Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úgy érzem, hogy semmit nem...

Úgy érzem, hogy semmit nem eredményez, ha imádkozom. Lehet oka az, hogy még nem vagyok megkeresztelve?

Figyelt kérdés

Sosem látok vagy érzek konkrét dolgot, ha Istenhez fohászkodom.Úgy érzem, ha legalábbb egyszer sikerülne áldoznom (tehát Krisztus testét magamhoz vennem), akkor sikerülne, csakhogy ezt ugye nem tehetem meg, tekintve, hogy nem vagyok megkeresztelve.

Vajon ez lehet az oka, vagy sem?



2019. aug. 15. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem az a pohár víz az oka.
2019. aug. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

A szekták szerint bűnösökkel nem áll szóba Isten.

Másik variáció, hogy amúgy is kárhozatra lettél rendelve.

Egyébként meg mit szeretnél érezni egy imseretlen lény iránt?


Én amikor először áldoztam nagyon boldog voltam, de csak önszuggeszció volt. Imánál pedig mintha másik agyterületem dolgozna, de semmi több.

Tudod hányan imádkoznak? De vajon miért, ha mind meghalunk?

(persze ha jó fiú vagy, akkor nem. De valako szemében mindig te leszel az ördög).

2019. aug. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Istenem. Mennyi butaságot írnak itt.

Kedves kérdező!

Nyugodj meg, szerintem semmi baj nincs azzal, ha nem vagy megkeresztelve. Persze, ha úgy érzed, hogy szükséged lenne rá, akkor keresztelkedj meg. De szerintem ettől függetlenül is szeret a Jó Isten.

Arra pedig, hogy nem érzed, hogy meghallgatna, azt tudom mondani hogy "gyakorol". Imádkozz naponta többször. Magadban vagy akár hangosan. Én úgy kérem őt, fohászkodom hozzá, mintha egy általam szeretett emberrel beszélgetnék. :)

2019. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
LooooL
2019. aug. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Isten továbbra sem egy automata, amibe egy imát bedobva kapsz valamit.

Keresztelkedni nem azért kell, hogy az ima "hatékonyabb" legyen, nem lesz az. Hanem azért, hogy a keresztség által Isten gyermeke lehess és elindulj az üdvösség felé vezető úton.

Az Eukarisztiát valóban nem veheted magadhoz keresztség nélkül, de ha szeretnél megkeresztelkedni, akkor jelentkezz lakhelyed szerinti plébánián. Ott bővebb információt adnak majd erről.

2019. aug. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
az is lehet az oka hogy isten nem létezik
2019. aug. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

Lucifer nevű felhasználó írta:

"A szekták szerint bűnösökkel nem áll szóba Isten."


Helyesbítenék: A Biblia szerint bűnösökkel nem áll szóba Isten.


Zsoltárok 34,16:

Az Úr szemei az igazakon vannak, és az ő fülei azoknak kiáltásán;

17

Az Úr orcája pedig a gonosztevőkön van, hogy kiirtsa emlékezetöket a földről.

18

Ha igazak kiáltnak, az Úr meghallgatja, és minden bajukból kimenti őket.

19

Közel van az Úr a megtört szívekhez, és megsegíti a sebhedt lelkeket.

20

Sok baja van az igaznak, de valamennyiből kimenti az Úr.

21

Megőrzi minden csontját, egy sem töretik meg azokból.

22

A gonoszt gonoszság öli meg, és meglakolnak, akik gyűlölik az igazat.


Példabeszédek:

"Messze van az Úr az istentelenektől; az igazaknak pedig könyörgését meghallgatja."


A János evangélium pedig ezt írja:

"Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja meg a bűnösöket; hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg."


Ezt több keresztény gyülekezetben helyesen tanítják. A gonoszok pedig gyűlölik az igazakat, nincs ebben sem semmi új.


Kérdező, neked megtérésre van szükséged a bűneidből az élő Istenhez. A vízkeresztség (a Bibliában a bemerítkezés szó szerepel) csak akkor érvényes, ha előtte megtermed a megtérés gyümölcseit, azaz kívülvalók számára is észlelhető módon megváltozik az életed, elhagyod a bűnös szokásaidat (cigaretta, káromkodás, törvénytelen szeretők, stb.), és Isten beszédét olvasod rendszeresen, szomjazol rá.

Ha ez nincs meg, csak üres ceremónia a bemerítkezés is, vagy a vízzel való lelocsolás is.

2019. aug. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Kérdezd meg magadtól kérdező, hogy mennyire vagy hívő.

Ha nem nagyon, akkor értelmetlen az ima, mivel úgy sem hiszel benne.

Akkor próbálj meg inkább gondolkodással előrébb jutni az életben.

2019. aug. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 pelgrim ***** válasza:
30%

Talán nem a helyes módon imádkozol. Teljesen mindegy, hogy megvagy keresztelve vagy sem, vagyhogy 'Krisztus testét' magadhoz vetted vagy sem, attól nem fogsz semmi konkrét dolgot sem látni vagy érezni. Ttudnod kell, hogy Isten akihez fohászkodsz, nem egy valaki, hogy annál minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalmasabb, Isten a feltétlen minden.

Létezik egy magasabb rendű természeti törvény, amely alkalomadtán minden más törvényt felülír, a természeti törvényeket is, és egy ilyen alkalom lehet az ember utasítása.

Mikor valami történik és nincs rá magyarázat, akkor azt csakhamar a véletlen kategóriába soroljuk. De ha egy ilyen véletlen nagyon szembetűnő, akkor a hívő, vallásos emberek csodáról, isteni beavatkozásról beszélnek, míg a szkeptikusok csűrik csavarják a dolgot, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy nem tudják megmagyarázni. Ilyenkor ez a törvény vagyis Isten akarata érvényesült.

De mivel ez a törvány (Isten) csaknem teljesen ismeretlen, ez a törvény az ember utasítására csak véletlenszerűen érvényesül. Názáreti Jézus ismerte ezt a törvényt (Istent), az Ő utasítására minden alkalommal érvényesült.

Ahhoz, hogy konkrét dolgot láthass vagy érezhess a lelkiállapotodon kell váltóztatni és nem csak egy kicsit. Tekintsd Isten létezését feltétlen ténynek, nem valahol a csillagok között, hanem benned mint Isten egyszülött fia/leánya a Krisztus, és hozd Őt kifejezésre.

2019. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 jdfGabrella ***** válasza:
27%
Az imádkozás nem segít senki sem.
2019. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!