Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik felekezetet ajánljátok?

Melyik felekezetet ajánljátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék közösségbe járni, de nem tudom melyikhez tartozzak. Katolikus neveltetésben részesültem, de már lassan 10 éve, hogy nem járok templomba.


Az a bajom, hogy bennem az maradt meg, hogy a templomban mindenki megbámul mindenkit és az egész dolog olyan rideg. Mintha a papok is olyan távolságtartóak lennének. Csak a külsőségre mennek.

Úgy érzem az Evangélikus irányzat állna közelebb hozzám vagy esetleg a Golgota gyülekezet. A lényeg, hogy legyen egy összetartó közösség ahol együtt lehetünk Istennel.


A katolikus szertartás valahogy nem az én világom.



2019. szept. 9. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
A buddhizmust ajánlom!
2019. szept. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem az emberek, a gyülekezet, a közösség, de még csak nem is az alkalom miatt tartozunk valamelyik egyházhoz. Ha ennyi lenne, nem sokat érne. Ha jön egy rossz pap, felbomlik a közösség, akkor váltasz egy másik egyházba?


Jöjj tisztába vele, hogy melyik tanítását érzed magadénak, és ahhoz tartozz.

2019. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
És ha katolikus közösséget váltanál? Lehet csak a hely "rossz" ahová jársz de ha maga a mise meg az ilyenek nem tetszenek akkor a reformátust ajánlom :) 2 ref. Gyülekezetbe jártam mindkét helyen családias volt a hangulat. Istentisztelet után még maradunk beszélgetni illetve eszünk pogácsát,süteményeket teázunk :)
2019. szept. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Ezeket nem jehova t - hir gy - krisna - hinduizmus , buddhizmus . Mind tévút akar a mormonok , boszorkányság letűnt korok misztériumai plusz maffia szekta mint scientológia . Keress infót az önismerethez mert mindenhez fokozatok kellenek nem születik profinak senki hanem képezi magát . A saját működėsed ismerete nélkül a világ sem a világ feletti nem érthető meg . Kételkedj cáfolj keresd több forrásból az igazat ės választ mintsem rögtön elhidd vagy elutasítsd .
2019. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

"családias volt a hangulat. Istentisztelet után még maradunk beszélgetni illetve eszünk pogácsát,süteményeket teázunk :)"

Ezt a katolikusok is pont ugyanígy csinálják mise után. :)


De tényleg annak van igaza, aki azt írja, hogy nem ilyenek, nem egy adott pap, pont nem a külsőségek (hangulat, meg hasonlók) alapján kellene választani, hiszen ezek jönnek-mennek, folyamatosan változnak - vagyis a kérdező, akit nem csak katolikusnak kereszteltek, hanem katolikus neveltetésben is részesült (!), a legjobban teszi, ha a katolikusokhoz visszavezető utat keresi meg.

2019. szept. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

"Arról fogja magtudni mindenki, hogy az én (Jézus) tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást." (Jn 13:35)

És a szeretet nem csak akkor kell működjön, amikor mindenkinek minden rendben megy, és vidáman eszegetünk, iszogatumnk és trécselünk. Mi van, ha beteg vagy? Eljönnek meglátogatni? Mi van, ha elveszted egy szerettedet, felhív valaki telefonon? Mi van, ha lelki érzelmi válságban vagy? Kapsz szívből jövő segítséget és gondoskodást, többet mint hogy valaki elküld pszichiáterhez?

Mert lesznek ilyenek és hasonlók is mindenki életében, és akkor derül ki a gyülekezetről, hogy milyen valójában. Könnyű "szeretni" ha süt a nap. Mi van, ha jön a jégeső szélviharral, lesz menedék behúzódni előle?

üdv

Stefán

2019. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Katolikus.
2019. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, mindenki a saját felekezetét fogja...
2019. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

"Úgy érzem az Evangélikus irányzat állna közelebb hozzám vagy esetleg a Golgota gyülekezet."

Hát kedves kérdező, sikerült két nagyon különböző felekezetet egymás mellé állítani. Az evangélikus irányzat teológiailag nagyon közel áll a katolikushoz, a golgota gyülekezetnek meg nincs is kimondottan teológiája.


"Csak a külsőségre mennek."

Úgy érzem, hogy inkább te mész csak a külsőségekre, amit jól szemléltet előbbi megjegyzésem. Két teljesen különböző felekezetet hoztál lehetséges új helynek.


Szerintem sokkal fontosabb az igaz hit, amit tanít a felekezet. Hiszen felekezeten belül van számtalan közösség, ahova járhatsz. Például katolikusoknál is vannak karizmatikusok, ahogy megtalálható a hagyományos szertartás is, ami "nem a te világod". Hozzáteszem sok evangélikus istentiszteleten voltam, olyan túl nagy különbség nincs a katolikushoz viszonyítva.

2019. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

Sehol sem lehetsz együtt Istennel, mert ő maga nem adja jelét annak, hogy valamelyik felekezetben jelen lenne. Agymosás, hogy YX felekezetben ott van Isten. Ez felérne a létének a bizonyításával!


Másrészt amennyire észrevettem, te képmutató vagy Kérdező. Nem Isten érdelel, hanem vallásos élményeket akarsz! A kettő NEM ugyanaz!


A katolikus egyház egyébként apostoli jogfolytonossággal rendelkezik, tehát egy hagyományos katolikus mise még mindig jobb választás, mint a szakadár egyházak agymosása. Persze mehetsz a h.n. adventistákhoz is, van egy pár jó előadójuk, így az istentisztelet akár tetszhet is. Viszont ha naiv vagy, kimoshatják az agyad...

2019. szept. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!