy él, ahogy jónak látja, na az a halott vallásosság, ami nincs élő kapcsolatban Istennel.

2017. júl. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
31%

Valószínűleg a hívő kollégád valamelyik szekta túlbuzgó tagja és ezért érez kényszeres érzést, hogy téged ezzel zaklasson folyamatosan.


Ha később érzed majd Isten szükségét életedben, és magad döntesz úgy, hogy megtérsz Hozzá, akkor például szólítsd meg Istent imáidon keresztül, kezd el olvasni a Szentírás evangéliumait, járj el alkalmanként katolikus misére vagy evangélikus, református istentiszteletre. De kerüld az olyan szektákat, melyek például munkatársadat is bekebelezték.

2017. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem is érted, meg nem is érdekel.

Ha nem érted, de érdekel, csak a kollégád nem magyaráz érthetően, azon tudnék segíteni, ha nem is érdekel, akkor sajnos nem tudok újat mondani, mondd meg a kollégádnak hogy nem tartasz ott lelkileg, hogy ilyenekkel foglalkozzatok.

2017. júl. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
18%

Mond meg a kollègádnak, hogy munkahelyen a munkával kell foglalkozni, nem tèríreni kell.

Persze lehet beszèlgetni másról is a munkán kívül, de a vallás pont nem ilyen dolog.

2017. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
40%
Meg kell térni? Nem. Meg lehet, ha akarsz. A te életed, a te döntésed. Bár a kollégád valószínűleg abban a hitben van, hogy a legjobbat teszi, sajnos túlságosan korlátolt, hogy rájöjjön, éppen az ellenkezőjét éri el. Sajnos éppen az olyan emberek idegenítik el a vallástól azokat, akik még talán érdeklődnének is, mint a kollégád.
2017. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
17%

Akkor kell megtérni, amikor az evangéliumot hirdető emberen keresztül megszólít Jézus. Addig, ha akarnál sem tudnál. Nyilvánvaló, hogy ez az esetedben nem történt meg. Ennek lehetsz oka te magad is, de az is lehet, hogy a kollégád nem tudja megosztani veled Isten Beszédét, illetve lehet ezek kombinációja is. A megtéréshez hit kell, a hit alapja pedig a keresztről való beszéd. Ám ez kizárólag Isten Szellemének a tevőleges beavatkozása által működik, különben pszichikai ráhatásról van szó. Egy erős akaratú ember rá tudja terhelni a pszichéjét egy kevésbé erős pszichikumú emberre, ez azonban soha nem eredményez megtérést, legfeljebb a másik ember akarata előtti behódolást, amire nincs pozitív ígéret a Bibliában. A megtérést minden esetben önkéntes akarati döntés előzi meg. Amíg az ember nem kész az evangélium üzenetének minőségi meghallgatására, addig képtelen ezt a döntést meghozni. Ezt a készséget azonban semmiféle külső erővel nem lehet kicsikarni. Amit így csikarnak ki, az soha nem a készség, csupán az erőfölény beismerése. Ám amíg nem kész meghallgatni az ember Istent, ugyanis Ő szól az övéi által, addig Isten nem erőlteti a dolgot. Sajnos megesik, hogy közben elszalad az ember életideje, és a készség még mindig nincs meg. Ezesetben az ember anélkül hagyja itt a földi küzdőteret, hogy valaha is szembesült volna a legégetőbb kérdésekkel, de további korrekcióra nincs lehetősége.


A te esetedben azt kellene mérlegelned, hogy mit szeretnél jobban: az igazságot, vagy a komfortérzeted megőrzését. A kettő ugyanis ezen a ponton elválik, és az igazság mindig kényelmetlenül érinti az embert először. Ám az igazság szerinti döntést követő boldogság messze felülmúlja az előtte levő kényelmetlenséget. Az is igaz, hogy az igazságot választókat előbb-utóbb kiközösítik az igazságot megtagadók. Tehát az is kérdés, hogy kinek az elismerésére vágysz jobban: a Titanic kapitányának és utasainak elismerésére, vagy a mentőcsónak parancsnokának elismerésére? Jó gondolkodást!

2017. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem a megtérés nem egy ilyen pillanatszerű valami, hanem egy egész életen át tartó jóra törekvés. A "térjél meg" felszólítás nekem is egy kicsit szektásan hat, vagy legalábbis kisegyházasan. (Lennének tippjeim, mondjuk jehova tanúi, hitgyüli, esetleg adventista vagy baptista, de inkább az első kettő). A kisegyházak általában azt értik megtérés alatt, hogy belépsz a közösségükbe, befizeted az egyházadót, és kötelezed magadat, hogy eljársz az imaalkalmaikra. Maga a lelki megtérés viszont nem lehet pillanatszerű. (Ugyanakkor vannak kisegyházak, pl. jehova tanúi, ahol a vallásgyakorlat része az, hogy heti meghatározott órányit téríteni kell. Egyszer én is összeakadtam a vonaton egy ilyen jehovistával, akit nem tudtam meggyőzni arról, hogy én is keresztény vagyok, gyakorlom is a vallásomat, csak nem az ő gyülekezetében, és mindenáron meg akart értetni velem olyan triviális dolgokat, amiket már gyerekkoromban is értettem, mert csak arra volt kiképezve, hogy ateistákat térítsen, viszont abszolválnia kellett a heti kötelező térítési időt.) Szóval szerintem a kollégád is valami ilyesmi.
2017. júl. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 követ62 ***** válasza:
35%

A megtérés nem más mint az életed gyökeres változása, egy 180 fokos fordulat. Amit addig rossznak tartottaál, jónak fogsz tartani (persze a helyes dolgok közül) és amit jónak (rossz dolgok közül) azt rossznak fogod tartani.

De ezt SOHA nem KELL. Csak lehet.


Mond a kollégádnak még nem érzed erre a Szentlélek késztetést. És, ha majd érzed szólsz.

"Jézus sem erőltette kérlek te se tedd!"

Valami ilyesmit.

Mert igazából csak az az igazi megtérés ami szabadakaratból történik.


Ember egy másik embert csak elhitethet, de igazi megtérést a Szentlélek adhat. Persze sokat segít, ha valaki jobban megismeri Jézust és azt, hogy mit tett értünk.

De erőltetni nem lehet.

2017. júl. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
31%

Sajnos sokan félre értik azt a kifejezést, hogy "megtérni".

De vissza térve a kérdésedre.


Ahhoz hogy valaki érdeklődjön Istenről, alapvetően, biztosnak kell lennie abban hogy létezik, mert elfogadja, hogy az élet nem magától jött létre.


Aki ezt tudja, az felteszi a kérdést magának, hogy milyen tulajdonságokkal gondolkodással rendelkezik a Teremtő, vajon mi lehet Isten szándéka velünk emberekkel, miért hozta létre az életet, és ezekhez hasonló.

Ha ezek a kérdések megszületnek valakiben, az nyilván megakarja kapni a választ ezekre, ami arra serkent valakit, hogy kutasson ezen kérdések válaszai után.


Ha a válaszokat megkapja, akkor azok arra késztetik, hogy kimutassa Isten iránt a háláját, köszönetét, így elkezd úgy élni, ahogy az élet forrása gondolkodik erről.

Isten akaratához kezdi igazítani az életét, és itt jön az hogy szándékában áll "megtérni", vagy is átakarja adni az életét Isten akaratának cselekvésére, és lemond a régi életéről, bizonyos szokásokról, amik távol tartották Őt Isten elvárásaitól.

S ha ezt megtette, akkor utána jöhet a keresztelkedés.

2017. júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
59%

A legpontosabb válasz szerintem,az 1.válasz.


A megtérés változásához annyival egészíteném ki,hogy:


Az,aki megismerte Isten szeretetét Krisztus életén,áldozatán keresztül,az szeretetre változtatja életét.Minden szava,tette az isteni feltétlen szeretetből indul ki.


Szeretni kezdi az isten képmását visszatükröző önmagát.

Szeretni kezdi az isten képmását(többé-kevésbé) visszatükröző embereket.

Szeretni kezdi az Alkotó Isten keze nyomát önmagán viselő teremtett világot.

Szeretni kezdi Istent,s akit elküldött értem,érted,az Ő egyszülött Fiát.


A megtért ember szeretete,nem a körülményektől függ.(Pl.Szeretem önmagamat,ha képes vagyok az önmagam által felállított követelményeimnek megfelelni.Szeretem azt az embert,aki megérdemli.Szeretem azt a virágot,aminek jó illata van,és szépnek találom.)

A megtért ember megtalálja,mert keresi a szerethetőt,a világ minden dolgában.

2017. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!