Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkeresztelt katolikus...

Megkeresztelt katolikus vagyok de sose gyakoroltam a vallást. Hogy kell imádkozni?

Figyelt kérdés
Érdemes? Segít a lelki állapotomon? Még nem tudom, hiszek e egyáltalán bármiben.

2019. aug. 19. 00:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy hallottam, hogy vannak ilyenek is a Bibliában " Mind istenek vagytok, a Fennségesnek fiai mindahányan". Tehát Isten gyermekei vagyunk; és hogy "Nem lakozik Isten kézzel csinált templomokban , bennetek van." És valaki még ilyet is mondott, hogy állítólag először, kezdetben, Istenen kívül nem volt semmi, úgyhogy csak úgy tudott elkezdeni teremteni, ha önmagát osztotta föl. És akkor ez meg nem ilyen "ősrobbanás-jellegű", hanem tudatos felosztás.
2019. aug. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
19%
(*nem értek a katolicizmushoz.)
2019. aug. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 pelgrim ***** válasza:
15%

# 1/

Ritka de Nagyszerű belátás!


„És valaki még ilyet is mondott, hogy állítólag először, kezdetben, Istenen kívül nem volt semmi, úgyhogy csak úgy tudott elkezdeni teremteni, ha önmagát osztotta föl. És akkor ez meg nem ilyen "ősrobbanás-jellegű", hanem tudatos felosztás.”


Talán azt is mondhatnánk, hogy Istenen kívül még most sincs semmi.


Igen tudatos osztódás, tudatos fejlődés, mi nem teremtények vagyunk, hanem fejlemények, mint ahogy a fa levelei se teremtményei a fának hanem fejleményei.

2019. aug. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 pelgrim ***** válasza:
68%
Istennek nincs szüksége a te imádra, de a te lelkiállapotodhoz hozzájárulhat ha imádkozol. Erre a célra adott Názáreti Jézus (kinek élete és tanitása körül jött létre a kereszténység) egy nagyszerű imát a „Mi Atyánk ….” – megtalálod a Katolikus Bibliában.
2019. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Ima által személyes érintkezésbe léphet, beszélgethet az ember azzal az Istennel, aki a bűneset óta „hozzáférhetetlen világosságban lakozik”.


Az ima nem valamiféle misztikus varázslat, hanem tudatos, értelmes lelki történés. A Biblia világos magyarázatot ad mibenlétéről és gyakorlati jelentőségéről. Mégis sok minden csoda és titok marad vele kapcsolatban. Titok és csoda mindenekelőtt az, hogy Isten, végtelen nagyságában, kész teljes szívvel figyelni egyetlen emberre, aki bármikor és bárhonnét is, őszinte hittel kíván Őhozzá szólni, Tőle kérni. Jézus így szólt erről: „Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozz a te Atyádhoz... aki titkon néz, és válaszol neked nyilvánvalóan.” (Máté 6,6)


Mindez a legegyszerűbben történik meg, ha az ember az őszinte hit és segítségül hívás lelki magatartását tanúsítja. A valódi imádkozáshoz, vagyis az Istennel való tényleges kapcsolatba lépéshez az ember vágyakozásán kívül csak a következők szükségesek:


– A teljes belső egyszerűség és őszinteség magatartása minden önszuggerálás, önmanipulálás, pózolás, szerepjátszás, önhittség, érzelem- vagy élményhajszolás stb. helyett.


– Isten személyének bizonyos szintű megismerése a hiteles forrás, a Biblia kinyilatkoztatása által, hogy az ember tudja, kihez szól bizalommal.


– A Biblia kijelentései által felismert személyes bűnök megbánása, a tőlük való szabadulás igaz vágya és kérése.


– Kitartás a gondolatok összpontosításában, a belső ellenérzések, aggodalmak és kételyek leküzdésében. Mintegy belekapaszkodás az imádság általi kapcsolatteremtés és az imameghallgatás valóságára nézve tett isteni ígéretekbe. Sok-sok ilyen ígéret van a Bibliában. Kettő ezek közül:


„Aki énhozzám jön, semmiképpen ki nem vetem.” (János 6,37)


„Közel van a Úr minden Őt hívóhoz, mindenkihez, aki hűséggel hívja Őt.” (Zsoltárok 145,18)


Az imameghallgatás tapasztalatának megörökítésével is gyakran találkozunk a Bibliában. Ezek úgy tárulnak elénk, mint amelyek minden őszinte imádkozó életében megismétlődnek:


„Várván vártam az Urat, és hozzám hajolt, s meghallgatta kiáltásomat. És kivont engem a pusztulás gödréből, a sáros fertőből, sziklára állította lábamat, megerősítvén lépteimet.” (Zsoltárok 40,2–3)


„Mikor kiáltottam, meghallgattál engem, felbátorítottál engem, lelkemben erő támadt.” (Zsoltárok 138,3)


„Megkerestem az Urat és meghallgatott engem, és minden félelmemből kimentett engem.” (Zsoltárok 34,5).


Üdv. Péter

2019. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 jdfGabrella ***** válasza:
34%
Ez nem fogja meg oldani a problemadat.
2019. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"A Biblia kijelentései által felismert személyes bűnök megbánása, a tőlük való szabadulás igaz vágya és kérése."


Ez nem fog menni. Elolvashqtom a Bibliát, megtanulhatom minden betűjét, felismerhetem, hogy mit tart bűnnek az életemben, megbocsátást is kérhetek.. de nem tudom megbánni egyetlen tettemet sem, amíg számomra az hasznos volt

2019. aug. 19. 14:57
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom megbánni egyetlen tettemet sem, amíg számomra az hasznos volt"

Ami tényleg hasznos volt, azt nem is kell megbánnod. De amiatt eleve nincs is (miért is lenne?) rossz a lelkiismereted.

De ami csak rövid távon volt "hasznos", mondjuk jó érzést okozott, hogy drogoztál, na amiatt azért már lehet lelkiismeretfurdalásod (mint ahogy egy nem vallásos embernek is a tisztább pillanataiban) - na ezekről van szó, ezeket kell megbánni, és elhatározni, hogy többé nem drogozol, bagózol, lopsz, stb. Ha az ilyesmik miatt sem érzel megbánást, akkor nézz utána, hogy milyen hosszú távú hatásai vannak (és nem csak saját magadra nézve, hanem másokra is) az ilyesmiknek - meg a többi olyasminek, ami a keresztények szerint bűn.

2019. aug. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Engem az se hat meg. Nincs lelkiismeretem, csak ez a lényeg
2019. aug. 20. 10:42
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Igaziból nem az a kérdés, hogy meghat-e, hogy milyen érzést vált ki belőled egy-egy cselekedet. Hanem az, hogy tudatában vagy-e, amikor pl. ellopsz valamit egy boltból, hogy azt nem szabad. Ha igen, ha tudod, hogy nem szabad, mégis megteszed, na az a bűn.

Egyébként meg ha az ilyesmi nem vált ki belőled semmiféle érzést, ha teljesen érzéketlen, gátlástalan vagy, akkor keress egy pszichológust.

2019. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!