Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan működik a templomba...

Hogyan működik a templomba járás menete?

Figyelt kérdés

Református vagyok.vasarnap bemegyek a templomba leülök majd kimegyek?

Kell szép ruha?

Valamit kell csinálnom?



2019. aug. 23. 00:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

Katolikus vagyok (papíron) de hagyományból ünnepekkor járok templomba (húsvét, karácsony, pünkösd). Nálunk időnként fel kell állni, le kell ülni, le kell hajtani a fejünket, le kell térdelni, keresztet kell vetni, templomból rükvercben kell kimenni, hogy Isten ne a popónkat lássa.


Refiknél ha jól tudom nincsenek ilyenek (még csak egyszer voltam református istentiszteleten de a katolikushoz képest csak olyan volt, mint valami iskolai előadás), csak leülsz és csendben végighallgatod a prédikációt.


"Szép ruha" nem kell, csak olyan amit utcán is hordanál, strandon kívül. Tehát fürdőruha pl. nem jó, de rövidnadrág+póló jó lesz.



Kb. 45 perc, van pár ének, bibliai részletek a lelkésztől és ezek értelmezése valamilyen modern, közéleti dologra, aztán megy ki mindenki.


Még annyit tudok, hogy a refiknél időnként van Úrvacsora (kenyér és bor) amiben Krisztus Utolsó Vacsorájára emlékeznek, ehhez csak akkor illendő járulni, ha már Konfirmálták.


Nálunk, katolikusoknál minden misén van szentáldozás, én még egyszer se mentem, mert elvileg ilyenkor Jézus testét és vérét isszuk, és én nem voltam még elsőáldozó, meghagyom azoknak akik ennyire vallásosak.

2019. aug. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, ha nem vagy vallásos miért jársz templomba?
2019. aug. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

#2 Valahogy jól esik másokkal együtt ülni, akikkel egy közös ismert mitológián, mondakörön osztozunk, és a "bölcs sámán" mai megfelelője tanácsokkal lát el minket. Ez még valami ősemberi ösztön lehet. :)


Negatív érzésekkel tölt el mind a komoly vallásosság, mind a hardcore ateizmus, de ez a középút úgy érzem ad nekem valami értéket amit máshol nem kapok meg. Amikor kijövök a mise után a templomból, alig bírom letörölni a vigyort az arcomról, mintha belőttek volna valami droggal.

2019. aug. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Bemész,leülsz,amit a mások csinálnak csináld azt te is.Van amikor fel kell állni,de ha nem birsz állni ülve is maradhatsz.

Van aki ünneplő ruhát vesz,mások farmerba sportosan öltöznek.Ne előirás a kosztüm,öltöny, nyakkendő mint jehováéknál.

2019. aug. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Hát... annyira nem bonyolult :) bemész, leülsz, ha látod hogy a többiek felállnak, te is felállsz majd leülsz, ilyen egyszerű. :)


Nem kell kiöltözni, jó azért ne menj strandpapucsba, de nem is kell fehér ing / nyakkendő.


Reformátusoknál általában a bejáratnál vannak kirakva énekeskönyvek, abból elvehetsz egyet, s illik énekelni. Ha nem is tudod az adott éneket, attól kinyithatod, s legfeljebb ének közben olvasod.

2019. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

Reformátusként énökölnöd is köll. Egyszer voltam temetésen, a pap még azt is nézte hogy énekelek, mintha énekórán lennék. Utálok énekelni.

Katolikusoknál beülsz a leghátsó padba, még el is feküdhetsz, nem szól rád senki. Mondjuk azt meg kell gyónni majd, hogy a misén nem figyeltél.

2019. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

"Katolikus vagyok (papíron) ... templomból rükvercben kell kimenni, hogy Isten ne a popónkat lássa"

:)))))

Én nem csak papíron vagyok az, és ilyet még nem is hallottam. :) (Akkor is látja, ha rükvercben mész ki. ;-) )

2019. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

"Katolikusoknál beülsz a leghátsó padba, még el is feküdhetsz, nem szól rád senki."

Persze...


"Mondjuk azt meg kell gyónni majd, hogy a misén nem figyeltél."

Majd akkor, ha katolikus lesz.

2019. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szóval leülsz. Bejön a pap, fel kell állni, ilyenkor elmondanak egy imádságot. Az 1. ének 1. versszakát fennálva, a többit ülve kell énekelni az énekeskönyvből (természetesen ilyenkor elmondják, hogy hányadik oldal, hányadik énekének, hányadik versétől hányadikig kell énekelni). Jön a prédikáció/ igehirdetés amikor a pap elmondja, hogy hosszú vagy rövid a történet, amit olvas, és esszerint kell leülni vagy fennállni.

Több èneket is fogtok énekelni, ezeknél is úgy fog menni, mint az 1.-nél, csak nem kell felállni.


A hónap utolsó vasárnapján van úrvacsora, amikor annyi a különbség, hogy kimész és kapsz egy kis falat kenyeret és egy korty bort iszol.

Kiöltözni nem kell különösképpen, de ne rövidnadrágban meg túldekoltált pólóban menj.

Ha valami ünnep van, akkor általában a gyerekek előadnak valamit. Ilyenkor illik ünnepiben menni.

Szerintem röviden, tömören ennyi.

Remélem tudtam segíteni!

2019. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok

Az kimaradt, hogy református, templomba és egyházi (katolikusba sajna) iskolába járó lány vagyok.

2019. szept. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!