Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek, miért hisznek...

Az emberek, miért hisznek istetnben?

Figyelt kérdés

2019. szept. 5. 19:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az Isten hit, a nálunk magasabb intelligencia keresése belénk van ültetve. Ezt örököltük, mivel Ő teremtett minket és elszakadtunk tőle, azaz Ő nélküle élünk, de a teremtettségünkből kifolyólag a bensőnk (lelkünk, szellemünk) keresi a teremtőjét! Aztán a legtöbbünk ennek ellenáll a másik része pedig nem az igazságot, nem az Élő Istent keresi, hanem sokkal inkább egy ember által alkotott vallást, ahol hitpótló cselekedetekkel karja nyugtatni a lelkét.
2019. szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nézd szája. Én elhiszem hogy téged így neveltek , de amit mondasz gyerekes. A kisgyereknek ha azt mondod a télapó hozzá az ajándékot elhiszi. Képes behallucinalni őt . Úgy an ez van az Istennel is. Gyerekként elhitették veled hogy létezik és ezt a hitet táplálják benned a bibliaval meg a templomba járással. De ha ezt az egészet nem kaptad volna , nem hittel volna benne. Illetve ha 15 evesen korberohogtek volna a szüleid meg a barátaid hogy te ezt komolyan elhitted? Tényleg hiszel a jezuskaban? Akkor már rég nem hinnél
2019. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

12-es van benne valami. De gondolom azért van ez az egész, mert régen is, mint most is, az emberek nem tökéletesek, mindenki hibázik, vagy csak nem volt olyan jó, hogy valami nála nagyobb erőnek köszönhetően, valami igazán jót adhasson. Így kellett valaki, vagy valami, akire foghatják, hogy nem én hozom az ajándékokat, hanem a tèlapó, a Mikulás, a Jézuska, vagy adott esetbe az Isten. Ő a jó, őt kell keresni, szeretni, és amúgy én is elhiszem, így már közös a hitünk, járjunk össze, templomba, és állítsunk karácsonyfát, meg ünnepeljük meg. Talán erről szól a hit, ami így ez által közössé válik bennünk, még ha csak egy nagy kamu is ez az egész. Én vagyok olyan, amilyen vagyok, de Isten mindig jó lesz (hozzánk), mert egy nem létező személyt, sosem fogsz tudni elrontani, besározni, stb...

Amúgy én örülnék ha lenne isten, meg Télapó (stb.) mert legalább lenne tényleg akihez fordulhatok ha valami baj van, vagy csak egyedül érzem magam. Így akár létezik Isten, akár nem, én megpróbálok mindig jó maradni, és a világot jobbátenni. Kőszi a válaszokat!

2019. szept. 11. 19:46
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez így jól hangzott :) de ha megköszönjük neki a sok jót, mert feltételezzük hogy él, akkor kérjük számon a sok rossz ért is
2019. szept. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Az életben, mindenért mi vagyunk a felelősek, az összes tettünkkért, a következményekért, a történésekért! Mindig van beleszólásunk a dolgokba, lehetőségünk, hogy változtassunk, vagy megvalósítsunk dolgokat! Ezt valahogy a saját életemben tapasztaltam meg főleg! És ilyen is! Ha tenni akarsz, ne habozz, csak mindig jót tegyél, és megjön a gyümölcse! A sok jó, jót szül! Ezt tapasztalatból mondom!
2019. szept. 16. 11:01
 16/17 anonim ***** válasza:
Az nem igaz hogy mindenért az ember a felelős
2019. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Igaz, mert a bolygók, a nap, és az egész világ a felelős! (szerintem) Sok olyan dolog van, amivel ha megbékél az ember, megérti a múködését, akkor sokkal jobban múködik az!

Ti hisztek valamiben? Vagy valakiben?

2019. nov. 5. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!