Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívekből botránkozást...

A hívekből botránkozást váltana ki, ha egy új pápa felvenné a Péter nevet?

Figyelt kérdés
II. Péterként tevékenykedne. Ebből balhé lenne? Mert eddig egy pápa sem vette fel az apostol nevét.
2019. szept. 8. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sehol nem tiltják. Biztos lennének, akiknek nem tetszene, de ennyi.
2019. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én ezt a névválasztósdit sem tartom szükségesnek, mindegy hogy hívják.
2019. szept. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2.: Annyiból érdekes, hogy kvázi programot ad.
2019. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Péter soha nem volt Pápa-
2019. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

A név azt jelentené, hogy a pápa vissza akarna térni a gyökerekhez, az első keresztényekhez, az ókori iratokban megőrződött leírások alapján.

A külvilágnak tetszene a név, ám az egyházon belül megosztottságot okozna. Ugyanis az egyház azt hirdeti hogy ők őrzik az apostoli hagyományt - akkor mi az, hogy vissza a gyökerekhez?

2019. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első pápák sokáig nem vettek fel nevet, úgy 500 év telt el, hogy egy pápa ne a saját nevét használja. Utána terjedt el, hogy tiszteletből valamelyik előd nevét vették fel. De Szent Péterét sosem, mert nyilván érezték, hogy olyanok úgysem lehetnek.

íratlan szabály, hogy Péter nevet nem vesz fel az új pápa, de szerintem én nem botránkoznék meg rajta. Nyilván lehet rosszmájúan megjegyezni, hogy "csak próbál majd olyan szent lenni, de nem lesz úgysem", de lehet úgy is értelmezni, hogy ő a pápai "programját" Szent Péter nyomán akarja megvalósítani, mert az élete tényleg példa és őt érdemes követni.

2019. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A botránkozás erős szó, de sokakból ellenérzést válthatna ki. Az apostolt maga Krisztus nevezte Kéfának, azaz Sziklának, görögösen Petrosznak. Elég nagy önteltségre vallana, ha egy pápa felvenné ezt a nevet.

De mint írták, kifejezetten nincs ilyen tiltó szabály.

2019. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Én trollkodásból a Jehovát venném fel. :P
2019. szept. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Merész ötlet....
2019. szept. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Előbb operáltasd át magad Lucikám, mert ő nőnemű!
2019. szept. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!