Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tetoválás bálványimádás?

Tetoválás bálványimádás?

Figyelt kérdés

Ha jol tudom,Isten szemében ha valaki keresztet hord az bálványimádás..vagy rosszul tudom?

Es mi van a tetovassal?



2019. aug. 27. 21:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Úgy értettem hogy a tetoválás nem olyan mint pl egy alma , hogy megeszed és ezáltal a szervezetedbe vitamin jut , aminek jótékony hatása van. "


Ez igaz. De ugyanez elmondható a hajdíszről, a nyakláncról, a karkötőről, a gyűrűről meg a többiről is. Azoktól sem jut semmiféle vitamin a szervezetedbe, mégis használod őket.

Az meg, hogy a tetoválástól bőrrákot lehet kapni, hát lehet, hogy lehet tőle, de ez nem igazán jellemző, a tetovált emberek többnyire nem magától a tetoválástól kapnak bőrrákot.

Attól már sokkal inkább, hogy a tetoválást általában szeretik mutogatni, vagy legalábbis igyekeznek nem eltakarni, ha már egyszer drága pénzért magukra varratták. Ha pedig nem takarja, akkor több napfény éri a tetovált bőrfelületet, amit ha túlzásba visznek, akkor már bizony megnőhet a bőrrák kockázata.

Egyébként is, tetoválást az önpusztítóbb típusú emberek szoktak előszeretettel magukra varratni. Az ő körükben meg egyébként is általában magasabb a rák kockázata, mivel ők kevésbé figyelnek az egészségükre és testük épségére, mint az önpusztításra kevésbé hajlamos emberek.

2019. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
A bálvány nem azt jelenti,hogy isteni tulajdonságokkal ruháznak fel valakit,mert lehet pl egy színész is bálvány,mégsem valószínű,hogy természetfeletti képességeket tulajdonítanak neki. A bálvány inkább a fokozott rajongás tárgya,de ahogy nekem mondták a hívő ismerőseim,bármi,ami Istennél fontosabb. Nemrég mesélte egy hívő ismerősöm,hogy a férje bepörgött rá,mikor késő este ért haza egy keresztény táborból,ő meg vacsorával várta. A férj ultimátumot adott az ismerősömnek,hogy vagy Isten,vagy ő. Na Isten szemében a férj egy bálvány,ha a nő őt választja helyette. Mielőtt lehúznának,én nem értek ezzel egyet,csak leírtam,hogy az én keresztény ismerőseim hogy látják a dolgokat. A lényeg,hogy a tetkó nem nagyon csúszik bele ebbe a kategóriába. Max köznyelvben lehet bálvány,de ott se a tetkó,hanem az,amiért annyira odavagy,hogy magadra varratod,de ez már emberfüggő,ki hogy gondolja.
2019. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Bálvány: olyan dolog, ami a gondolkodásban Isten helyébe lép. Ez lehet egy tárgy (pl. fétis), egy ember (pl. személyi kultusz), vagy egy fogalom is (pl. haszon, hatalom).


Ha tehát a tetoválás mondjuk azzal a szándékkal történik, hogy majd általa jobb emberré válik, akkor az egy bálvány. Ha arra szolgál, hogy mondjuk emlékeztessen egy szeretett emberre, vagy követendő erényre, akkor nem (ha egyébiránt az keresztényi értelemben is erény). Ugyanúgy nem bálvány, ha pusztán esztétikai célt szolgál, vagyis csak a szépsége miatt viseli valaki. Láttam ötletes tetoválásokat pl. csúnya hegek elfedésére, ez mondjuk kifejezetten pozitív tud lenni.


Jelképek már érdekesebb téma. Nyilván nem tetováltat valaki magára náci horogkeresztet, hacsak nem ért egyet az ezzel szimbolizált ideológiával, ami amúgy végletesen istenellenes. Tehát a horogkereszt (illetve az általa képviselt ideológia) ugyanúgy Isten helyébe lép.

2019. aug. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!