Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha vallásos vagyok, de ma...

Ha vallásos vagyok, de ma éppen nem szeretnék vasárnapi szentmisére menni (mert fáradt vagyok, nincs kedvem kimozdulni a házból. ), akkor azt kiválthatom egy jótéteménnyel?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy szentmise helyett segítek egy másik embernek, jót teszek vele stb.

2019. szept. 8. 10:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Meditálj egyet. Adj hálát benne.

Ennyi.

2019. szept. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Hálát adok [önmagamnak] hogy megszabadultam a kereszténységtől. Ámen.
2019. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem.

A szentmisehallgatást csak akkor lehet kiváltani jó cselekedetekkel, ha elháríthatatlan akadály gátolt a misén való részvételben.


Azt, hogy fáradt vagy, nem nevezném annak. Feltéve, ha nem az egész éjszakai munkától vagy fáradt. A nincs kedvem kimozdulni-ról ne is beszéljünk.

2019. szept. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 tgt ***** válasza:
79%
Katolikusoknál ez bűnnek számít és nem lehet kiváltani jótéteménnyel.
2019. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
5: van, aki minden napot megszentel. Kár, hogy nálatok egy napból áll a megszentelés.
2019. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%

15 most mindenképp kötözködni akarsz, rendben, egészségedre. A kereszténységben a vasárnap a feltámadás napja, azt ünneplik. Az orosz nyelv őrzi is ezt,

vasárnap = Bоскресенье [ejtés:voskresen'ye] szó szerint = Feltámadás

2019. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szia,

Egyetértek a 10-el, ha tényleg nagyon fáradt vagy. Egyébként ha jól tudsz angolul akkor itt online tudsz nézni miséket élő közvetítéssel, időpont alapján:

[link]


Kedves üdv.

2019. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
16: nem kötözködtem, a Bibliából idéztem, de nem csodálkozom rajta, hogy nem ismered.
2019. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%
"a Bibliából idéztem" - nem látom, hol? én idéztem Mózes 3. parancsolatát. Ne csodálkozz #18 egyébként, nem ismerek semmit, hülye vagyok, írásban adom. Megnyugodtál?
2019. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Parancsolj: Ez az egyik na­pot kü­lönb­nek tart­ja a má­sik nap­nál, az pe­dig egy­for­má­nak tart min­den na­pot: mind­egyik le­gyen bi­zo­nyos a maga meg­győ­ző­dé­sé­ben. (Róm 14)
2019. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!