Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki füvezik lehet...

Ha valaki füvezik lehet keresztény?

Figyelt kérdés

Gyakran szoktam füvezni és ezáltal sok embert megismertem köztük keresztényeket is. Mindenki aki füvezik és közben keresztény azt állítja nincs azzal semmi probléma, hogy füvet szív és, hogy a biblia nem tiltja. Megkérdeztem a hitoktatás tanárom aki azt mondta nem lehet valaki keresztény aki füvet szív mivel a biblia tiltja de sajnos nem fejtette ki bővebben. Akkor ez hogy is van?

Én nem vagyok keresztény csak isten hívő szerintem állszentség ha valaki komoly kereszténynek tartja magát és közben füvezik. Érdekelne a ti véleményetek. Annyit kérek, hogy bővebben írjátok le a véleményeteket. :D



2019. szept. 10. 21:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Már jó pár éve füvezek ugyanúgy beállok egy felestől mint régen, van olyan barátom aki 10 éve csinálja és nála is ez a helyzet. Ez nem igaz h idővel több kell. Egyébként embere válogassa ki mennyire tudja magát türtőztetni én például akármennyi időt kibírok, hogy ne szívjak mert letudom foglalni magam és nélküle is boldog vagyok nekem a fű csak egy plusz mint másoknak a sörözés. Hozzátesz a beszélgetéshez és ha netán rossz kedvem van néhány órára boldoggá tesz es megnyugtat utánna tisztább fejjel tudok hozzá állni a problémákhoz és könnyebben megoldom őket. Nem várom el, hogy megértsétek mert ahhoz használni kell jó társaságban jó cuccot. Csak annyit kérek még nem látjátok az érem másik oldalát ne ítélkezzetek mert mi nem a be herbálozott ciganyok vagyunk. :D


Én csak az alapján írok amit hitoktatás órán tanulok amit a tanár mond mindig is jártam hitoktatásra mivel érdekel a keresztények nézete. De ha nem is a tíz parancsolat szerint éltek hanem az erkölcsi nézeteitek szerint. És ha az eggyik ember szerint isten bünteti a füvezést a másik szerint nem akkor mi van? Bünteti tiltja vagy nem? Én csak azt mondom, hogy a keresztények ahogy észrevettem maguknak szabják meg mi jó és mi nem, ezert nem értem az egészet.

2019. szept. 11. 12:29
 12/16 anonim ***** válasza:

" keresztények közt ennyire sokan más véleményen vannak pedig ha már konkrét parancsolatok szerint éltek megkellene beszélni "


A BTK. is elég konkrét,mégis mindenkinek megvan a maga sajátos véleménye a törvénytelenségről és rosszabb esetben ezt gyakorolja is. Az ember ilyen,hiába vannak konkrét utasítások,egyet nem tudsz mutatni,aki bárhol is maradéktalanul betartaná,mindenki megy a feje után. Nem értem,hogy egy keresztény miért ne tehetne így,hiszen ő sem szűnt meg embernek lenni.

2019. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség. Akkor minek vagy keresztény? Ha nem vagy hajlandó betartani a szabalyokat. Alapíts vallást. Vallasnak az a lényege, hogy vallasz valamit valaminek a tagja vagy, aminek betartod a szabalyait. Kérdem én ha senki sem tart be egy szabályt akkor mi értelme a szabálynak? Ti bajotok, hogy egymás közt nem tudtok megegyezni. Elkövetsz egy bűnt meg gyónod és elvan felejtve elég nagy hülyeségnek hangzik. Az a baj, hogy mindenki a saját nézetei szerint alakítja a kereszténységet ez egy univerzális vallás. :D Értem már miert szeretik az emberek mert tudják ha el is követnek valamit a gyónas után nincs büntetes. Ezért nem vagyok keresztény ti viccet csináltok istenből. Persze ha van olyan keresztény aki betart minden parancsolatot mindég erkölcsösen cselekszik keressen meg ráíratom a házam és minden vagyonom.
2019. szept. 11. 19:21
 14/16 anonim ***** válasza:
Én aztán semmiért és nem vallok semmit,hol írtam,hogy keresztény vagyok? Nem kell kereszténynek lenni ahhoz,hogy ne idealizáljam túl az embereket és ne tudjam,hogy senki sem tud semmilyen törvény szerint élni. És amíg se te,se én nem vagyunk makulátlanok,addig ne kérjük már számon a másikon ugyanezt.
2019. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez így nincs benne konkrétan de az biztos hogy Isten előtt ez nem kedves. Miert is lenne az ha a drog függőséget okozhat és még káros is , az illető nem tud magáról , fájdalmat okoz vele a szeretteinek stb ... csupa negatív dolog . Ez biztos, hogy nem kedves Isten előtt.
2019. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A fű nem drog kevesebb káros hatása van mint az alkoholnak és nem lehet rászokni az alkohollal ellentétben max pszichikai függőséget okoz és ha egy kicsit is van önkontrolod nem jelenthet problémád. Ezek az érvek tudatlanságot jelentenek ebben a témában nézz utánna a témának utánna mondj véleményt. :D
2019. szept. 12. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!