Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek "ciki" 6 év után...

Szerintetek "ciki" 6 év után újra templomba menni?

Figyelt kérdés
6 éve konfirmáltam a nálunk lévő templomba és azóta nem is mentünk többet sőt már nem is fizetjük az egyház pénzt vagy micsodát. Úgy érzem templomba kell mennem lelkileg most nagyon kimerültem jól esne vasárnaponként oda járni.De nem ismerek ott senkit csak a lelkészt és ő biztos felismerne nem lenne "ciki" ilyen hosszú idő után visszamenni oda egyedül? Ne haragudjatok emiatt a buta kérdés miatt de szorongásos betegségem van és képes vagyok a bolhából is elefántot csinálni.

2019. szept. 10. 20:05
1 2
 1/13 anonim válasza:
90%
Szia. Egyáltalán nem ciki. Sőtt... a lelkész szemével nézve az a ciki ha nem jársz. Nyugodtan menj el a templomba.
2019. szept. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Szia, nem ciki:)
2019. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1%
Igen, templomba járni ciki.
2019. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy ciki, sőt!
2019. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha úgy érzed,nyugodtan menj el.Nem ciki.
2019. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem protestáns vagyok, de nem gondolom, hogy náluk ez ciki lenne.

Esetleg más megoldás lehet, hogy ha van a környéken másik templom.

2019. szept. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy "árulásnak" venné. Tuti, hogy örülne, hogy újra lát.
2019. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Menjél nyugodtan, ülj le csendben és figyelj. A "soha nem késő" -re sok példa van az evangéliumokban
2019. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ment a zöld pacsi :)

Kell amúgy fizetni valamit? Azt tudom hogy a kijáratnál lehet adni aki akar de amúgy nem kell nem? Apukám azt mondta már évek óta nem fizet az egyháznak nem tudom pontosan ez mit jelent.

2019. szept. 10. 20:50
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
nem "kell" adhatsz, de nem kell. És ne is törődj most ezzel. Az evangéliumokban nagyon sokszor van ez: "Ne félj". Az evangélium görög eredetű szó (ευαγγέλιον, euangelion), jelentése jó hír, örömhír.
2019. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!