Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha vallásos vagyok, de ma...

Ha vallásos vagyok, de ma éppen nem szeretnék vasárnapi szentmisére menni (mert fáradt vagyok, nincs kedvem kimozdulni a házból. ), akkor azt kiválthatom egy jótéteménnyel?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy szentmise helyett segítek egy másik embernek, jót teszek vele stb.

2019. szept. 8. 10:15
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

#20

Itt Pál apostol egyértelműen a mózesi törvényekről beszél, amik a szombathoz kapcsolódtak. Ezeket a megtért zsidók megtarthatták, vagy el is hagyták, rájuk volt bízva. Erről beszél a kolosszeieknek írt levél 2. fejezetében is.

"Senki ne ítéljen el tehát titeket étel vagy ital dolgában, sem az ünnepnapra, újholdra vagy szombatra vonatkozó dolgokban. Ezek csak árnyékai a jövendő dolgoknak, a valóság azonban Krisztusé."


Viszont ez messze nem jelenti azt, hogy az Úr napját ne kéne megtartani, sőt Pál apostol a zsidóhoz írt levélben így szól:

"ne hagyjuk el összejövetelünket, mint némelyek szokták, hanem bátorítsuk egymást, annál inkább, minél inkább látjátok a napot közeledni"


Szerintem elég egyértelmű ebben a kérdésben az apostol. Jézus pedig még egyértelműbb az utolsó vacsorán, amikor parancsba adja a kenyértöréskor:

"Aztán fogta a kenyeret, hálát adott, megtörte, és odaadta nekik ezekkel a szavakkal: »Ez az én testem, mely értetek adatik. Ezt tegyétek az én emlékezetemre!«"


Függetlenül attól, hogy Eukarisztia vagy csak úrvacsora, ezt csak közösségben lehet megtenni, ami bizony vasárnapi szentmise vagy istentisztelet. (Vagy szombati a szombatistáknál.)


De már az I. századi Didakhéban is szerepel az utasítás:

"Az Úr napján gyűljetek egybe, törjétek meg a kenyeret és adjatok hálát, előtte tegyetek bűnvallomást, hogy tiszta legyen áldozatotok."

2019. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!