Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Mi van akkor ha...

Keresztények! Mi van akkor ha valakinek meghal a férje és újrahazasodik?

Figyelt kérdés

Úgy értem, rengeteg példa van erre, hogy ha meghal a házastársa valakinek akkor idővel megesik, hogy újrahazasodik. Nemtudom, hogy én meg tudnám e tenni, de ha belegondolok, ugye abba hiszünk, hogy ha meg is hal valakink, akkor Isten azzal vigasztal, hogy viszont látjuk a mennyországban. Aki újrahazasodik ezt hogy rendezi le magában? Mert akkor mire újra látja az elhunyt férjét addigra ott van a másik mellette, akkor a mennyben két férje lesz vagy az első mit fog szólni a második férjhez?


Lehet túl bonyolultan fogalmaztam és érdekes dolgokon gondolkodom, de most tényleg foglalkoztat ez, hogy akkor ez most hogy van?


2019. aug. 25. 10:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
64%
Nyugi,semmit nem fog szólani.Ott nincs házasság.
2019. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Nekem ez eléggé felfoghatatlan, hogy és annyira nem is jó elfogadni, hogy akit szeretek de elvesztettem és alig várom hogy újra lássam, már nem érinthetem meg úgy, nem szeretkezhetek vele, nem csokolhatom meg, mert ott már nem lesz ilyen. Konkrétan Isten megvaltoztat akkor mindent bennunk.. Nem akarom, hogy "atrobotoljon". Nem ertem miért jó ez. És mi van akkor, ha azelőtt visszajon Jézus, mielőtt megtudnam mi a szex és milyen jó tud lenni. Akkor soha életemben nem fogom tudni?
2019. aug. 25. 10:56
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Holtodiglan holtomiglan, ugyh semmi baj nincs
2019. aug. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%

Kérdés a feltámadásról (Mt 22,23-33; Lk 20,27-40)

Ezután szadduceusok is jöttek hozzá, akik azt mondják, hogy nincs feltámadás, és ezt kérdezték tőle: 19„Mester, Mózes előírta nekünk, hogyha valakinek a testvére meghal, és asszonyt hagy hátra, de nem hagy gyermeket, akkor a testvére vegye el az asszonyt, és támasszon utódot az ő testvérének. 20Volt hét testvér. Az első megnősült, és amikor meghalt, nem hagyott utódot. 21A második is elvette az asszonyt, és meghalt úgy, hogy ő sem hagyott utódot. Ugyanígy történt a harmadikkal is, 22és a hét közül egy sem hagyott utódot. Végül meghalt az asszony is. 23A feltámadáskor, amikor majd ezek feltámadnak, melyiké lesz az asszony? Mert mind a hétnek a felesége volt.” 24Jézus ezt mondta nekik: „Vajon nem azért tévelyegtek-e, mert nem ismeritek az Írásokat, sem az Isten hatalmát? 25Mert az emberek amikor már feltámadtak a halálból, nem nősülnek, férjhez sem mennek, hanem olyanok, mint az angyalok a mennyekben. 26Arról pedig, hogy feltámadnak a halottak, vajon nem olvastátok Mózes könyvében, hogy mit mondott neki Isten a csipkebokornál: Én vagyok Ábrahám Istene és Izsák Istene és Jákób Istene? 27Az Isten nem a holtak Istene, hanem az élőké. Ti tehát nagyon tévelyegtek.”

2019. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
21%
A #4 idézet elég zavaros. Azt is ki lehet hozni belőle, hogy Isten csak 3 embert támaszt fel, a többiek meghalnak mind.
2019. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen világot teremtett Isten. Az itteni életed, szereteted és emlékeid semmit sem érnek. Itt csak fájdalom és halál van. És utána? Valami agyatlan massza leszel, ami arra sem fog emlékezni, ha a gyerekei a pokolban kiáltanak. Ez Isten szeretete és teremtése.
2019. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Utolsó, elég ellentmondásos amit mondassz. Úgy tűnik nekem, hogy azt mondod, egy agyatlan massza leszek ami egyenlő Isten szeretetevel? Furcsa.
2019. aug. 25. 13:23
 8/31 anonim ***** válasza:
35%
Miért, ha elvész minden emléked, kapcsolatod, tehetséged, egyéniséged, akkor mi marad? Vagy bárki lehetsz ott?
2019. aug. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

A 4# értelmezése:

A sadduceusok nem hittek a feltámadásban, és ezt a "beugatós kérdést" tették fel Jézusnak.

Jézus válaszában benn van a kérdésedre keresett válasz. A test feltámadásakor az új test más minőségű, mint a mostani testünk. Olyan lesz mint az angyalok teste. Nem lesz akkor már szexuális vágy. Bűntelen lesz a természetünk is. A jelen ismereteinkkel, tapasztalatainkkal persze ezt nem tudjuk igazán megérteni, felfogni.


Az I. Timóteus 5-ben bőven beszél Pál apostol erről a témáról.


I. Timóteus 5:

9. Özvegyasszonyul hatvan éven alul levő meg ne választassék; egy férj felesége lett légyen,

és

14. Akarom tehát, hogy a fiatalabbak férjhez menjenek, gyermekeket szűljenek, háztartást vigyenek, és semminemű alkalmat se adjanak az ellenségnek a szidalmazásra.


Olvasd el az egész I. Korintus 7. fejezetet.

7:39. Az asszonyt törvény köti, míg férje él, de ha férje meghal, szabadon férjhez mehet, akihez akar, csakhogy az Úrban.

2019. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Lucifer 666 nem lehet kivenni a szavaidból, hogy igazából mit partolsz... Isten oldalán állsz e vagy sem, bár a felhasznaloneved lehet magyarázatot ad rá.
2019. aug. 25. 14:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!