Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felekezetet szeretnék váltani!...

Felekezetet szeretnék váltani! Katolikus-->Református. Mi a menete ennek?

Figyelt kérdés
Tehát papíron református legyek és lehessen ilyen felekezetbeli templomi esküvőm.

2019. aug. 28. 18:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
23%
A katolikusokhoz könnyű bekerülni, már csecsemőként behálóznak, és nehéz kikerülni onnan.
2019. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Katolikusként is lehet református esküvőd, de lehet ökumenikus esküvőd is, ha párod református.
2019. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
26%
Egyáltalán nem nehéz.A plébániára irsz egy levelet,hogy ki akarsz lépni és bejelentkezel a református egyházhoz.
2019. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

#1 Kikerülni nem is akarok a katolikusból, mert azt tudom, hogy nem lehetséges kilépni belőle, és akkor is katolikus leszek náluk ha felveszem a református vallást.



#2 Ideológiai és politikai okai is vannak a felekezetváltásomnak.

2019. aug. 28. 18:45
 5/27 anonim ***** válasza:
78%
Óh értem, szóval nem teológiai oka van. Akkor lényegében teljesen mindegy. Ha formálisan is el akarod hagyni, akkor 2 tanú előtt kell a plébánosnál kijelentened, hogy elhagyod az Egyházat. Ha formalitás kevésbé számít, akkor pedig teljesen mindegy, mert aposztata lettél, amivel önmagad zártad ki az Egyházból.
2019. aug. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

Politikai???

No mindegy. A felekezetváltáshoz nincs köze a mostani felekezetednek. A helyi ref. lelkésznél jelentkezz, gondolom némi hitoktatás után konfirmálsz, úrvacsorát veszel, és református vagy.

A katolikus plébánián akkor érdemes szólnod, ha eddig fizetted az egyházi hozzájárulást.

2019. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%

#6

Miért csodálkozol politikai okon? Bayer is mondta, hogy kitér az evangélikusoktól, mert nem kormánynak tetsző mondatokat nyilatkozott egyik ev. püspök.

Akiknél a hitbeli elköteleződés 0, azok más szempontok szerint tagjai egy-egy adott felekezetnek.

2019. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
44%
:O nem szoktam b.-t hallgatni. Mondjuk tőle nem lep meg semmi.
2019. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
46%

Annyira még eszemnél vagyok, hogy én se hallgassam őt :) Csak nyilatkozatát olvastam vagy újságban vagy talán neten.

Szóval manapság a politikai okból történő felekezet váltás sem fehér varjú.

2019. aug. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
41%

Bocsi, ez nem ide jön, de kérlek ne pontozzatok le!

A választ a kérdésedre nem tudom, de nagyon örülnék, ha te is református lennél. Én is az vagyok.

Sok sikert az esküvőhöz, és sok boldogságot!!!

2019. aug. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!