Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta építik a katolikus...

Mióta építik a katolikus templomokban az oltárokat halotti csontokra?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint elhunyt emberek csontjaira építik a római katolikus templomokban az oltárt, ahol áldoznak a papok.

2019. aug. 25. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Erős alapokra kell építkezni, hogy végül magasra jussanak!
2019. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Nem teljesen, általában csak az oltárba helyeznek ereklyét.

Egyébként az őskeresztények kora óta, amikor a katakombákban miséztek az üldözések miatt. Ez a későbbi korokra is megmaradt.

2019. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, az őskeresztények nem miséztek, maxiumum úrvacsorát vettek. A misézés gyakorlata később alakult ki: oltár, halotti csontokra építve, stb. ott áldozás. Azt tudom, hogy a papok a bohócruhát (miseruha) a római császári udvar ruhatárából kölcsönözték a IV. századtól, amikor államvallás lett a katolicizmus.

A zsidók tisztátalannak tartották a halotti csontokat, az ősegyház pedig zsidókból állt. A katolicizmus később valamikor bevezette, hogy oltárt építenek, halotti csontokat raknak alá, és azon áldoznak az istenüknek.

Ez mikor volt?

2019. aug. 25. 20:11
 4/8 A kérdező kommentje:

Jézus amikor elfogyasztotta a pészachi bárányt az ószövetségi törvény szerint a tizenkét zsidó tanítványával, aligha olyan helyen tette, ahol halotti csontok lettek volna az asztal alatt. Ezt teljességgel kizárhatjuk! Az őskeresztények sem csináltak ilyet, mert többségében zsidók voltak. Később alakult ki ez a különös és bizarr szokás:

emberi csontok az oltár alatt, templom a temető közepén, stb.

2019. aug. 25. 20:17
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Akkor ezek szerint rosszul tudod, nem te vagy az első, aki nem tud mindent.

Egyébként az ősegyház nem csak zsidókból állt, máskülönben az apostolok elég gyatra munkát végeztek volna. A valóságban az ősegyházban számtalan görög, római, s megannyi más nemzetiségű megtért volt már.


Egyébként az sem igaz, amit a zsidókról írtál, de az általad írtak alapján dunsztod sincs a témáról.


"Mózes magával vitte József csontjait is, mivel ő megeskette Izrael fiait: »Amikor Isten megemlékezik majd rólatok, vigyétek el innen csontjaimat magatokkal!«"


"Egyszer, amikor éppen temettek egy embert, az emberek hirtelenül megpillantották a portyázó csapatot. Az embert bedobták Elizeus sírjába és elmentek. Mihelyt az ember hozzáért Elizeus csontjaihoz, életre kelt és talpra állt."

2019. aug. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Ma már nem épül halotti csontokra... Kb. a II. századtól kezdve a vértanúk sírja fölé emelték az oltárt. Mivel ez nem volt mindig megoldható, illetve később a népvándorlás idején az elmenekítettek ereklyéket a barbárok dúlása elől, ezért elterjedt, hogy oltárkőbe helyeztek ereklyét, ahogy ma is.

Egyébként a katolikus templomok oltárai sokkal inkább az Ószövetséghez van közük, mint a rómaiakhoz. Ahogy a zsidóknál az áldozati oltárnál előírás volt: a katolikus templomokban is az oltárlap egy természetes kőből faragott és kizárólag istentiszteleti célul használható.


"Én úgy tudom, az őskeresztények nem miséztek, maxiumum úrvacsorát vettek. A misézés gyakorlata később alakult ki: oltár, halotti csontokra építve, stb. ott áldozás"

Még mindig nem sikerült egyházatyákat olvasni a II-III. századból. Továbbra is bepótolásra vár ez nálad. De sebaj, sosem késő...

"Azt tudom, hogy a papok a bohócruhát (miseruha)"

Szerinted mennyire Krisztus-követőhöz méltó ez a mondat? De úgy őszintén... Vagy már észre sem veszed, amit leírsz.

2019. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

"Az őskeresztények sem csináltak ilyet, mert többségében zsidók voltak."


Ez nem igaz, mert a kisebbség volt csak zsidó, a java más nemzetiségű volt már akkor is.

2019. aug. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%

"mennyire Krisztus-követőhöz méltó ez a mondat?"

Nem hinném, hogy Krisztus-követő...

2019. aug. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!